En iyi kullanım için javascript kullanımını aktifleştirin.

Can veren eski topraklar


ACIBADEM, iletişim formlarının kullanımı sırasında talep ettiği bu kişisel bilgileri, site kullanıcılarıyla iletişime geçmek amacıyla kullanabilir. Kullanıcılar bu sözleşme ile kendileri ile kurulacak her türlü iletişime (arama, sms, e-posta vb.) onay vermiş sayılır. Gönderilecek e-postaları almak istemezseniz, dilediğiniz zaman gönderdiğimiz e-postaların alt kısmında bulunan "E-posta listemizden çıkmak için tıklayınız" linkine tıklayarak e-posta üyeliğinden tek tıkla, kolayca çıkabilirsiniz.

Kapat

Hızlı İletişim

 

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.

Yaşam veren böbrek nakli

Sırp gazeteci Ivana Jankovic, 25 yıllık arkadaşının böbreğiyle Türkiye'de sağlına kavuştu. 3 boyutlu laparoskopik yöntemle böbrek nakli gerçekleştirilen Ivana, Türk doktorlar sayesinde yeni bir hayata başlayacağını söyledi 'DESTEK GORDÜM' Arkadaşına böbreğini veren 48 yaşındaki Marijana da bu süreçte eşinden çok büyük destek gördüğünü belirterek, "Çocuğumuz yok. Eşim de Ivana'ya çok büyük saygı duyuyor ve bana bu süreçte hep destek oldu. Böbreğimle 25 yıllık arkadaşıma hayat vermek anlatılamaz bir duygu" dedi.

Sırp gazeteci Ivana Jankovic, 25 yıllık arkadaşının böbreğiyle sağlına kavuştu. Ülkesinde sayısız siyasi habere imza atan gazeteci 46 yaşındaki Jankovic, 4 yıl boyunca diyaliz makinesine bağlı kaldı. Ancak böbrekleri iflasın eşiğinde olan ve gün geçtikçe durumu ağırlaşan Jankovic'i yaşama bağlayacak destek, kendisi gibi gazeteci arkadaşı Marijana Milosavljevic'ten ve Sırbistan halkından geldi. Zira Sırp kamuoyunda Ivana ve donörü Marijana için yardım kampanyası başlatıldı. Kampanya kısa sürede büyük ilgi gördü ve amacına ulaştı. Başarılı bir organ nakli operasyonu ile yaşama tutunan 46 yaşındaki Ivana Jankovic, "Uzun araştırmalarım sonucu Prof. Dr. Bülent Oktay'da karar kılmıştım. Yanılmadığımı gördüm. Şimdi kendimi çok iyi hissediyorum. Türk doktorlar sayesinde benim için yeni bir hayat başlıyor. Gazeteciliğin yoğun temposunda gücümün yettiği kadar haber yapmaya devam ettim. Diyalize bile geceleri girdim. Arkadaşlarım beni çok idare etti. 25 yıllık arkadaşımın böbreği bana yaşam verdi. Kısa bir süre sonra haberciliğe tekrar dönmeye hazırlanıyorum" diye ifade etti.

Bursa Haber - 11.11.2014

Hediyelerin en güzeli
Websitemizde yer alan bilgiler Acıbadem Hayat Yayın Kurulu tarafından oluşturulmuştur. Bu bilgiler tedavi edici amaç taşımamaktadır..
5-2019