Acıbadem Labgen
Acıbadem Labgen

Multigenik yeni nesil testler

Meme kanseri günümüzde her 10 kadından birini tehdit eden yaygın ve önemli bir hastalıktır. Erken evrede tanısı konulduğu takdirde, meme kanseri kronik bir hastalık olarak kabul edilmektedir.

Erken dönem meme kanserlerinin nasıl seyredeceğini tespit etmek her zaman kolay değildir. Multigenik yeni nesil testler, bu konuda klinisyenlere yol gösterici olmakta ve hızla klinikte tedavi protokolünün belirlenmesi için kullanılmaya başlanmaktadır.

Prosigna, gen ifade profiline göre tümörün moleküler tiplendirilmesinde kesin sonuç vermektedir.

Prosigna nedir?

"Prosigna" PAM50 gen imzası ile meme kanserinin alt tiplerini ve kişiselleştirilmiş prognoztik (hastalık seyri) skor belirleyen FDA onaylı, multigenik yeni nesil bir testtir.

Neden prosigna?

Meme kanserlerinin doğru gruplandırılması, monoklonal antikor bazlı veya hormonal terapi gibi tedavilerin seçimi açısından en önemli basamaklardan biridir. Pam50 imzası ile ‘’Prosigna’’ hem bu olasılığı bize sunarken hem de prognoz (hastalık seyri) hakkında bilgi vermektedir.

Bu test ile, yalnız endokrin tedavisi altında hastalığın 10 yıl içindeki tekrarlama olasılığı belirlenebilmektedir. Bu şekilde hastanın ek kemoterapi alıp almaması konusunda klinisyenlere önemli bir ip ucu vermektedir. Klinik araştırmalar, ‘’Prosigna’’ nın bu konudaki etkinliği ve güvenirliğini göstermektedir.

Kimler bu testi yaptırmalıdır?

Meme kanseri tanısı almış ;
Evre-1 veya evre-2 ,
Lenf nodu negatif veya pozitif,
Hormon reseptörü pozitif tüm hastalar için uygundur.

Nasıl yapılır?

Patologların hazırladığı 4mm2 lik ve % 10 tümör içeren parafin dokudan hazırlanır.

Ne kadar zamanda sonuçlanır?

Hastalarımız 15 gün içinde sonuçlarını alabilmektedirler.

Acıbadem Labgen

Parafin bloktan çalışılan FDA onaylı yeni nesil multigenik ilk ve tek testtir.

İLETİŞİM FORMU

ACIBADEM, iletişim formlarının kullanımı sırasında talep ettiği bu kişisel bilgileri, site kullanıcılarıyla iletişime geçmek amacıyla kullanabilir. Kullanıcılar bu sözleşme ile kendileri ile kurulacak her türlü iletişime (arama, sms, e-posta vb.) onay vermiş sayılır. Gönderilecek e-postaları almak istemezseniz, dilediğiniz zaman gönderdiğimiz e-postaların alt kısmında bulunan "E-posta listemizden çıkmak için tıklayınız" linkine tıklayarak e-posta üyeliğinden tek tıkla, kolayca çıkabilirsiniz.

Üyelik Sözleşmesini Kabul Ediyorum.