Hakkımızda

Acıbadem Tüp Bebek Merkezleri, 1998 yılından bu yana çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere hizmet veriyor.

Tüp Bebek Merkezleri, Acıbadem Sağlık Grubu’nun 10 hastanesinde, üreme sağlığı alanında Acıbadem Genetik Tanı ve Hücre Tedavileri Merkezi’nin ortak çalışmasıyla hizmet sunuyor. Bu ortaklık sayesinde üreme tıbbındaki güncel uygulamalar tek çatı altında yürütülebiliyor.

Acıbadem Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem’in Maslak, International, Fulya, Atakent, Altunizade, Bursa, Adana, Kayseri, Eskişehir ve Bodrum Hastanelerinde hizmet veriyor.

Acıbadem Tüp Bebek Merkezleri’nde; ovülasyon indüksiyonu (yumurtlama tedavisi), suni döllenme, klasik tüp bebek (IVF), mikroenjeksiyon (intrasitoplazmik sperm enjeksiyonu / ICSI) ve diğer mikro manipülasyon yöntemleri (assisted hatching, defragmantasyon, blastomere biyopsisi) ile testis biyopsisi gibi tanı ve tedavi yöntemleri, laparoskopik ve histeroskopik cerrahi girişimler uygulanıyor. Merkezlerde, ayrı ameliyathane, androloji ve embriyoloji laboratuvarı bulunuyor.

Bunun yanı sıra tüp bebek tedavisi sırasında elde edilen fazla sayıdaki embriyoların 5 yıla kadar dondurulup saklanması ve tekrar gebelik elde etmek amacıyla kullanımı merkezin rutin işleyişinde sunduğu hizmetler arasında yer alıyor.

Merkezlerde, bazı genetik hastalıklar için yüksek risk taşıyan ailelere, erken bir doğum öncesi tanı yöntemi olan pre-implantasyon genetik tanısı seçeneği de sunulabiliyor. Böylelikle risk taşıdıkları hastalık açısından sağlıklı bir bebeğe kavuşabilmelerinin yanı sıra anne adayları, tekrarlayan kürtaj ve düşüklerden korunabiliyor. Merkezde uygulanan pre-implantasyon genetik tanı programı, tekrarlayan tüp bebek başarısızlıkları, tekrarlayan erken gebelik kayıpları (düşükler), ileri kadın yaşına bağlı infertilite ve ciddi erkek faktörü infertilitesi gibi problemleri olan çiftlerde de sonucu iyileştirmeye yönelik kullanılıyor.

Bu teknolojilerin Acıbadem Tüp Bebek Merkezleri’nde uygulamaya geçmesi, Acıbadem Genetik Tanı ve Hücre Tedavileri Merkezi ile yapılan ortak çalışma sürecinde oluşuyor. Acıbadem Tüp Bebek Merkezleri’nde çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere tanı ve tedavi sürecinde; kadın doğum, embriyoloji, tıbbi genetik ve üroloji uzmanları ile psikolog, biyolog ve hemşirelerden oluşan bir ekip hizmet sunuyor.

Acıbadem Tüp Bebek Merkezleri

Acıbadem
Maslak Tüp Bebek Merkezi

Acıbadem
International Hastanesi Tüp Bebek Merkezi

Acıbadem
Bursa Tüp Bebek Merkezi

Acıbadem
Adana Tüp Bebek Merkezi

Acıbadem
Kayseri Tüp Bebek Merkezi

Acıbadem
Eskişehir Tüp Bebek Merkezi

Acıbadem
Bodrum Tüp Bebek Merkezi

Acıbadem
Fulya Tüp Bebek Merkezi

Acıbadem
Üniversitesi Atakent Hastanesi Tüp Bebek Merkezi

Acıbadem Altunizade
Tüp Bebek Merkezi