heading

O güzel haberi aldınız, artık aynı bedende iki kişisiniz ve hayatınızın en mucizevi yolunu yürümeye başladınız…

Bu mucizevi yolda uzman hekimlerimiz, ebelerimiz ve yenidoğan hemşirelerimizle her zaman yanınızdayız. Anne-Baba olma yolunda, hamilelik ve doğum süreçleriyle ilgili merak ettiğiniz tüm konularda “Doğum Danışmanınızdan” bilgi ve destek alabilirsiniz. Doğum Danışmanınızı hastane bankolarından ve Çağrı Merkezimizden öğrenebilirsiniz.

SEO

Hamilelik sürecinde nelerden faydalanabilirsiniz?

7/24 Ambulans Hizmeti*

Acıbadem Mobil tarafından sunulan, hamileliğiniz boyunca ve doğum sonrasında 1 aya kadar bebeğiniz için de kullanabileceğiniz ambulans hizmeti ile her an yanınızdayız.
Mobil Sağlık Hizmetleri tarafından verilen ambulans hizmeti, bebekle ilgili acil durumlarda sadece hastaneye transfer hizmeti verebilecek olup İstanbul il sınırlar için geçerlidir.

7/24 Tıbbi Danışmanlık*

Tüm hamilelik sürecinde ve doğum sonrasında hem kendinizin hem de bebeğinizin sağlığı hakkında tüm sorularınız için 7/24 Acıbadem Mobil’in medikal çağrı merkezini arayabilirsiniz. Bu hizmetten doğumdan sonra 1 aya kadar faydalanabilirsiniz.

Hamilelik ve Doğum Sürecinde Nefes Egzersizleri

Doğru nefes teknikleri ve nefes egzersizleri rahat bir hamilelik ve doğum süreci geçirmenize destek olabilir. Nefes egzersizleri ve doğum yolculuğunuzdaki tüm süreçlerle ilgili detaylı bilgiyi Doğum Danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

image

Acıbadem Plus

Suit oda farklarında %50’ye kadar Acıbadem Plus puanlarınızı kullanabilirsiniz.

Doğuma ve Ebeveynliğe Hazırlık Kursları

Acıbadem’in periyodik olarak düzenlediği kurslarda hamilelik, doğum, doğum sonrası dönem, emzirme ve bebek bakımıyla ilgili bilgi alabilirsiniz. Baba adaylarına da bu kurslara katılarak tüm süreçte anneyi desteklemelerini öneriyoruz.

Hamile Yogası

Hamile Yogası, fiziksel olarak doğuma hazırlanmanıza katkı sağlarken, hamilelik döneminde yaşadığınız duygusal yoğunluklarla baş etmenize de yardımcı olur. Düzenli yapıldığında, fiziksel kondisyonunuzu koruyarak duruş bozukluklularını en aza indirgemenizi sağlar. Bunun yanı sıra solunum ve dolaşım sisteminizi güçlendirir, karın kaslarınızı yapılandırır.

Detaylı bilgiyi Doğum Danışmanımızdan veya Çağrı Merkezimizden (444 55 44) alabilirsiniz.

Doğumda nelerden faydalanabilirsiniz?

  • Anestezi muayenesi

  • Normal doğumda 1 gece, sezaryende 2 gece Acıbadem hastanelerinde yatış

  • Anne ve babaya özel olarak hazırlanan APlus sunumu ile kutlama yemeği

  • Lohusa şerbeti

  • Doğum sonrası kendi odanızda kuaför hizmeti

Doğum sonrasında nelerden faydalanabilirsiniz?

Bebeğiniz İçin

Acıbadem hastanelerinde doğan bebeğiniz “Acıbadem Bebeği” olarak tanımlanır ve 18 yaşını doldurana kadar bir Acıbadem çocuğu olarak büyür. 18 yaşından sonra da yine “Acıbadem 18+” olarak tüm sağlık hizmetlerinde Acıbadem desteğini almaya devam eder.

Detaylı bilgiyi Doğum Danışmanımızdan veya Çağrı Merkezimizden (444 55 44) alabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı tarafından istenen ilk aşıları ve testleri yapılır. (Hepatit, sarılık, metabolik tarama testi, biotinidaz tarama testleri ve işitme testi.)

Doğum programı kapsamında ilk pediatrik doğum muayenesi gerçekleştirilir.

Bebek odası / anne yanı bebek bakım hizmeti verilir ve doktor takibi yapılır.

Hastanede bebeğiniz için kullanılan ilk kıyafet, bezler, kremler, şampuanlar hizmet kapsamındadır.

Taburculuk sonrası bebeğinizin ilk kontrol muayenesi program kapsamındadır.

Kalça USG hizmetinden “Acıbadem Bebeği” ayrıcalığıyla faydalanabilirsiniz.

image

Sizin İçin

Acıbadem Annesi

Acıbadem’de doğum yaptığınızda “Acıbadem Annesi” olarak tanımlanırsınız ve hizmetlerden ayrıcalıklı olarak faydalanabilirsiniz.

İlave olarak, ilk anneler gününde “Anneler Günü Check-up Paketi size özel indirim ile sunulmaktadır.

Detaylı bilgiyi Doğum Danışmanımızdan veya Çağrı Merkezimizden (444 55 44) alabilirsiniz.

Evde Anne-Bebek Hizmeti*

Acıbadem Mobil Bebek Hemşireleri** tarafından, "yenidoğan" döneminde, bebeğinizle beraber hastaneden taburculuğunuzu takip eden 7-10 gün içinde ev ziyareti planlanır. Bebek hemşireleri ev ziyaretlerinde emzirme konusunda size destek olur, bebek banyosu, bebek masajı ve tırnak bakımı hakkında bilgilendirir, bebeğin ölçümlerini günceller. Evinizin konforlu ortamında emzirme ve bebek bakımıyla ilgili tüm sorularınızı bebek hemşiresi ile paylaşabilirsiniz. Doğum sonrası bebek hemşiresi hizmeti talep ederseniz bu hizmetten ayrıcalıklı olarak faydalanabilirsiniz.

Merak ettikleriniz için Doğum Danışmanınızdan bilgi alabilirsiniz.

* Acıbadem Mobil 444 9 724

** İstanbul dışı hastanelerimizde evde anne bebek hizmeti hastanede görevli hemşirelerimiz tarafından yapılmaktadır.

LifeClub yanınızda!

Doğum sonrası sizin için LifeClub Anne üyeliğiniz ile size özel atanan hekim, diyetisyen ve psikolog rehberliğinde bütünsel sağlık yöntemi ile tanışın. LifeClub Çağrı Merkezi: 444 48 28

Anne-Bebek Etkinlikleri

Emzirme eğitimi ve Acıbadem hastanelerinde ve online gerçekleşen tüm anne-bebek etkinliklerine katılım hakkı elde edersiniz.

Bebek Bakım Çantası

Acıbadem'de doğum yapan annelerin yıllarca kullandığı ve artık klasikleşen Acıbadem Bebek Bakım Çantası, özel üretilen yenidoğan bebek tekstil seti ve çeşitli anne-bebek ürünleriyle beraber size hediyemizdir. Çantada bebeğinize en uygun ürünü seçebilmeniz için pişik kreminden şampuana birçok markanın ürünlerini bulabilirsiniz.

Doğum Organizasyonu

Latest News

Oda Süsleme*

Hasta odaları, anne ve babaların isteğine bağlı olarak farklı süsleme seçenekleriyle annenin zevkine ve bebeğin cinsiyetine göre süslenir.

Latest News

APlus Mini İkram Paketi*

Acıbadem'de doğum yapan ve Oda Süsleme hizmeti alan ailelere, doğum sonrası ziyarete gelen misafirleri için CafeAPlus şefleri tarafından özel olarak hazırlanan mini ikram paketi sunulur.

Latest News

Doğum Fotoğrafçılığı*

Dünyaya yeni gelen bebeğin doğum anını ve anneyle babanın bu anlardaki heyecanını ölümsüzleştirmek için anlaşmalı fotoğrafçılarla


*Oda Süsleme ve Doğum Fotoğrafçılığı hizmetlerimiz İstanbul hastanelerimiz için geçerlidir ve ücretlidir. Acıbadem Oda Süsleme Hizmeti alan anne adaylarımıza APlus Mini İkram Paketi hediyemizdir.

Doğum Danışmanınızdan Bilgi Alabilirsiniz

444 55 44

İletişim

Adres :

Telefon : 444 55 44

E-Posta :