Daha iyi bir deneyim için konum izni vermelisiniz.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
İçindekiler

Karbon Peeling Nedir? Ne İşe Yarar?

Karbon peeling ; kolajen dokuyu canlandırmak, cildi tazelemek ve yenilemek için kullanılan bir cilt bakım yöntemidir. Her cilt tipinde uygulanabilen karbon peeling; cildin dış tabakasını yenilemek, cilt tonunu eşitlemek, ciltteki leke görünümünü azaltmak ve cildin genel görünümünü iyileştirmek için kullanılır.

Karbon Peeling uygulaması ; güneşin bıraktığı lekeler, ciltteki akneler, sivilce izlerinin etkisinin azaltılmasında etkilidir. Karbon peeling uygulaması eskiyen kolajen tabakası, çevresel ve genetik pek çok faktörün olumsuz etkisini çok kısa sürede ortadan kaldırır ve tek uygulama sonrasında bile cilde parlaklık kazandırmak etki sağlar.

Q switched Nd Yag Lazer yöntemi dövme silmede , melasma dışında çil ve bazı doğumsal benlerde de uygulanabilir. Herhangi bir ağrıya ya da sancıya sebep olmayan Karbon Peeling ile melasma ve güneş lekeleri kaybolur ve gözenekler sıkılaşır.

Karbon Peeling Nasıl Uygulanır?
Karbon peeling uygulaması için öncelikle uygulanacak bölgede krem, makyaj kalıntıları temizlenir. Uygulama için hazırlanmış karbon bazlı solüsyon cilde bir tabaka halinde uygulanır. Böylece gözeneklerin ve cildin karbonlu solüsyon ile kaplanması sağlanır. Ardından lazer uygulaması başlar. Lazer uygulaması karbon moleküllerini hedef alarak, ciltte ısınmaya neden olur. Lazer uygulamasının ardından cilt yüzeyinde hafif soyulma olur. Cildin yüzeyindeki soyulma ile; gözeneklerde birikmiş yağ, kir ve ölü dokular ciltten uzaklaştırılır. Bu işlemle kolajen üretiminin artması hedeflenir. Karbon peeling işleminin ardından hekiminizin önerileri doğrultusunda nemlendiriciler ve güneş kremleri ile cilt bakımı tamamlanmış olur.

Kısa zamanda enjeksiyonsuz uygulanan ve uygulama sırasında herhangi bir ağrı ya da sızı yaşanmayan karbon peeling ile cilt parlak ve ışıl ışıl bir görünüm kazanır. Yaş ve cinsiyet gözetmeksizin herkese uygulanabilen bu yöntem, ortalama yarım saat sürer ve kısa sürede günlük yaşama dönülmesine olanak sağlar. Güneş lekelerinden kurtulmak ya da güneş lekeleri oluşmadan önlem almak için karbon peeling uygulaması önerilir.

Karbon Peeling Ne İşe Yarar?
Karbon peeling uygulaması ile temelde cildin yenilenmesi sağlanmış olur. Yenilenmiş cilt dokusunda; leke görünümü, renk eşitsizlikleri ve izlerin görünümünde azalma olur. Gözeneklerin temizliğine ve sıkılaşmasına yardımcı olur. Karbon peeling uygulamasıyla cildin dış tabakasının hafifçe soyulmasına bağlı olarak kolajen üretimi tetiklenebilir. Böylece daha esnek ve genç bir cilt dokusuna sahip olunur.

Kaç Seans Gerekir?
Ciltteki soruna göre en az 1, en fazla 10 seans uygulanabilir. Dövmelerin silinmesi için 1-2 ay arayla 6-8 seans uygulama yapılması gerekir.

Acıbadem Web ve Yayın Kurulu tarafından hazırlanmıştır. Güncellenme Tarihi: 29 Eylül 2023 Cuma Yayımlanma Tarihi: 30 Eylül 2019 Pazartesi

Bize Ulaşın

Bilgi talepleriniz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Acıbadem Sağlık Grubu olarak size daha iyi ve kaliteli bir hizmet sunabilmemiz için istek, öneri, teşekkür ve şikayetlerinizi aşağıdaki formu doldurarak ya da 444 55 44 numaralı telefondan tarafımıza ulaşarak bildirebilirsiniz.

Devamı
Devamı
Güvenlik Kodu

KİŞİSEL VERİLERİN ELDE EDİLMESİ VE İŞLENMESİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME FORMU

Acıbadem Sağlık Hizmetleri ve Ticaret A.Ş. (“Acıbadem”) ve Acıbadem’in hakim ve bağlı şirketleri (hepsi birlikte “Acıbadem Grubu” olarak anılacaktır.) tarafından, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) ve ilgili mevzuat kapsamında Veri Sorumlusu sıfatıyla, kişisel verileriniz, aşağıda açıklanan çerçevede ve 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu, 663 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Özel Hastaneler Yönetmeliği ve Sağlık Bakanlığı düzenlemeleri ve sair mevzuata uygun olarak işlenebilecektir.

1. Kişisel Verilerin elde Edilmesi, İşlenmesi ve İşleme Amaçları

Kişisel verileriniz Acıbadem Grubu tarafından sağlanmakta olan kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbî teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi amaçlarıyla ve Acıbadem Grubu şirketlerinin faaliyet konularına uygun düşecek şekilde; sözlü, yazılı, görsel ya da elektronik ortamda, çağrı merkezi, internet sitesi, sözlü, yazılı ve benzeri kanallar aracılığıyla elde edilmektedir. Sağlık verileriniz başta olmak üzere özel nitelikli kişisel verileriniz ve genel nitelikli kişisel verileriniz, Grup tarafından aşağıda yer alanlar dâhil ve bunlarla sınırlı olmaksızın bu maddede belirtilen amaçlar ile bağlantılı, sınırlı ve ölçülü şekilde işlenebilmektedir:

Acıbadem Grubu tarafından elde edilen her türlü kişisel veriniz (Özel nitelikli kişisel veriler de dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) aşağıdaki amaçlar ile işlenebilecektir:

İlgili mevzuat uyarınca elde edilen ve işlenen Kişisel Verileriniz, Acıbadem veya Acıbadem Grubu’na ait fiziki arşivler ve/veya bilişim sistemlerine nakledilerek, hem dijital ortamda hem de fiziki ortamda muhafaza altında tutulabilecektir.

2. Kişisel Verilerin Aktarılması

Kişisel verileriniz, Kanun ve sair mevzuat kapsamında ve yukarıda yer verilen amaçlarla Acıbadem ve Acıbadem Grubu tarafından Acıbadem Grubu’na dahil olan şirketler ile, Özel sigorta şirketleri, Sağlık bakanlığı ve bağlı alt birimleri, Sosyal Güvenlik Kurumu, Emniyet Genel Müdürlüğü ve sair kolluk kuvvetleri, Nüfus Genel Müdürlüğü, Türkiye Eczacılar Birliği, Mahkemeler ve her türlü yargı makamı, merkezi ve sair üçüncü kişiler, yetki vermiş olduğunuz temsilcileriniz, avukatlar, vergi ve finans danışmanları ve denetçiler de dâhil olmak üzere danışmanlık aldığımız üçüncü kişiler, düzenleyici ve denetleyici kurumlar, resmi merciler dâhil sağlık hizmetlerini yukarıda belirtilen amaçlarla geliştirmek veya yürütmek üzere işbirliği yaptığımız iş ortaklarımız ve diğer üçüncü kişiler ile paylaşılabilecektir.

3. Kişisel Veri Elde Etmenin Yöntemi ve Hukuki Sebebi

Kişisel verileriniz, her türlü sözlü, yazılı, görsel ya da elektronik ortamda, yukarıda yer verilen amaçlar ve Acıbadem’in faaliyet konusuna dahil her türlü işin yasal çerçevede yürütülebilmesi ve bu kapsamda Acıbadem’in akdi ve kanuni yükümlülüklerini tam ve gereği gibi ifa edebilmesi için toplanmakta ve işlenmektedir. İşbu kişiler verilerinizin toplanmasının hukuki sebebi;

Ayrıca, Kanun’un 6. maddesi 3. fıkrasında da belirtildiği üzere sağlık ve cinsel hayata ilişkin kişisel veriler ise ancak kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbı teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi amacıyla, sır saklama yükümlülüğü altında bulunan kişiler veya yetkili kurum ve kuruluşlar tarafından ilgilinin açık rızası aranmaksızın işlenebilir.

4. Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Haklarınız

Kanun ve ilgili mevzuatlar uyarınca;

Mezkûr haklarınızdan birini ya da birkaçını kullanmanız halinde ilgili bilgi tarafınıza, açık ve anlaşılabilir bir şekilde yazılı olarak ya da elektronik ortamda, tarafınızca sağlanan iletişim bilgileri yoluyla, bildirilir.

5. Veri Güvenliği

Acıbadem, kişisel verilerinizi bilgi güvenliği standartları ve prosedürleri gereğince alınması gereken tüm teknik ve idari güvenlik kontrollerine tam uygunlukla korumaktadır. Söz konusu güvenlik tedbirleri, teknolojik imkânlar da göz önünde bulundurularak muhtemel riske uygun bir düzeyde sağlanmaktadır.

6. Şikayet ve İletişim

Kişisel verileriniz teknik ve idari imkânlar dâhilinde titizlikle korunmakta ve gerekli güvenlik tedbirleri, teknolojik imkânlar da göz önünde bulundurularak olası risklere uygun bir düzeyde sağlanmaktadır. Kanun kapsamındaki taleplerinizi, “https://www.acibadem.com.tr/acibademonline/hastaverilerinkorunmasi.html” web adresindeki “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Uyarınca Başvuru Formu” nu doldurarak;

Kanun kapsamındaki taleplerinizi, https://www.acibadem.com.tr/acibademonline/hastaverilerinkorunmasi.html web adresindeki “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Uyarınca Başvuru Formu” nu doldurarak ve formda belirtilen usullerle tarafımıza iletmenizi rica ederiz.

YUKARI
İçindekiler
Size ulaşmamızı ister misiniz?