Daha iyi bir deneyim için konum izni vermelisiniz.
TR

TANITIM

Sağlıklı Bir Nefes Tek Dileğimiz!

1991 yılında bir semt hastanesi olarak başlayan Acıbadem Sağlık Grubu, günümüzde büyük bir başarıya imza atarak sağlıkta bir eko-sistem yarattı. 5 ülkede toplam 22 hastane ve 18 tıp merkezi hizmet veren Acıbadem Sağlık Grubu, destek hizmet şirketleri ve Acıbadem Üniversitesi ile sağlığın her alanında “360 derece” hizmet üretiyor.İlk hastanesi 1991 yılında kurulan Acıbadem Sağlık Grubu, bünyesinde bulunan 22 hastane ve 18 tıp merkezinde 3.500 doktor, 4.500 hemşire olmak üzere yaklaşık 22.500 çalışanıyla sağlık hizmeti vermektedir. Acıbadem, teknolojisi ve altyapısı ile Acıbadem Adana, Acıbadem Altunizade, Acıbadem Atakent, Acıbadem Maslak, Acıbadem Sistina, Acıbadem City Clinic Tokuda ve Acıbadem City Clinic Umbal Eood Hastaneleri JCI akreditasyonu ile belgelendirilmiş sağlık standartlarında tanı ve tedavi hizmetleri sunmaktadır. Acıbadem Sağlık Grubu, hastane ve tıp merkezlerinin yanı sıra destek hizmet şirketleri ile sağlığın her alanında “360 derece” hizmet üretmektedir.

Sağlıkta büyüme yolculuğu

1991 yılında bir semt hastanesi olarak başlayan Acıbadem’in büyüme ve gelişme yolculuğu, 2012’de Uzakdoğu’nun en büyük gruplarından biri olan IHH Healthcare Berhad ile yapılan anlaşmayla artık dünya sahnesinde devam etmektedir. Asya Pasifik bölgesinde 8 büyük ülkede hastane ve sağlık yatırımlarının yanı sıra dünyanın birçok ülkesinde eğitim ve gayrimenkul yatırımları da bulunan IHH Healthcare Berhad, Malezya hükümetinin yatırım fonu Khazanah, Japonya’nın Mitsui&Co. Ltd. şirketi ve Aydınlar Ailesi ortaklığından oluşan güçlü yapısıyla, dünyanın 2. büyük sağlık zinciri konumundadır. Acıbadem, 2012 yılından beri bu önemli zincirin bir parçasıdır.

Acıbadem Sağlık Grubu, 2016 yılında Bulgaristan’ın sağlık sektöründe önde gelen oyuncularından Tokuda Grup ve City Clinic Grup’u bünyesine katmıştır. İki gruba yapılan 125 milyon Euro’luk yatırımla bünyesine 4 hastane ve 5 tıp merkezini katan Acıbadem bu yatırımlarıyla Bulgaristan’ın en büyük özel sağlık hizmet sunucusu olmuştur. Acıbadem böylece, 5 ülkede toplam 22 hastane ve 18 tıp merkezi hizmet verir hale gelmiştir.

Sağlıkta Büyüme Yolculuğu

1991 yılında bir semt hastanesi olarak başlayan Acıbadem’in büyüme ve gelişme yolculuğu, 2012’de Uzakdoğu’nun en büyük gruplarından biri olan IHH Healthcare Berhad ile yapılan anlaşmayla artık dünya sahnesinde devam etmektedir.

TARİHÇE

 • 1991

  Acıbadem Dr. Şinasi Can (Kadıköy) Hastanesi
  İlk yıllarda küçük bir semt hastanesi olarak hizmet veren "Acıbadem Kadıköy Hastanesi", 2021 yılında Acıbadem Dr. Şinasi Can (Kadıköy) Hastanesi adını aldı. Acıbadem Dr. Şinasi Can (Kadıköy) Hastanesi, grubun sağlık zincirinin ilk halkası ve aynı zamanda marka isminin de ilham kaynağıdır. İstanbul’un Anadolu yakasındaki ilk özel hastane olan Acıbadem Dr. Şinasi Can (Kadıköy) Hastanesi bu yönüyle de grubun tarihindeki özel yerini koruyor.

 • 1995

  Acıbadem Bağdat Caddesi Tıp Merkezi
  İstanbul’un Anadolu yakasındaki en önemli yerleşim merkezlerinden biri olan Bağdat Caddesi’nde hizmet veren Acıbadem Bağdat Caddesi Tıp Merkezi, grubun ilk ayaktan tedavi merkezi olma özelliğini taşıyor. Birçok tıbbi branşta hizmet veren merkezde, 2 cerrahi girişim ve 6 gözlem odası bulunuyor.

 • 1996

  Acıbadem Etiler Tıp Merkezi
  Tıbbın tüm branşlarında hizmet veren Acıbadem Etiler Tıp Merkezi, Etiler ve çevre semt sakinlerinin sağlık ihtiyaçlarını karşılıyor. Acil servis bölümü, haftanın 6 günü saat 20:00’ye kadar hasta kabul ediyor.

 • 2000

  Acıbadem Bakırköy Hastanesi
  Acıbadem Bakırköy Hastanesi, çocuk kardiyolojisi ve kalp cerrahisinde referans merkezi olarak kabul ediliyor. Hastanede 24 saat hizmet veren çocuk sağlığı ve hastalıkları hekimleri yer alıyor.

  İMKB Halka Arz

 • Acıbadem Sağlık Grubu Merkez Laboratuvarları

  Acıbadem Sağlık Grubu Merkez Laboratuvarları


  Acıbadem Laboratuvarları; genetik, patoloji, kök hücre ve kordon kanı bankacılığı ile hizmet sunuyor. Laboratuvarlarımız, yüksek standartları yakalama amacıyla Türk ve uluslararası kuruluşlar tarafından akreditasyonlara sahip bulunuyor.
 • 2002

  Acıbadem Eğitim ve Sağlık Vakfı
  Sağlık bilimleri alanındaki akademik ve bilimsel çalışmalara olanak sağlamak amacıyla kurulan vakıf, 2007 yılında Acıbadem Üniversitesi’ni kurdu. Vakıf, ayrıca sağlık alanında okuyan öğrencilerine eğitim bursları da veriyor.

  Genetik Tanı Merkezi

  Çağrı Merkezi "Alo Acıbadem"

 • 2003

  Kordon Kanı Bankası
  Acıbadem Labcell Hücre Laboratuvarı ve Kordon Kanı Bankası, dokuların saklanabildiği ve tedavi amaçlı tüm hücre işlemlerinin cGMP standartlarında yürütüldüğü bir altyapıya sahip. Kordon Kanı Bankası’nda gerektiğinde hayat kurtarabilen, bebeğinizin kordon kanı saklanıyor.

  ISO 9001 Kalite Sertifikası

 • 2004

  Acıbadem Labmed

  Acıbadem Kozyatağı Hastanesi
  Nörolojik bilimlerin ağırlıkta olduğu hastane, güncel tıp teknolojiyle donatılmış altyapıya sahip.

  EFQM Mükemmellikte Kararlılık Sertifikası

  Acıbadem Proje Yönetimi

 • 2005

  International Hospital'ın Alınması

  JCI (Joint Commission International) Akreditasyonu
  Acıbadem’in Türkiye’de Adana, Atakent, Maslak ile yurtdışında Acıbadem Sistina, Acıbadem City Clinic Tokuda ve Acıbadem City Clinic Umbal Eood Hastaneleri JCI akreditasyonuna sahiptir.

 • 2006

  Acıbadem Bursa Hastanesi
  Acıbadem’in İstanbul dışındaki ve Anadolu’daki ilk hastanesi, tıbbın her alanında hizmet veriyor.

  Acıbadem Kocaeli Hastanesi

  Acıbadem Beylikdüzü Cerrahi Tıp Merkezi

  APlus

 • 2007

  Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi
  Acıbadem Sağlık ve Eğitim Vakfı tarafından kurulan ve sağlık bilimlerinin ağırlıklı olduğu üniversite, donanımlı ve sürekli gelişime açık sağlık profesyonelleri yetiştirmeyi hedefliyor.

  Acıbadem Göktürk Tıp Merkezi

 • 2008

  Acıbadem Ataşehir Tıp Merkezi

  Acıbadem Mobil Sağlık Hizmetleri
  Acıbadem Mobil, hastane öncesi ve sonrası dönemler için Acil Sağlık, Bakım Hizmetleri ve OSGB hizmetleri veriyor. Güncel teknoloji sağlık cihazlarıyla kronik hastaların ve yaşlıların doktor ve sağlık çalışanları tarafından yakın takibi sağlanıyor.

 • 2009

  Acıbadem Maslak Hastanesi
  Acıbadem Maslak, 2018 yılında tamamlanan genişleme projesi kapsamında 106.000 m2 kapalı alanda, 364 yatak kapasitesine ulaşarak Acıbadem’in en büyük hastanesi oldu.

  Acıbadem Adana Hastanesi

  Acıbadem Kayseri Hastanesi

 • 2010

  Acıbadem Fulya Hastanesi
  Acıbadem Fulya Hastanesi, tıbbın tüm dallarında verdiği hizmetlerin yanı sıra Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nde profesyonel ve amatör sporcuların yanı sıra sporla ilgilenen herkese hizmet sunuyor.

  Acıbadem Eskişehir Hastanesi

 • 2011

  Makedonya Sistina Hastanesi
  Acıbadem Sağlık Grubu'na Ekim 2011’de katılan ve grubun yurt dışındaki ilk yatırımı olan 193 yatak kapasiteli Acıbadem Sistina; Kanser, Meme Sağlığı, Omurga Sağlığı, KVC, gibi birçok alanda hizmet veriyor. Hastane, uluslararası JCI akreditasyonuna da sahip.

 • 2012

  Acıbadem Bodrum Hastanesi
  Güncel teknoloji ürünlerle donatılmış altyapıya sahip hastanede Onkoloji Merkezi de bulunuyor.

  Acıbadem Ankara Hastanesi

  IHH Ortaklık Anlaşması

  Acıbadem Fulya Sporcu Sağlığı Merkezi

 • 2013

  Acıbadem Sporcu Sağlığı Merkezi FIFA Akreditasyonu
  Merkez, FIFA tarafından dünyada sadece 33 merkeze verilen “FIFA Medical Centre of Excellence” sertifikasının Türkiye’deki ilk ve tek sahibi.

 • 2014

  Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Atakent Hastanesi SGK anlaşmalı olarak hizmet veren Acıbadem Atakent'in öne çıkan hizmetleri arasında KVC, Girişimsel Kardiyoloji, Kemik İliği Nakli ve Organ Nakilleri, Robotik Cerrahi ve Onkoloji yer alıyor. Hastane, JCI akreditasyonuna da sahip.

  Acıbadem Bahçeşehir Tıp Merkezi

  Acıbadem Sports

 • 2015

  Acıbadem Gemlik Tıp Merkezi

  Acıbadem Zekeriyaköy Tıp Merkezi

  Acıbadem Taksim Hastanesi
  Tüm tıbbi alanlarda hizmet veren Acıbadem Taksim’in branşları arasında; Genel Cerrahi, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Ortopedi ve Travmatoloji, KBB yer alıyor.

 • 2016

  Bulgaristan Tokuda Group ve City Clinic Group
  Acıbadem Sağlık Grubu, 2016 yılında Bulgaristan’ın sağlık sektöründe önde gelen oyuncularından Tokuda Group ve City Clinic Group’u bünyesine kattı. 4 hastane ve 5 tıp merkezi ile ülkede hizmet veren Acıbadem, bu yatırımlarıyla Bulgaristan’ın en büyük özel sağlık hizmet sunucusu oldu.

 • 2017

  Acıbadem Altunizade Hastanesi
  Acıbadem Sağlık Grubu’nun 22. hastanesi Acıbadem Altunizade, güncel tıbbi teknolojisi, tüm uzmanlık dallarında sağlık profesyonelleri ve özellikli merkezleriyle hizmet veriyor.

  Acıbadem International Medical Center

 • 2018

  Acıbadem Maslak Hastanesi genişleme projesi
  2009 yılında hizmete giren Acıbadem Maslak Hastanesi, 2018 yılında tamamlanan genişleme projesi kapsamında 106.000 m2 kapalı alanda, 364 yatak kapasitesiyle hizmet vererek Acıbadem’in en büyük hastanesi oldu.

  Turquality Markası

MİSYON, VİZYON VE DEĞERLER

Misyon

 • Acıbadem Sağlık Grubu'nun misyonu, toplumun yaşam kalitesini yükseltmek ve tıbbın gelişimine katkı sağlamak amacıyla;
 • Koruyucu ve iyileştirici sağlık hizmetlerini ileri düzeyde,yaygın ve bütünleşik bir yapı içinde, uygun ekonomik koşullarda topluma sunmak,
 • Sağlık bilimleri alanındaki akademik çalışmalarave bilimsel araştırmalara olanak sağlayarak, sağlıkla ilgili yeni bilgi ve uygulamaların geliştirilmesini desteklemek,
 • Kendilerini mesleklerine adamış, insana değer veren hekimler ve sağlık uzmanları yetiştirmektir.

Vizyon

Acıbadem Sağlık Grubu'nun, sunduğu sağlık hizmetleriyle hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetini sağlamayı, ekibi ve altyapısıyla, Türkiye'ye model oluşturmayı, dünyada referans gösterilen akademik sağlık kurumlarından biri olmayı hedeflemektedir.

Tıbbi Hizmet

Acıbadem Sağlık Grubu'nun amacı; bireylerin sağlıkla ilgili gereksinimlerini karşılamak ve daha sağlıklı bir yaşam sürebilmelerini sağlamaktır. Bu amaç doğrultusunda, tıbbi hizmetleri, grubun her noktasından, belli standartlarda sunmayı hedeflemektedir.

Acıbadem Sağlık Grubu, Sağlık Bilimleri alanında kurulan akademik yapının da desteğiyle; bir yaşam sürdürmek konusunda toplumu bilinçlendirmeye çalışmakta, kendi ekibini, tıbbi hizmet çıtasını sürdürmek ve geliştirmek için, sürekli olarak eğitmektedir.

Müşteri Memnuniyeti

Acıbadem Sağlık Grubu, sağlık konusunda hastaları için çözüm ortağı olmayı hedeflemektedir. Kurumdan hizmet almayı seçen kişilerin Acıbadem Sağlık Grubu'nun herhangi bir noktasına başvurarak, gereksinim duydukları tüm sağlık hizmetlerine grup içinde ulaşabilmesini amaçlamaktadır. Hizmet sunarken, çözüm önerileri hastaların sağlık gereksinimlerini ön planda tutacak şekilde tasarlamasını hedeflemektedir.

Acıbadem Sağlık Grubu'unda,hizmet alan kişilerin memnuniyetini sistemli olarak izlemekte ve elde edilen sonuçları, sunulan hizmetleri geliştirmekte kullanmaktadır.

Ekip ve Altyapı

Acıbadem Sağlık Grubu; değerlerini yansıtan, çalışanların potansiyellerini üst düzeyde kullanabilmelerine ve geliştirebilmelerine olanak sağlayan çalışma ortamı sağlamayı hedeflemektedir.

İleri altyapı olanaklarıyla çalışabilmeyi, teknolojideki gelişmeleri izleyerek hizmetlerimizin verimliliğini artırmayı ve kendini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Uygulamalar

Acıbadem Sağlık Grubu Türkiye'de ve dünyada sağlık hizmetlerinin gelişimini izlemeyi; uluslararası kabul görmüş standartlarla, yöntem ve uygulamaları Türkiye'ye getirmeyi, tıbbın gelişimine katkıda bulunabilmeyi, sağlık hizmeti sunumunda yeni iş modelleri geliştirmeyi hedeflemektedir.

Bu hedefini gerçekleştirmek için, eğitim, araştırma ve geliştirme çalışmalarını sistemli, sürekli ve organize bir yapıda yürütmek üzere sağlık bilimleri alanında akademik bir kurum oluşturmak için çabalamaktadır.

Bilgi, deneyim ve olanaklarıyla, topluma daha iyi sağlık hizmetlerinin sunulmasını amaçlayan sağlık politikaları sistemlerinin oluşturulması sürecinde Türkiye'nin hizmetinde olmaya çalışmaktadır.

TÜMÜNÜ OKU

YÖNETİM KURULU

MEHMET ALİ AYDINLAR Yönetim Kurulu Başkanı

1981 yılında Mali Müşavir olarak iş hayatına başlayan Sn. Aydınlar, 1991 yılında Acıbadem Hastanesi ile sağlık sektörüne adım attı. 1998 yılında Dünya Genç Girişimci İşadamı Yarışması’nda “Yönetimde Mükemmeliyet” ödülüne layık görüldü. Dumlupınar Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden Fahri Doktora unvanını aldı. 2006 yılında Ekonomist Dergisi'nin düzenlediği "Yılın İş İnsanı" anketinde "Yılın Erkek Girişimcisi", Dünya Gazetesi ile İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi tarafından “Yılın İşletmecisi” seçildi. Referans Gazetesi aynı yıl Acıbadem Sağlık Grubu’nu “Türkiye’nin En Hızlı Balığı” seçti. Sn. Aydınlar 2007, 2009 ve 2010 yıllarında Sağlık Gönüllüleri Derneği tarafından "Sağlığa En Çok Gönüllü Katkıda Bulunan Kişi" ödülüne layık görüldü. 2008 yılında Hastane Dergisi tarafından “Sağlık Yönetimi Onur Ödülü”nü aldı. 2010 yılında TMMB Üstün Hizmet Ödülü’ne layık görülen Sn. Aydınlar, spora katkıları nedeniyle 2011 yılında “Yılın Spor Adamı” ödülünü aldı.

HATİCE SEHER AYDINLAR Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Galatasaray Üniversitesi Kimya Fakültesi’nden mezun oldu. 1993 yılında Acıbadem Hastanesi’nde göreve başlayarak sağlık sektörüne girdi. Sn. Aydınlar, halen Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor.

DR. KELVIN LOH CHI-KEON Yönetim Kurulu Üyesi

Dr. Kelvin Loh Chi Chi-Keon IHH’de Genel Müdür (“CEO”) ve İcrai Yetkisi olan Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmakta olup 1 Ekim 2019 tarihinden itibaren ASYH ve ASH’ta yönetim kurulu üyeliği; APlus ve APY’de ise Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Dr. Loh, kariyerine, pratisyen hekim olarak başladıktan ve kamu sektöründe klinik hizmet geliştirme, hastane planlaması ve hastane operasyonları gibi alanlarda çalıştıktan on yıl sonra Dr. Loh, 2008'de IHH Grubuna katıldı. 2008-2017 yılları arasında, Singapur Operasyonlar Bölümü'nde CEO olarak görev almadan önce, farklı ihtisas alanlarında faaliyet göstermekte olan Mount Elizabeth Orchard, Mount Elizabeth Novena, Gleneagles ve Parkway East’de bir dizi üst düzey yönetim rolü üstlendi.

2017'de, Dr. Loh, IHH'ye tekrar katılmadan önce, Columbia Asia Group'un Genel Müdürü olarak Asya’da mukim 4 farklı ülkede faaliyet göstermekte olan 28 hastaneyi yönetti.

Sağlık sektöründe 20 yıldan fazla başarılı bir deneyime sahip olan Dr. Loh, büyük sağlık hizmetlerinde lider, paydaşlarla iyi ve sağlıklı ilişkiler kurma, hastane operasyonlarını yönetme, finansal yönetim ve yetenek geliştirme konularında geniş deneyime sahip kıdemli bir sağlık yöneticisidir.

Yalın yönetim sistemlerinde uzman olan Dr. Loh, Singapur Sağlık Verimliliği için Ulusal Uzman Danışma Paneli’nin eski bir üyesi ve Asya Verimlilik Organizasyonu’n eski bir Danışmanı olup Singapur Devlet Üniversitesi'nde Kamu Sağlığı ve İşletme Yüksek Lisans programında “Misafir Öğretim Görevlisi” olarak da görev almıştır.

TAKESHI SAITO Yönetim Kurulu Üyesi

Takeshi Saito lisans diplomasını Siyaset Bilimi alanında Japonya’daki Keio Üniversitesi’nden aldı. Yüksek lisansını Northwestern Ünüversitesi’nde Kellogs School of Management’ta yaptı. Takeshi Saito 1995’te Mitsui & Co., Ltd (“Mitsui”) şirketinde başladığı profesyonel kariyerinin büyük bir kısmını sağlık alanında geçirdi. Finans Bölümündeki 2 senenin ardından Farmasötik Departmanı’nın başına geçti. 2004 yılında MBA eğitimini tamamlamasının ardından Mitsui’nin ABD ayağında Kurumsal Planlama Direktörü olarak kimyasallar, doğal kaynaklar, tüketici hizmetleri ve bilgi teknolojileri sektörlerinden sorumluydu. Mitsui ABD’deki görevi sırasında burada bir sağlık departmanı kurulmasında ve sektörde lider bir hekimlik hizmetleri yönetimi şirketine yatırım yapılmasına öncü oldu. Takeshi Saito, 2007 senesinde Mitsui’nin (adı 2008’de Tıbbi Hizmetler Bölümü olarak değişecek olan) Yaşam Bilimleri bölümünde Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Müdürü oldu. Bu görevi sırasında Japonya’daki en büyük ilaç zincirlerinden birine yapılan yatırımı yöneten Sn. Saito, ayrıca yeni açılan bu bölümün 10 yıllık planlamasını da yaptı. 2009 yılında direktör pozisyonuna terfi eden Sn. Saito, IHH yatırımını yönetti ve buradan geçici görev ile Parkway Group Healthcare’in Stratejik Planlama Bölümü’ne başkan yardımcısı olarak atandı. Parkway Group Healthcare’deki geçici görevinden sonra Mitsui’ye Tıbbi Hizmetler Bölümü Hizmet Sunuculardan Sorumlu Genel Müdürü olarak dönen Sn. Saito, IHH ve IHH iştiraklerinin yönetim kurullarında da görev yapmaktadır.

MUSTAFA ERÖĞÜT Yönetim Kurulu Üyesi

ABD, Ithaca College'de İşletme Yönetimi, Yönetim Konsantrasyonu lisans ve İşletme Yönetimi, Spor Yönetimi Konsantrasyonu yüksek lisans (MBA) bölümlerinden mezun olan Mustafa Eroğüt, 8 yıldır üst düzey seviyede aktif spor yöneticiliği yapmakta, ayrıca spor ve gençlik organizasyonlarında sosyal sorumluluk çalışmalarını sürdürmektedir. Kariyerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Gençlik Geliştirme Akademisi'nde İdari Koordinatör olarak başlayan Eröğüt, sırasıyla İBB Profesyonel Futbol Takımı İdari Müdürlüğü, BAKER TILLY GÜRELİ Denetim Asistanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Departmanında Direktörlük ve Futbol Direktör Yardımcılığı yaptı. Eröğüt halen İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü İcra Direktörü, Türkiye Kulüpler Birliği Genel Sekreter Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir. Ayrıca UEFA Gençlik ve Amatör Futbol Komitesi üyesidir.

JOERG AYRLE Yönetim Kurulu Üyesi

Sn. Joerg Ayrle, 1 Şubat 2021 tarihinde IHH Grubu’na CFO olarak atanmıştır. Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Singapur, Çin ve Tayland’da edindiği uluslararası tecrübe ile IHH Grubu’nda finansal liderlik ile iş planı geliştirme ve finans operasyonları alanlarında stratejik kılavuzluk sağlamaktadır. Kendisinin ASH ve ASYH Yönetim Kurullarına atama süreci Mayıs 2021’de tamamlanmış olup Acıbadem Sağlık Grubu’na da tecrübesi ile yönetim kurulu üyesi olarak katkı sağlamaktadır. Sn. Ayrle IHH’e katılmadan önce, Thai Union Group’un CFO’luğu görevini üstlenmiş, şirketin finansal transformasyon yolculuğuna liderlik etmiştir. 2016 yılında Kurumsal Hazine alanında Asya’nın en iyi CFO’su ödülünü almıştır. Aynı zamanda Osram ve Siemens’te de başarılı bir kariyer yakalayan Sn. Ayrle, Osram Sylvania, ABD’nin CFO & Hazine Yöneticisi olarak görev yapmış ve Siemens’in Çin operasyonlarına Kurumsal Finans, Birleşme ve Devralmalar ve Satın alma sonrası işlemlerde genel müdür olarak hizmet vermiştir.

Akademik Yetkinlikleri : Augsburg Üniversitesi-Almanya: Finans & Finansal Kontrol, Pazarlama, Finans-Matematik alanında MBA Derecesi

TÜMÜNÜ OKU

KURUMSAL KİMLİK

Acıbadem Sağlık Grubu Kurumsal Kimlik Çalışmasını Buradan İndirebilirsiniz

Kurumsal kimlik içinde doğru logo kullanımları, kurumsal renkler ve uygulamalar gibi bir çok çalışmayı bulabilirsiniz.

Kurumsal Kimlik

GRUP İŞTİRAKLERİ

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE

KALİTE POLİTİKASI

Joint Commission International Akreditasyonu

Joint Commission International (JCI) Akreditasyonu, uluslararası alanda kabul gören ve en yüksek tanınırlığı olan değerlendirme modelidir. Sağlık organizasyonlarının bakım kalitesini artırmak için tasarlanmış bir dizi standart gerekliliklerinin karşılanıp karşılanmadığını saptamak üzere bağımsız değerlendirme denetimleri yapar. Bugün 70’in üzerinde ülkede 1000’den fazla sağlık kurumunu akredite etmiştir. JCI standartları, hasta merkezli standartlar başlığı altında hasta güvenliği hedefleri, bakıma ulaşım ve bakımın sürekliliği, hasta ve yakınlarının hakları, hastaların değerlendirilmesi ve bakımı, anestezi ve cerrahi bakım, ilaç kullanımı, hasta ve yakınlarının eğitimi konularını ele alır. Sağlık bakım kurumu yönetim standartları kapsamında kalite iyileştirme ve hasta güvenliği, enfeksiyonların önlenmesi ve kontrolü, yönetim, liderlik ve yönlendirme, tesis yönetimi ve güvenliği, çalışanların niteliği ve eğitimi ile bilgi yönetimi konuları değerlendirilir.

Joint Commission International (JCI) Akreditasyonu’na sahip Acıbadem Sağlık Grubu Hastaneleri ve akreditasyon tarihleri aşağıdaki gibidir;

Acıbadem Adana Hastanesi 9 Kasım 2019-8 Kasım 2022

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Atakent Hastanesi 19 Aralık 2020 - 18 Aralık 2023

Acıbadem Altunizade Hastanesi 14 Aralık 2019-13 Aralık 2022

Acıbadem City Clinic Umbal 22 Şubat 2020-21 Şubat 2023

Acıbadem Maslak Hastanesi 21 Aralık 2019-20 Aralık 2022

Acıbadem Sistina Hastanesi 19 Ekim 2019-8 Ekim 2022

Tüm hastalarımız, JCI akreditasyonu olan hastanelerimiz ile ilgili olarak hasta bakımının güvenliği ve kalitesine ilişkin kaygılarını JCI’a rapor edebilirler. JCI’a bildirim için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz.

https://www.jointcommissioninternational.org/contact-us/report-a-quality-and-safety-issue/

Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite Standartları Değerlendirmeleri

Acıbadem Sağlık Grubu, sağlık kurumlarını kamu, özel ya da üniversite olarak ayırmadan; hizmet standardizasyonunda yakınlık sağlamak, kurumlar arası deneyim paylaşımı için zemin hazırlamak ve sağlıkta ulusal kalite sistemini kurmak amacıyla oluşturulan Sağlıkta Kalite Standartları’na (SKS) doğrultusunda hizmet verir.

Laboratuvar Akreditasyon ve Sertifikasyonları

Acıbadem Labmed Tıbbi Laboratuvarı, 20 Ekim 2005 tarihinden geçerli olmak üzere DACH (Deutsche Akkreditierungsstelle Chemie) tarafından ISO 15189 standardına göre akredite edilerek Türkiye’nin ISO 15189 akreditasyonuna sahip ilk tıbbi laboratuvarı olmuştur. 19/10/2010 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, TÜRKAK tarafından TS EN ISO 15189 standardına göre yeniden akredite edilerek Türkiye’nin TÜRKAK tarafından TS EN ISO 15189 standardına göre akredite edilen ilk tıbbi laboratuvarı olmuştur. Acıbadem Labmed Tıbbi Laboratuvarı; 2014 yılında TÜRKAK tarafından TS EN ISO 15189 standardına göre yeniden akredite edilmiş, 10 Ocak 2017 tarihinden geçerli olmak üzere TÜRKAK tarafından TS EN ISO 15189 standardına göre esnek kapsam ile akredite edilen Türkiye’nin ilk tıbbi laboratuvarı olmuştur. 2019 Ocak ayında yeniden akredite edilerek Türkiye’de TS EN ISO 15189 standardına göre 4. akreditasyon çevrimine devam eden ilk tıbbi laboratuvar olmuştur.

TÜRKAK’ın, ILAC’ın (International Laboratory Accreditation Cooperation) çok taraflı (MRA-Mutual Recognition Agreements) anlaşmasına taraf olması nedeni ile laboratuvarların akreditasyonu ILAC’a üye tüm ülkelerde de tanınır hale gelmiştir.

Acıbadem Labgen Genetik Tanı Merkezi 10 Ocak 2017 tarihinden geçerli olmak üzere TÜRKAK tarafından TS EN ISO 15189 standardına göre akredite edilmiştir.

Acıbadem Labvital Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı 11 Eylül 2013 tarihinden geçerli olmak üzere TÜRKAK tarafından TS EN ISO/IEC 17025 standardına göre akredite edilmiştir.

Acıbadem Labmed Ankara Doku Tipleme Laboratuvarı ise 09.01.2015 tarihinden geçerli olmak üzere ASHI (American Society for Histocompability and Immunogenetics) tarafından akredite edilerek Türkiye’nin ASHI akreditasyonuna sahip ilk doku tipleme laboratuvarı olmuştur.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikasyonu

Acıbadem Mobil Sağlık Hizmetleri A.Ş, 6 Mart 2018 itibariyle ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası’na, 7 Mart 2018 itibariyle de OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası’na sahiptir.

Aplus Hastane Otelcilik Hizmetleri A.Ş, ilk olarak 2007 yılında yiyecek içecek ve tekstil yıkama hizmetlerinde üretim ve işletim süreçlerindeki standardizasyonun sağlanması, birbiri ile ilişkili proseslerin bir sistem içerisinde anlaşılması ve yönetilmesi adına kalite yönetim sistemi kurulum çalışmalarını tamamlayıp, uluslararası akreditasyon kurumlarınca ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazanmıştır. Temizlik hizmetlerinde ise 2011 yılında akredite edilmiştir. 21 Nisan 2017 tarihinde standardın 2015 versiyon çalışmalarını tamamlamış olup belgelerinin devamlılığını sağlamıştır.

Kalite hedeflerine ulaşmak, kalite yönetim sisteminin sürekliliğini ve geliştirilmesini sağlamak için, personelin tam katılımı, yasal gereklilikler, müşteri memnuniyeti, işçi sağlığı ve güvenliği, sektörel/teknolojik gelişmeler, sürekli iyileştirme esasları göz önünde bulundurulmuştur.

Kalite Yönetim Sistemlerinin uygulanmasıyla kurum kaynaklarının verimliliğini, tüm alanlarındaki hizmetlerinin etkinliğini arttırmayı, bu doğrultuda da güvenli, sağlıklı, sürekli kendini geliştiren, sektöründe öncü hizmet yapısına ulaşmayı, hizmet verdiği tüm alanlarda hem kurumlar hem de çalışanları için “yaşam kalitesini yükseltmek için fark yaratmayı” hedeflenmiştir.

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikasyonu

Yiyecek & İçecek hizmetlerinde ayrıca üretimden son tüketime kadar olan tüm süreçlerin gıda güvenliğini sağlamak adına ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetimi Sistemi kurulmuş ve akredite edilmiştir. Bu kapsamda, her ürün mal kabul aşamasından başlayarak nihai tüketiciye ulaşana kadar kendi ürün grubuna ve risk faktörüne göre kritik kontrol noktalarınca gözetim altında tutulur.

Sürekli eğitimlerle personel kalitesi yükseltilerek, farklı derinlikteki günlük, haftalık, aylık ve yıllık denetimlerle farkındalık ve sürdürülebilirlik canlı tutulmaktadır.

ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası

Acıbadem Teknoloji 29 Ağustos 2016 tarihi itibariyle geçerli olmak üzere ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası’na sahiptir.

RAL-GZ 992 Sertifikasyonu

APlus Çamaşır Fabrikası’nda yıkanan ve paketlenen çamaşırlar fabrikadan ilgili lokasyona ve hastaneye el değmeden ulaştırılmaktadır. Temiz ve kirli tekstilin ayrı ayrı taşınması prensibi ile gerçekleşen transfer işleminin her aşaması araç takip sistemi ile izlenerek raporlanmaktadır. Tam otomasyon sistemi ile yürütülen süreçler, RAL – GZ 992 Profesyonel Kumaş Bakımı Kalite ve Test Spesifikasyonları tarafından standardize edilmiştir. APlus’ın yönetim sistemleri akredite belgelendirme kuruluşları tarafından, çamaşırhane standartları ise uluslararası Frschungsinstitut Hohenstein Enstitüsü tarafından belgelendirilmiştir. RAL- GZ 992 Profesyonel Kumaş Bakımı Kalite ve Test Spesifikasyonları uygulanmaktadır. Türkiye’de bir ilk olarak, torba sistemi ile tekstiller yıkanmakta ve tam otomasyon sistemi ile ütülenip katlanarak paketlenmektedir.

TÜMÜNÜ OKU

ZİYARET VE REFAKAT POLİTİKASI

 • Hekimimiz tarafından, hastanızın sağlığı için ziyaretçi ve/veya refakatçi uygulaması yasaklanmışsa, lütfen buna uymaya özen gösteriniz.
 • Yatan hasta katlarına 7 yaşın altında, yoğun bakımlara 16 yaşın altında çocukları ziyaret için getirmeyiniz.
 • Hastalarımızın sağlığı için odada aynı anda ikiden fazla ziyaretçi bulunmamasına ve ziyaret süresinin 10 dakika ile sınırlandırılmasına özen gösteriniz.
 • Yoğun bakımdaki hastaları ziyaret için, ünite girişinde bulunan telefon ile hastanın hemşiresine ulaşınız. Tıbbi bir sakınca yoksa, hasta ve yoğun bakım ortamı uygunsa içeri alınabilirsiniz. Giriş esnasında yapılacak ziyaret kuralları ile ilgili bilgilendirmeleri dikkate alınız.
 • Ateş, burun akıntısı, öksürük, ishal, kusma ve enfeksiyöz dermatiti olan kişiler ziyaretçi olarak kabul edilmemektedir.
 • Toplumda salgın varlığında ziyaretçi kısıtlaması yapılabilir.
 • Ziyaret öncesi ve sonrası ellerinizi yıkayınız ya da alandaki el dezenfektanını kullanınız.
 • İzolasyona alınan hastaları ziyaret sırasında sağlık profesyonellerimizin önerilerine uyunuz.
 • Kendi hastanız dışında başka hastalara ve hasta bakım malzemelerine temas etmeyiniz.
 • Ziyaretiniz sırasında hasta ve yakınlarının mahremiyetine özen gösteriniz.
 • Hastalarımızın yanında (kendisine zararı olabileceği için) duygusal durumunuzu yansıtacak ağlama, bağırma gibi davranışlarda bulunmamaya dikkat ediniz.
 • Hastalarımızın sağlığını korumak için lütfen dışarıdan yiyecek-içecek getirmeyiniz ve kabul etmeyiniz.
 • Topraklı çiçekler, enfeksiyon taşıma riskleri nedeniyle hasta odalarına kabul edilmemektedir. Hasta adına gelen topraklı çiçekler taburcu olurken kendisine teslim edilecektir.
 • Tıbbi ekipman bulunan alanlarda lütfen cep telefonu kullanmayınız.
 • Teknik sorunlara neden olabileceği için hasta odalarında su ısıtıcısı vb. cihazları kullanmayınız.
 • Yüksek sesle konuşmayınız.
 • Hastanelerimize evcil hayvanlar kabul edilmemektedir, lütfen getirmeyiniz.
 • Hastanelerimizde, belirlenmiş alanlar dışında sigara içilmesi kesinlikle yasaktır.
 • Saat 22:00’den sonra odada bulunan ziyaretçi, refakatçi olarak kabul edilmektedir. Hastalarımıza tüm odalarda sadece 1 refakatçi eşlik edebilmektedir.
TÜMÜNÜ OKU

ÇEVRE POLİTİKASI

Acıbadem Sağlık Gurubu misyonu ve vizyonu doğrultusunda kaliteli hizmet anlayışıyla çalışırken çevreye saygılı, duyarlı ve sorumluluğunun farkına vararak görevlerini yerine getirmektedir.

Bu amaçla;
 • Çevre ile ilgili tüm yerel ve ulusal kanun ve yönetmeliklere uymakla beraber, JCI standardı dahilinde çevre ile ilgili tüm gerekleri yerine getirmektedir.
 • Öncelikli hedef olarak tüm sağlık kuruluşlarında faaliyet sonucu oluşan atıkları tespit edip bu atıkların hasta ve çalışan sağlığını tehdit etmeyecek şekilde uzaklaştırılması için her kuruma özgü bir atık yönetim planı oluşturmaktadır.
 • Bu plan doğrultusunda atıkları minimize etmeye çalışıp geri kazanılabilenleri de ayırmaktadır.
 • Geri kazanılamayan atıkları kanun ve yönetmeliklere uygun olarak bertaraf edilmeleri için ilgili kurumlara teslim etmektedir.
 • Çevre sorumluluğunu tüm grupta oluşturmak için tüm çalışanlarını bilinçlendirmekte ve bireysel sorumluluklarına göre eğitimlere tabi tutmaktadir.
TÜMÜNÜ OKU

TOPLUMSAL SORUMLULUK

Sağlık bilimleri alanındaki akademik çalışmalara ve bilimsel araştırmalara olanak sağlayarak, sağlıkla ilgili her konuda yeni bilgi ve uygulamaların geliştirilmesini destekleyen, "Acıbadem Eğitim Sağlık Vakfı" ülkemizin milli eğitimine ve halkımızın sağlığına katkıda bulunmak, toplumun yardımlaşma duygularını geliştirmek amacıyla kurulmuştur.

Vakıf Kuruluş Amacı
 • Sağlık bilimlerinde okuyan öğrencileri maddi/manevi desteklemek,
 • Sağlık eğitiminde kaliteyi artırmak,
 • Sağlık hizmetlerinin kalitesini yükseltmek
Eğitim Projesi

Acıbadem Eğitim Sağlık Vakfı'nın yakın gelecekteki hedefi, gençlerin üniversite eğitimine katkıda bulunmak, ilmi ve teknolojik araştırmalar yapmak amacı ile "Acıbadem Sağlık Bilimleri Üniversitesi"ni kurmak. Bu amaç doğrultusunda kuruluş çalışmaları sürdürülmektedir.

Eğitim Bursları

Acıbadem Eğitim Sağlık Vakfı, Sağlık Bilimlerinde okuyan başarılı öğrencileri maddi/manevi desteklemek amacı ile her yıl belirlenecek sayıda öğrenciye burs vermektedir.

Burs almak için üç şart gerekiyor:
 • Bursa ihtiyacı olduğunun kanıtlanması,
 • Aday olan kişinin sağlık bilimleriyle ilgili bir yüksek öğretim kurumunda okuyor olması,
 • Notlarının iyi ve iyinin üstünde olması.
Bağışlarınız için Hesap Numaraları

Acıbadem Eğitim Sağlık Vakfı'na bağış yapabilir ya da kurumlarımızın girişlerinde bulunan vakıf logolu ürünleri satın alarak eğitim ve öğrenim gören öğrencilerin eğitimlerine katkıda bulunabilirsiniz.

Bağışlarınız için Hesap Numaraları
 • Vakıfbank FinansMarket
 • Kadıköy Şubesi 1044080

SAĞLIK SORUMLULUK PROJELERİ

Sağlık bilimleri alanındaki akademik çalışmalara ve bilimsel araştırmalara olanak sağlayarak, sağlıkla ilgili her konuda yeni bilgi ve uygulamaların geliştirilmesini destekleyen, "Acıbadem Eğitim Sağlık Vakfı" ülkemizin milli eğitimine ve halkımızın sağlığına katkıda bulunmak, toplumun yardımlaşma duygularını geliştirmek amacıyla kurulmuştur.

Eğitim Bursları

Acıbadem Eğitim Sağlık Vakfı, Sağlık Bilimlerinde okuyan başarılı öğrencileri maddi/manevi desteklemek amacıyla her yıl belirli sayıda başarılı öğrenciye geri ödemesi olmaksızın burs vermektedir. Ayrıca her sene yurtiçi ve yurtdışı kongrelere katılan, bilimsel yayınlarda yer alan hekimlere de katkı sağlanmaktadır.

Palyaço terapisi

Acıbadem'in gönüllü doktor ve hemşire palyaçolarının görev aldığı tıbbi animasyon hizmetiyle, hastane ortamında yaşanan sıkıntıyı, kaygıyı, mutsuzluğu çocuklar ve yetişkinler için en aza indirgemeyi amaçlanmaktadır.

Temiz Eller Kampanyası

"Temiz Eller Hayat Kurtarır" sloganıyla el yıkama alışkanlığını arttırmaya ve el yıkamanın toplumsal bir alışkanlık haline gelmesini desteklemeye yönelik bir kampanya yapılmaktadır. El yıkama kampanyası kapsamında, el yıkama alışkanlığının iyileştirilmesine yönelik çalışmalar, bilinçlendirme eğitimleri, açık hava tanıtımları gibi faaliyetler gerçekleştirilmektedir.

Kanser Destek Grupları

Kanser hastalığı ile yaşayanları, fiziksel ve psikolojik açıdan pek çok sorun beklemektedir. Oluşturulan "Kanser Destek Grupları” kanser tanısı konmuş, tedavi gören ya da takip sürecinde olan hastalara destek olmayı hedeflemektedir. Kanserle mücadele edenlere yönelik profesyonel destek verebilmek amacıyla kurulan gruplar, düzenli olarak psikolog eşliğinde toplanmaktadır.

Terry Fox Koşusu

Terry Fox koşusu kanser araştırmalarının finansına destek sağlamak amacıyla her yıl yapılmaktadır. Bu koşu kemik kanserine yakalanarak henüz 18 yaşındayken sağ bacağı kesilen ve takma bacakla "Umut Maratonu"na katılan Terry Fox'un ölümünden bu yana düzenlenmektedir. Acıbadem, bu projeye destek vermektedir.

Bilimsel Toplantılar

Sağlık Bilimleri alanındaki akademik çalışmalara ve bilimsel araştırmalara olanak sağlayarak, sağlıkla ilgili her konuda yeni bilgi ve uygulamaların geliştirilmesini desteklemek amacıyla, kurum içi ve kurum dışından konuşmacıların ve misafirlerin katıldığı hekim ve hemşirelere yönelik eğitim toplantıları düzenli olarak gerçekleştirilmektedir. Toplum Sağlığına Yönelik Eğitimler Acıbadem, toplumun sağlıklı bireylerden oluşması, sağlıklı kuşakların yetişmesi ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesi için, toplumu bilinçlendirmek, sorunlara yardımcı ve rehber olabilmek amacıyla hastanelerinde pek çok farklı eğitim programı ve kurslar düzenlemektedir. Bel Okulu, İlkyardım Kursu, Doğuma Hazırlık Kursu, Diyabet Eğitimi ve Sigarasız Yaşam Programı gibi eğitimler verilmektedir.

Sağlık Söyleşileri

Acıbadem, toplumun sağlıklı bireylerden oluşması, toplumu bilinçlendirmek, sorunlara yardımcı ve rehber olabilmek amacıyla hastanelerinde farklı sağlık konularında, halka yönelik sağlık söyleşileri düzenlemektedir.

Hasta Eğitim Merkezi

2005 yılında Acıbadem Kozyatağı Hastanesi'nde hasta ve hasta yakınlarına yönelik bir Hasta Eğitim Merkezi açılmıştır. Merkezde her türlü güncel bilgi, sağlıkla ilgili farklı konularda süreli yayın, görsel materyal (CD/ DVD, video vb.) ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Diyabet Okulu

Acıbadem, toplumun sağlıklı bireylerden oluşması, sağlıklı kuşakların yetişmesi ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesi için, toplumu bilinçlendirmek, sorunlara yardımcı ve rehber olabilmek amacıyla hastanelerinde pek çok farklı eğitim programı ve kurslar düzenlemektedir. Diyabet Okulu da bu eğitimlerden biridir. Oluşturulan Diyabet Merkezleri ile diyabet hastaları multidisipliner yaklaşımla tedavi edilmektedir. Acıbadem Diyabet Merkezleri'nin, beş hafta boyunca, hasta eğitimi programı çerçevesinde düzenlediği "Diyabet Okulu" eğitim toplantılarının tümüne eksiksiz katılan katılımcılara sertifika verilmektedir.

YAYINLAR

Acıbadem Hayat

Acıbadem Hayat dergisi, Acıbadem Sağlık Grubu'nun 1995 yılından beri yayınladığı Güncel Sağlık dergisine, 2010 yılında yeni biçim ve içerik verilerek oluşturulmuştur. 3 ayda bir yayınlanan Acıbadem Hayat, popüler bir sağlık dergisidir. Acıbadem hekimleri ile görüşülerek sağlık alanında bilinmesi gereken konulardan yeni tanı ve tedavi yöntemlerine kadar birçok bilgiyi sade, akıcı bir dille ve renkli bir formatla yansıtır. 55 bin basılan dergi, Acıbadem hastanelerinin hepsinde hastalara ücretsiz olarak dağıtılmaktadır.

Badem Çocuk Kitapları

Acıbadem tarafından 4-7 yaş grubu çocuklar için özel olarak yaratılan kahraman "Badem Çocuk" ve hazırlatılan "Badem Çocuk" masal kitapları çocukların hastane ve doktor korkusunu yenmelerine yardımcı oluyor. Kitaplar hem sağlıkla ilgili temel bilgiler içeren hem de çocukların doktor ve hastane korkularını yenmelerine destek olan özel bir seri.

Ülkemizde çocuk ve sağlık konusundaki en önemli eksikliklerden bir tanesi çocukların doğru sağlık bilgilerine ulaşamamalarıdır. Genellikle aileler çocukları 'doktora gidiyoruz' diye korkutarak negatif etkilerler. Oysa çocukların sağlık kuruluşlarıyla ilişkileri, onlar hastalandıklarında değil, sağlıklı birer yetişkin oluncaya kadar geçirdikleri büyüme sürecinde sürekli olmalıdır. Badem Çocuk masal kitapları serisinde sadece sağlık bilgileri anlatılmamakta, ailelerin sağlık konusunda çocuklarıyla ne şekilde iletişim kuracakları da örneklenmektedir.

Kısacası; Badem Çocuk masal kitapları serisi, aileleri de eğiten onlara yol gösteren bir araçtır. Bu projenin amaçlarından bir diğeri de aileler için basit sağlık rehberleri oluşturmaktır. Hikayeler, uzman hekimlerin denetiminde hazırlanmıştır.

TÜMÜNÜ OKU

RÜŞVET VE YOLSUZLUKLA MÜCADELE PROSEDÜRÜ

 • Bu iletişim formu Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele Prosedürü kapsamında bilgilendirme ve iletişim için tasarlanmıştır. Lütfen ilgili kapsamdaki konularda yazınız.
 • Sağlık hizmetleri ile ilgili konular için bildirimlerinizi lütfen Sizi Dinliyoruz linki üzerinden paylaşınız.
 • Şirket çalışanımızsanız İç Denetim Prosedürü kapsamındaki konular için bildirimlerinizi lütfen İç Denetim linki üzerinden paylaşınız.
Güvenlik Kodu

KİŞİSEL VERİLERİN ELDE EDİLMESİ VE İŞLENMESİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME FORMU

Acıbadem Sağlık Hizmetleri ve Ticaret A.Ş. (“Acıbadem”) ve Acıbadem’in hakim ve bağlı şirketleri (hepsi birlikte “Acıbadem Grubu” olarak anılacaktır.) tarafından, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) ve ilgili mevzuat kapsamında Veri Sorumlusu sıfatıyla, kişisel verileriniz, aşağıda açıklanan çerçevede ve 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu, 663 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Özel Hastaneler Yönetmeliği ve Sağlık Bakanlığı düzenlemeleri ve sair mevzuata uygun olarak işlenebilecektir.

1. Kişisel Verilerin elde Edilmesi, İşlenmesi ve İşleme Amaçları

Kişisel verileriniz Acıbadem Grubu tarafından sağlanmakta olan kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbî teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi amaçlarıyla ve Acıbadem Grubu şirketlerinin faaliyet konularına uygun düşecek şekilde; sözlü, yazılı, görsel ya da elektronik ortamda, çağrı merkezi, internet sitesi, sözlü, yazılı ve benzeri kanallar aracılığıyla elde edilmektedir. Sağlık verileriniz başta olmak üzere özel nitelikli kişisel verileriniz ve genel nitelikli kişisel verileriniz, Grup tarafından aşağıda yer alanlar dâhil ve bunlarla sınırlı olmaksızın bu maddede belirtilen amaçlar ile bağlantılı, sınırlı ve ölçülü şekilde işlenebilmektedir:

Acıbadem Grubu tarafından elde edilen her türlü kişisel veriniz (Özel nitelikli kişisel veriler de dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) aşağıdaki amaçlar ile işlenebilecektir:

İlgili mevzuat uyarınca elde edilen ve işlenen Kişisel Verileriniz, Acıbadem veya Acıbadem Grubu’na ait fiziki arşivler ve/veya bilişim sistemlerine nakledilerek, hem dijital ortamda hem de fiziki ortamda muhafaza altında tutulabilecektir.

2. Kişisel Verilerin Aktarılması

Kişisel verileriniz, Kanun ve sair mevzuat kapsamında ve yukarıda yer verilen amaçlarla Acıbadem ve Acıbadem Grubu tarafından Acıbadem Grubu’na dahil olan şirketler ile, Özel sigorta şirketleri, Sağlık bakanlığı ve bağlı alt birimleri, Sosyal Güvenlik Kurumu, Emniyet Genel Müdürlüğü ve sair kolluk kuvvetleri, Nüfus Genel Müdürlüğü, Türkiye Eczacılar Birliği, Mahkemeler ve her türlü yargı makamı, merkezi ve sair üçüncü kişiler, yetki vermiş olduğunuz temsilcileriniz, avukatlar, vergi ve finans danışmanları ve denetçiler de dâhil olmak üzere danışmanlık aldığımız üçüncü kişiler, düzenleyici ve denetleyici kurumlar, resmi merciler dâhil sağlık hizmetlerini yukarıda belirtilen amaçlarla geliştirmek veya yürütmek üzere işbirliği yaptığımız iş ortaklarımız ve diğer üçüncü kişiler ile paylaşılabilecektir.

3. Kişisel Veri Elde Etmenin Yöntemi ve Hukuki Sebebi

Kişisel verileriniz, her türlü sözlü, yazılı, görsel ya da elektronik ortamda, yukarıda yer verilen amaçlar ve Acıbadem’in faaliyet konusuna dahil her türlü işin yasal çerçevede yürütülebilmesi ve bu kapsamda Acıbadem’in akdi ve kanuni yükümlülüklerini tam ve gereği gibi ifa edebilmesi için toplanmakta ve işlenmektedir. İşbu kişiler verilerinizin toplanmasının hukuki sebebi;

Ayrıca, Kanun’un 6. maddesi 3. fıkrasında da belirtildiği üzere sağlık ve cinsel hayata ilişkin kişisel veriler ise ancak kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbı teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi amacıyla, sır saklama yükümlülüğü altında bulunan kişiler veya yetkili kurum ve kuruluşlar tarafından ilgilinin açık rızası aranmaksızın işlenebilir.

4. Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Haklarınız

Kanun ve ilgili mevzuatlar uyarınca;

Mezkûr haklarınızdan birini ya da birkaçını kullanmanız halinde ilgili bilgi tarafınıza, açık ve anlaşılabilir bir şekilde yazılı olarak ya da elektronik ortamda, tarafınızca sağlanan iletişim bilgileri yoluyla, bildirilir.

5. Veri Güvenliği

Acıbadem, kişisel verilerinizi bilgi güvenliği standartları ve prosedürleri gereğince alınması gereken tüm teknik ve idari güvenlik kontrollerine tam uygunlukla korumaktadır. Söz konusu güvenlik tedbirleri, teknolojik imkânlar da göz önünde bulundurularak muhtemel riske uygun bir düzeyde sağlanmaktadır.

6. Şikayet ve İletişim

Kişisel verileriniz teknik ve idari imkânlar dâhilinde titizlikle korunmakta ve gerekli güvenlik tedbirleri, teknolojik imkânlar da göz önünde bulundurularak olası risklere uygun bir düzeyde sağlanmaktadır. Kanun kapsamındaki taleplerinizi, “https://www.acibadem.com.tr/acibademonline/hastaverilerinkorunmasi.html” web adresindeki “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Uyarınca Başvuru Formu” nu doldurarak;

Kanun kapsamındaki taleplerinizi, https://www.acibadem.com.tr/acibademonline/hastaverilerinkorunmasi.html web adresindeki “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Uyarınca Başvuru Formu” nu doldurarak ve formda belirtilen usullerle tarafımıza iletmenizi rica ederiz.

YUKARI
İÇİNDEKİLER
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Sağlığınız Sağlığımızdır
20 : 59 : 55