Daha iyi bir deneyim için konum izni vermelisiniz.
TR

Genel Tanıtım

Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları bölümleri Acıbadem Sağlık Grubu hastanelerinde ve tıp merkezlerinde hizmet vermektedir. Multidisiplinler yaklaşım ile kulak, burun, boğaz ve ilgili baş boyun hastalıklarının hem medikal hem de cerrahi tedavisi yapılmaktadır.

Kulak Burun Boğaz Bölümü Tanı Tedavi Hizmetleri

Acıbadem Sağlık Grubu Kulak Burun Boğaz Hastalıkları bölümlerinde; işitme kayıpları, kulak enfeksiyonları, denge hastalıkları, baş dönmesi, kulak çınlamaları, kronik sinüzit, burun alerjileri, koku alma bozuklukları, burun kanamaları, burun tıkanıklığı ve burnun dış görünümü ile ilgili problemler, nazal polipozis gibi burun hastalıkları, gözyaşı bezi tıkanıklıkları, ses bozuklukları, yutma problemleri, gastroözefajiyal reflü gibi boğaz hastalıkları ile baş ve boyun bölgesi tümörleri alanında tanı ve tedavi hizmetleri verilmektedir.

Ayrıca Odyoloji birimimizde odyolojik testler, orta kulak basınç ve refleks testleri, beyin sapı odyometrisi (ERA) ve özellikle yeni doğan döneminde işitmenin değerlendirilmesinde en önemli tarama yöntemi olan oto akustik emisyon testleri yapılmaktadır.

Acıbadem Web ve Yayın Kurulu tarafından hazırlanmıştır. Güncellenme Tarihi: 10 Mayıs 2022 Salı Yayımlanma Tarihi: 25 Ocak 2019 Cuma

İlgi Alanları

 • Robotik Cerrahi

  da Vinci Robotik Cerrahi sisteminde cerrah, küçük kesiyle operasyonu gerçekleştiriyor. Cerrah, operasyonu konsol başında oturarak gerçekleştiriyor.


  Detaylı Bilgi
 • Ağız Kanseri

  Erkeklerde kadınlara göre 2 kat daha fazla görülen ağız kanserlerinin erken dönemde yakalanabilmesi için düzenli olarak doktor ve diş doktoru muayene etmelidir.


  Detaylı Bilgi
 • Ağız Kokusu

  Ağız kokusu, ağız hijyeninin sağlanmasına rağmen uzun süreli ve rahatsız edici bir hal alıyorsa bu, diğer hastalıklara bağlı da gelişebilir.


  Detaylı Bilgi
 • Bademcik Ameliyatı

  Bademcik ameliyatı diğer adıyla tonsillektomi bademciklerin cerrahi müdahale ile alınması işlemidir. Bademciklerin iltihaplanması sürecine ise tonsilit denir.


  Detaylı Bilgi
 • Biyonik Kulak (Koklear İmplantlar)

  Biyonik kulak (Koklear İmplantlar), ileri veya çok ileri düzeyde işitme kaybını ortadan kaldırmaya yardımcı bir cihazdır.


  Detaylı Bilgi
 • Boğaz Ağrısı

  Boğaz ağrıları genellikle soğuk algınlığı veya grip gibi enfeksiyonlardan kuru ya da tozlu hava gibi çevresel faktörlerden kaynaklanır.


  Detaylı Bilgi
 • Burun Kanaması

  Burun kanaması endişe edilecek bir durum değildir fakat, çocuklarda ve yaşlılarda herhangi bir nedene bağlı olmayan kanamalar hastalık habercisi olabilir.


  Detaylı Bilgi
 • Burun Tıkanıklığı

  Havanın akciğerlere ulaşmadan önce ısıtıp, nemlendirip, temizleyen burnumuzun, bazı faktörlere bağlı görevini yerine getirememesine burun tıkanıklığı denir.


  Detaylı Bilgi
 • Çocuklarda İşitme Kaybı

  Çocuklarda görülen işitme kayıpları dış kulak ya da orta kulak kaynaklıysa ilaç veya cerrahi yöntemler ile işitme kaybı tedavi edilebilir.


  Detaylı Bilgi
 • Çocuklarda Sinüzit

  Sinüs tedavisi gelişen teknolojik cihazlar sayesinde medikal ve cerrahi yöntemlerle tedavi edilerek kısa sürede iyileşme sağlanıyor.


  Detaylı Bilgi
 • Çocuklarda Üst Solunum Yolu Hastalıkları

  Çocuklarda soğuk algınlığı, boğaz enfeksiyonları, sinüzit ve larenjit gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarının yanı sıra bronşit ve zatürre de gelişebilir.


  Detaylı Bilgi
 • Dil Kanseri

  Dil kanseri diğer baş boyun kanserlerine göre ön tarafta ve açık bölgede bulunduğu için daha kolay teşhis edilebilen bir kanser türüdür.


  Detaylı Bilgi
 • Farenjit

  Farenjit hastalığı sıklıkla kış mevsimi ile birlikte kendini gösterir ve kişilerde ateş, halsizlik ve boğaz ağrısı gibi şikayetlere yol açar. Kronik olabilir.


  Detaylı Bilgi
 • Geniz Akıntısı

  Geniz akıntısı, ya da diğer adıyla postnazal sızıntı hemen her bireyi hayatının en az bir noktasında doğrudan etkileyen, yaygın bir belirtidir.


  Detaylı Bilgi
 • Geniz Eti (Adenoid)

  Geniz eti belirtilerini öğrenmek ve geniz eti ameliyatı hakkında detaylı bilgiler edinmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


  Detaylı Bilgi
 • Gırtlak Kanseri

  Gırtlak kanseri oluşumunda en büyük risk faktörü sigara ve tütün ürünleri kullanımı. Sigara kullanan kişilerde gırtlak kanseri riski 20 kat artıyor.


  Detaylı Bilgi
 • Hıçkırık

  Hıçkırık, diyaframın ani ve istem dışı kasılması sonucu meydana gelir. Bu kasılma gırtlakta bulunan ses tellerinin üzerine ani ve sert kapanmasıyla oluşur.


  Detaylı Bilgi
 • Horlama

  Horlama, hava yolunun kısmen tıkanması, boğaz yapısının genişlemesi ya da kasların gevşemesi nedeniyle oluşur.


  Detaylı Bilgi
 • İşitme Kaybı

  65 ila 74 yaşlarındaki erkeklerin yüzde 10''undan fazlasının farklı derecelerde işitme kaybı yaşadığı tahmin edilmektedir.


  Detaylı Bilgi
 • Kabakulak

  Kabakulak genel olarak okul çağındaki çocuklarda görülen bulaşıcı bir virüs hastalığıdır. Hastalığın en sık gözlendiği yaşlar 5-9 yaş arasıdır.


  Detaylı Bilgi
 • Koku ve Tat Alma Bozukluğu

  Koku alma kaybı ve tat alma duyusunun kaybı, sadece basit bir rahatsızlık değildir. Altta yatan sebeplere bağlı, ciddi hastalıkların habercisi olabilir.


  Detaylı Bilgi
 • Kulak Çınlaması

  Kulak çınlaması (tinnitus), hastanın psikolojik bir sorunu olmamasına rağmen, dışarıda var olmayan frekanstaki sesleri duyması olarak algılanır.


  Detaylı Bilgi
 • Kulak Temizliği

  Kulak temizliği için Kulak-Burun-Boğaz uzmanına görünüp, onun gerekli gördüğü takdirde de kulaklarınızı temizletmeniz doğru bir yaklaşım olacaktır.


  Detaylı Bilgi
 • Larenjit

  Larenjit, halk arasında gırtlak ya da ses kutusu adı verilen larinksin iltihaplanması ya da tahrişini sonucunda meydana gelir.


  Detaylı Bilgi
 • Meniere Hastalığı

  Meniere hastalığı, iç kulaktaki endolenf isimli sıvının miktarındaki artış nedeniyle baş dönmesine (vertigoya) ve işitme kaybına yol açabilir.


  Detaylı Bilgi
 • Orta Kulak İltihabı

  Kulak zarının arkasında yer alan ve içinde insanların sesleri duymasını sağlayan küçük kemiklerin titreştiği kulak odacığının iltihaplanmısıdır.


  Detaylı Bilgi
 • Saman Nezlesi

  Saman nezlesi, polen, toz akarları, kedi-köpek tüyleri, kepekleri gibi alerjenlere karşı vücudun gösterdiği alerjik tepkilerden kaynaklanır.


  Detaylı Bilgi
 • Ses Kısıklığı

  Ses düzeyinizde meydana gelen dalgalanmaları, ses kalitenizdeki düşüşü ifade eden ses kısıklığı birçok sorundan karşımıza çıkabilmektedir.


  Detaylı Bilgi
 • Sinüzit

  Sinüzite en sık neden olan bakteri ve virüsler aynı zamanda üst solunum yolu enfeksiyonlarında da sık tespit edilebilenlerdir.


  Detaylı Bilgi
 • Tiroid Kanseri

  Tiroid kanserleri genellikle boyunda bir kitle veya tiroid bezi içinde bir nodül olarak görülür.


  Detaylı Bilgi
 • Tiroid Nodülleri

  Tiroit nodülü; tiroit dokusu içinde oluşan farklı yapıda ve değişik büyüklüklerde olabilen anormal yumrular veya kitlelerdir. Bunların büyük kısmı zararsızdır.


  Detaylı Bilgi
 • Trigeminal Nevralji

  Trigeminal nevralji, hisleri yüzden beyne taşıyan trigeminal siniri etkileyen kronik bir ağrı durumudur, yani bir ağrı durumudur, yani bir yüz ağrısıdır.


  Detaylı Bilgi
 • Uyku Apnesi

  Uyku hastalıklarıyla ilgili en çok görülenlerin başında insomnia diğer adıyla uykusuzluk yer alırken ikinci sırada ise uyku apnesi sendromu görülüyor.


  Detaylı Bilgi
 • Vertigo (Baş Dönmesi)

  Vertigo (baş dönmesi) şikayeti ile hastaneye başvuran hastaların % 85’inde iç kulağa bağlı hastalıklar tespit edilmektedir.


  Detaylı Bilgi
 • Yutma Bozuklukları

  Ağızdan alınan gıdanın yutulamaması, yutma süresinin uzaması, belirli gıda kıvamlarının yutulmasında güçlük yaşanması yutma bozukluklarını oluşturur.


  Detaylı Bilgi
DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE

Hastaneler

Sıralama Türü:

Doktorlar

Kulak Burun Boğaz biriminde görevli doktor listemiz aşağıda yer almaktadır:

Medikal Teknolojiler

Kulak Burun Boğaz biriminde yer alan tüm medikal teknolojik cihazlarımızı görüntülemektesiniz.

KİŞİSEL VERİLERİN ELDE EDİLMESİ VE İŞLENMESİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME FORMU

Acıbadem Sağlık Hizmetleri ve Ticaret A.Ş. (“Acıbadem”) ve Acıbadem’in hakim ve bağlı şirketleri (hepsi birlikte “Acıbadem Grubu” olarak anılacaktır.) tarafından, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) ve ilgili mevzuat kapsamında Veri Sorumlusu sıfatıyla, kişisel verileriniz, aşağıda açıklanan çerçevede ve 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu, 663 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Özel Hastaneler Yönetmeliği ve Sağlık Bakanlığı düzenlemeleri ve sair mevzuata uygun olarak işlenebilecektir.

1. Kişisel Verilerin elde Edilmesi, İşlenmesi ve İşleme Amaçları

Kişisel verileriniz Acıbadem Grubu tarafından sağlanmakta olan kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbî teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi amaçlarıyla ve Acıbadem Grubu şirketlerinin faaliyet konularına uygun düşecek şekilde; sözlü, yazılı, görsel ya da elektronik ortamda, çağrı merkezi, internet sitesi, sözlü, yazılı ve benzeri kanallar aracılığıyla elde edilmektedir. Sağlık verileriniz başta olmak üzere özel nitelikli kişisel verileriniz ve genel nitelikli kişisel verileriniz, Grup tarafından aşağıda yer alanlar dâhil ve bunlarla sınırlı olmaksızın bu maddede belirtilen amaçlar ile bağlantılı, sınırlı ve ölçülü şekilde işlenebilmektedir:

Acıbadem Grubu tarafından elde edilen her türlü kişisel veriniz (Özel nitelikli kişisel veriler de dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) aşağıdaki amaçlar ile işlenebilecektir:

İlgili mevzuat uyarınca elde edilen ve işlenen Kişisel Verileriniz, Acıbadem veya Acıbadem Grubu’na ait fiziki arşivler ve/veya bilişim sistemlerine nakledilerek, hem dijital ortamda hem de fiziki ortamda muhafaza altında tutulabilecektir.

2. Kişisel Verilerin Aktarılması

Kişisel verileriniz, Kanun ve sair mevzuat kapsamında ve yukarıda yer verilen amaçlarla Acıbadem ve Acıbadem Grubu tarafından Acıbadem Grubu’na dahil olan şirketler ile, Özel sigorta şirketleri, Sağlık bakanlığı ve bağlı alt birimleri, Sosyal Güvenlik Kurumu, Emniyet Genel Müdürlüğü ve sair kolluk kuvvetleri, Nüfus Genel Müdürlüğü, Türkiye Eczacılar Birliği, Mahkemeler ve her türlü yargı makamı, merkezi ve sair üçüncü kişiler, yetki vermiş olduğunuz temsilcileriniz, avukatlar, vergi ve finans danışmanları ve denetçiler de dâhil olmak üzere danışmanlık aldığımız üçüncü kişiler, düzenleyici ve denetleyici kurumlar, resmi merciler dâhil sağlık hizmetlerini yukarıda belirtilen amaçlarla geliştirmek veya yürütmek üzere işbirliği yaptığımız iş ortaklarımız ve diğer üçüncü kişiler ile paylaşılabilecektir.

3. Kişisel Veri Elde Etmenin Yöntemi ve Hukuki Sebebi

Kişisel verileriniz, her türlü sözlü, yazılı, görsel ya da elektronik ortamda, yukarıda yer verilen amaçlar ve Acıbadem’in faaliyet konusuna dahil her türlü işin yasal çerçevede yürütülebilmesi ve bu kapsamda Acıbadem’in akdi ve kanuni yükümlülüklerini tam ve gereği gibi ifa edebilmesi için toplanmakta ve işlenmektedir. İşbu kişiler verilerinizin toplanmasının hukuki sebebi;

Ayrıca, Kanun’un 6. maddesi 3. fıkrasında da belirtildiği üzere sağlık ve cinsel hayata ilişkin kişisel veriler ise ancak kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbı teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi amacıyla, sır saklama yükümlülüğü altında bulunan kişiler veya yetkili kurum ve kuruluşlar tarafından ilgilinin açık rızası aranmaksızın işlenebilir.

4. Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Haklarınız

Kanun ve ilgili mevzuatlar uyarınca;

Mezkûr haklarınızdan birini ya da birkaçını kullanmanız halinde ilgili bilgi tarafınıza, açık ve anlaşılabilir bir şekilde yazılı olarak ya da elektronik ortamda, tarafınızca sağlanan iletişim bilgileri yoluyla, bildirilir.

5. Veri Güvenliği

Acıbadem, kişisel verilerinizi bilgi güvenliği standartları ve prosedürleri gereğince alınması gereken tüm teknik ve idari güvenlik kontrollerine tam uygunlukla korumaktadır. Söz konusu güvenlik tedbirleri, teknolojik imkânlar da göz önünde bulundurularak muhtemel riske uygun bir düzeyde sağlanmaktadır.

6. Şikayet ve İletişim

Kişisel verileriniz teknik ve idari imkânlar dâhilinde titizlikle korunmakta ve gerekli güvenlik tedbirleri, teknolojik imkânlar da göz önünde bulundurularak olası risklere uygun bir düzeyde sağlanmaktadır. Kanun kapsamındaki taleplerinizi, “https://www.acibadem.com.tr/acibademonline/hastaverilerinkorunmasi.html” web adresindeki “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Uyarınca Başvuru Formu” nu doldurarak;

Kanun kapsamındaki taleplerinizi, https://www.acibadem.com.tr/acibademonline/hastaverilerinkorunmasi.html web adresindeki “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Uyarınca Başvuru Formu” nu doldurarak ve formda belirtilen usullerle tarafımıza iletmenizi rica ederiz.

YUKARI
İçindekiler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Sağlığınız Sağlığımızdır
20 : 59 : 55