YENİ NORMAL SÜREÇTEKİ UYGULAMALARIMIZI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN
Daha iyi bir deneyim için konum izni vermelisiniz.
MENU
TR

Genel Tanıtım

Acıbadem Adana Hastanesi, Adana ve çevre illerdeki hastalara sağlık hizmeti sunmak için 2009 yılında faaliyete geçti. Hastane uluslararası JCI akreditasyonuna sahip.

Kanser alanında farklı branşlarda tanı ve tedavi hizmeti veren Acıbadem Adana Hastanesi’nde, Pediyatrik Kemik İliği Nakli Merkezi, Çocuk Onkolojisi, Çocuk Hematolojisi ve Tıbbı Onkoloji birimleri yer alıyor.

Birçok özel sağlık sigortası ile anlaşması bulunan hastane, SGK kapsamında Acil, Kardiyoloji, Kemik İliği Nakli, KVC, Radyasyon Onkolojisi ve Tıbbi Onkoloji branşlarında anlaşmalı hizmet sunuyor.

22.000 m² Kapalı Alan

Hastanenin kurulduğu 22.000 m²’lik kapalı alanda, 105 yatak kapasitesi, 6 ameliyathane ve 28 yoğun bakım yatağı bulunuyor. KVC ve yenidoğan yoğun bakım üniteleri de hastanede yer alıyor.

Tıbbi Birimler

Kanser alanında da tanı ve tedavi hizmeti veren Acıbadem Adana Hastanesi’nde, Pediyatrik Kemik İliği Nakli Merkezi, Çocuk Onkolojisi, Çocuk Hematolojisi ve Tıbbı Onkoloji birimleri yer alıyor. Hastanenin tıbbi bölümleri arasında; Tüp Bebek Merkezi, Obezite, Kardiyoloji ve Kardiyovasküler Cerrahi, Meme Sağlığı, Perinatoloji birimleri ve Kozmetik Dermatoloji hizmetleri de bulunuyor.

 • Adana Hastanesi
 • Adana Hastanesi
 • Adana Hastanesi
 • Adana Hastanesi
 • Adana Hastanesi
 • Adana Hastanesi

Ulaşım

 • Özel Aracınız İle Geliyorsanız

  E-5 (D400) karayolunu tercih ederseniz; Mersin istikametinde ilerleyip, Celal Bayar Köprüsü'nü geçtikten sonra, Adana Sanayi Odası'na varmadan Acıbadem Adana Hastanesi levhasından sağa dönerek hastanemize ulaşabilirsiniz. Havalimanı 'ndan ya da otogardan gelmeyi tercih ederseniz (Mersin istikametinden dönüş E-5); Adana Sanayi Odasını geçince, Celal Bayar Köprüsünden sağa dönerek Mersin istikametine devam edip, Çifte Minare yönünde ilerleyip Acıbadem Adana Hastanesi yön tabelamızı takip ederek hastanemize ulaşabilirsiniz.

  Atatürk Caddesi 'ni tercih ederseniz; Atatürk Parkı'nın yanında bulunan Cumhuriyet Caddesi'nden sağa dönerek Çifte Minareyi geçtiğinizde hastanemize ulaşabilirsiniz.

 • Minibüs İle Geliyorsanız

  Özen 2 dolmuşlarına binerek hemen hastanemizin önünde inebilirsiniz.

 • Otobüs İle Geliyorsanız

  161 veya 162 nolu otobüsleri kullanarak hastanemizin önünde inebilirsiniz.

Hastane Organizasyon Şeması

Adana Hastanesi

Uyarılar

Çiçek: Çiçekler enfeksiyon taşıma risklerine karşı hasta odalarına ve katlara kabul edilmemektedir. Görevlilerimiz tarafından alınan çiçekleriniz taburcu olurken size teslim edilir.

Ziyaret Saatleri:  Değerli Misafirlerimiz, Koronavirüs (Covid-19) önlemleri kapsamında;

1- Hastanelerimize ziyaretçi kabul edilmemektedir.

2- Özel haller dışında refakatçi kabulü yapılamamaktadır.

Yalnızca 1 sabit refakatçi kalabileceği özel haller;

- Yani doğum yapan anneler

- Çocuk hastalar

- Tıbben gereklilik arz eden özel haller Anlayışınız için teşekkür ederiz.  

Refakat: Hastalarımıza sadece 1 refakatçi eşlik edebilir. Saat 22.00'den sonra odada bulunan ziyaretçiniz refakatçi kabul edilir.

Sigara: Hastanemizin iç mekanlarında sigara kullanılması yasaktır.

Hastanede düşmelerden korunma bilgisi için tıklayın...

Odalar

 • Adana Hastanesi
  STANDART ODA Hastanemizde 71 adet Standart Oda bulunuyor. Hasta ve hasta yakınlarının temel ihtiyaçlarına eksiksiz bir şekilde cevap veren odalarımızda mini buzdolabı, televizyon, internet, özel kasa, gazete servisi gibi hizmetlerimiz yer alıyor. Odalarımızda hasta yakınlarının da dinlenebileceği bir adet koltuk da bulunuyor. Hasta  yatağının hemen başında hemşire çağırma butonu, tuvalet ve banyolarda düşme riskine karşı metal tutunma aparatları ve acil ipi yer alıyor.

 • Adana Hastanesi
  SUIT ODA 35 metrekarelik bir alana sahip Suit Odalarımızda hasta yakınları için ayrı bir bölüm ve bu alanda refakatçiler için bir de yatak bulunmaktadır. Hasta ve hasta yakınlarının temel ihtiyaçlarına eksiksiz bir şekilde cevap veren odalarımızda mini buzdolabı, televizyon, internet, özel kasa, gazete servisi gibi hizmetlerimiz yer alıyor.

 • Adana Hastanesi
  ENGELLİ ODASI Acıbadem Adana'da engelli hastalarımızın ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanmış odalarımız bulunmaktadır. Odalarda hasta yakınlarının dinlenebileceği bir adet tek kişili koltuk, düşme riskine karşı bilgilendirme broşürü, tuvalet ve banyolarda metal tutunma aparatı ve acil ipi de bulunmaktadır. Bu odalarımızdaki banyo ve tuvalet, engelli hastalarımıza özel olarak tasarlanmıştır.

İmkanlar

 • Otopark

  Acıbadem Adana Hastanesi'nde, misafirlerimiz için ücretsiz otopark hizmeti verilmektedir.

 • ATM

  Acıbadem Adana hastanemizin kafeterya bahçesi içerisinde, poliklinik binasında ve ana binanın birbirine bağlandığı noktada Garanti Bankası'na ait ATM bulunmaktadır.

 • Kafeterya

  Cafe APlus, hastanede hem kafe hem yemek hizmetleri vermektedir. 

 • Kuaför

  Hastanemizde kuaför salonu bulunmamaktadır. Hastalarımızdan talep geldiği takdirde bu hizmet dışarıdan sağlanmaktadır.

 • İbadethane

  İbadethanelerimiz hastanemizin - 2B katında tüm din ve inanç mensuplarının kullanımına uygun şekilde hazırlanmıştır.

 • Heliport

  Hastanemizde acil durumlar için helikopter pisti bulunmaktadır.

Tıbbi Birimler

Doktorlar

Adana Hastanesi 'nde görevli doktor listemiz aşağıda yer almaktadır:

Medikal Teknolojiler

Adana Hastanesi 'nde yer alan tüm medikal teknolojik cihazlarımız aşağıda yer almaktadır:

Adres ve İletişim

ADRES Cumhuriyet Cad. No: 66 Seyhan / Adana

TELEFON +90 322 455 4444

E-POSTA adanainfo@acibadem.com.tr

acibadem-adana-hastanesi-google-maps-image.png
YUKARI
ALT MENÜ
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Sağlığınız Sağlığımızdır
20 : 59 : 55