YENİ NORMAL SÜREÇTEKİ UYGULAMALARIMIZI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN
Daha iyi bir deneyim için konum izni vermelisiniz.
MENU
TR

Genel Tanıtım

Tıbbın tüm alanlarında hizmet sunan Acıbadem Maslak Hastanesi’nde radyoterapi cihaz parkı ile kanser alanında da tanı ve tedavi hizmetleri yürütülüyor.

2009 yılında hizmete giren Acıbadem Maslak Hastanesi, 2018 yılında tamamlanan genişleme projesi kapsamında 106.000 m2 kapalı alanda, 364 yatak kapasitesiyle hizmet vererek Acıbadem’in en büyük hastanesi oldu. Hastane uluslararası JCI akreditasyonuna sahip.

Acıbadem Maslak Hastanesi, LEED GOLD Sertifikasına sahiptir. 1998 yılından itibaren uygulanmaya başlanan LEED sertifika sistemi, Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından geliştirilmiş bir çevre dostu bina sertifikasyon sistemidir.

Acıbadem Maslak Hastanesi’nde 196 standart olmak üzere 231 hasta odası bulunuyor. Acıbadem Maslak’ta 16 genel ameliyathane, 2 IVF ameliyathane, 36 yoğun bakım yatağı yer alıyor.

Acıbadem Maslak Hastanesi’nin hizmetleri arasında; Onkoloji Birimi, Meme Sağlığı Birimi, Senoloji Enstitüsü, Tüp Bebek Merkezi, Yoğun Bakım Ünitesi,   Çocuk Kliniği ve Robotik Cerrahi Birimi bulunuyor.

 • Maslak Hastanesi
 • Maslak Hastanesi
 • Maslak Hastanesi
 • Maslak Hastanesi
 • Maslak Hastanesi
 • Maslak Hastanesi
 • Maslak Hastanesi
 • Maslak Hastanesi

Acıbadem Maslak Hastanesi 

Tıbbın tüm alanlarında hizmet sunan Acıbadem Maslak Hastanesi’nde radyoterapi cihaz parkı ile kanser alanında da tanı ve tedavi hizmetleri yürütülüyor. 2009 yılında hizmete giren Acıbadem Maslak Hastanesi, 2018 yılında tamamlanan genişleme projesi kapsamında 106.000 m2 kapalı alanda, 364 yatak kapasitesiyle hizmet vererek Acıbadem’in en büyük hastanesi oldu.

Tıbbı Birimler

Sağlık hizmetlerini multidisipliner bir anlayışla sunan Acıbadem Maslak Hastanesi’ndeki bazı birimler şunlar:

•  Onkoloji Birimi
•  Meme Sağlığı Birimi
•  Tüp Bebek Merkezi
•  Robotik Cerrahi Birimi
•  Obezite Birimi
•  Omurga Sağlığı Birimi
•  Kalp Sağlığı Birimi
•  Migren Birimi
•  Tiroid Birimi
•  İyodin Tedavi Ünitesi
•  Uyku Bozuklukları Birimi
•  Diyabet Birimi
•  Aritmi Birimi
•  Elektrofizyoloji Laboratuvarı

Ulaşım


 • Özel Aracınız ile Asya Yakasından Geliyorsanız

  Tem otoyolunu tercih ederseniz; Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nü geçtikten sonra, Sarıyer tabelasını takip ederek, Sarıyer kavşağından sağa dönünüz ve Sarıyer istikametine doğru ilerlerken Darüşşafaka girişinden hemen sonra sağda hastanemize ulaşabilirsiniz. D100 (E5) otoyolunu tercih ederseniz, Boğaziçi köprüsünü geçtikten sonra, Levent sapağından sağa dönerek Maslak - Sarıyer istikametine ilerleyin. Darüşşafaka girişinden hemen sonra sağda hastanemize ulaşabilirsiniz.

 • Özel Aracınız ile Avrupa Yakasından Geliyorsanız

  Tem otoyolunu tercih ederseniz; Fatih Sultan Mehmet köprüsüne gider gibi hareket ederek, köprüden önce Levent - Maslak - Sarıyer tabelasını takip ediniz ve Maslak - Sarıyer istikametine doğru tam sağdan giriniz. Maslak - Sarıyer istikametine ilerleyerek Darüşşafaka girişinden hemen sonra sağda hastanemize ulaşabilirsiniz. D100 (E5) otoyolunu tercih ederseniz, Avcılar - Topkapı - Mecidiyeköy güzergahından gelirken Etiler - Levent sapağından sağa dönünüz. Maslak - Sarıyer istikametine ilerleyerek Darüşşafaka girişinden hemen sonra sağda hastanemize ulaşabilirsiniz. Özel aracı ile gelen hastalarımız için ücretli otoparkımız mevcuttur.

 • Metro Hastane Bağlantı Tüneli

  Acıbadem Maslak Hastanesi girişinden metroya ulaşım bulunuyor.

 • Metro ile Geliyorsanız

  Yenikapı - Hacıosman metro hattının Darüşafaka durağında inerek hastanemize ulaşabilirsiniz.

 • Otobüs ile Geliyorsanız

  - 25T Sarıyer - Taksim

  - 29C Tarabya Üstü - Kabataş otobüslerini kullanarak Fatih Parkorman durağında ininiz. Hastanemiz hemen durağın karşısındadır.

Hastane Organizasyon Şeması

Hastane Organizasyon Şeması

Uyarılar

Çiçek: Çiçekler enfeksiyon taşıma risklerine karşı hasta odalarına ve katlara kabul edilmemektedir. Görevlilerimiz tarafından alınan çiçekleriniz taburcu olurken size teslim edilir. 

Ziyaret Saatleri:  Değerli Misafirlerimiz, Koronavirüs (Covid-19) önlemleri kapsamında;

1- Hastanelerimize ziyaretçi kabul edilmemektedir.

2- Özel haller dışında refakatçi kabulü yapılamamaktadır.

Yalnızca 1 sabit refakatçi kalabileceği özel haller;

- Yani doğum yapan anneler

- Çocuk hastalar

- Tıbben gereklilik arz eden özel haller Anlayışınız için teşekkür ederiz.  

Refakat: Hastalarımıza sadece 1 refakatçi eşlik edebilir. Saat 22.00'den sonra odada bulunan ziyaretçiniz refakatçi kabul edilir. 

Sigara: Hastanemizin iç mekanlarında sigara kullanılması yasaktır.

Hastanede düşmelerden korunma bilgisi için tıklayın...

Uluslararası Hastalar için Health Point Merkezi

Farklı ülkelerden tanı ve tedavi almak için gelen uluslararası hastalar için Acıbadem Maslak Hastanesi’nde bir merkez yer alıyor. Yurtdışından gelen hastaların tüm süreçleri Health Point Merkezi’nde takip ediliyor.

Hizmetler

Onkoloji Birimi Onkoloji Ünitesi; nöroloji, moleküler onkoloji ve patoloji bölümünün desteği ile tıbbi onkoloji, radyasyon onkolojisi ve onkolojik cerrahi alanlarında; medikal cihazlar ve multidisipliner yaklaşım ile hizmet veriyor. Tanı ve tedavi alanında medikal tedaviyi destekleyici MR Linac, Truebeam, da Vinci, Tüm Vücut MR,   Rapid Arc, Intraoperatif Radyoterapi gibi cihaz ve yöntemler bulunuyor.

Kemoterapi Odaları

Kemoterapi Bölümü’nde toplam 75 adet kemoterapi odası bulunuyor. Onkoloji Yıldız Bölümü; 19 standart oda, 4 gözlem yatağı ve 7 yatan hasta servisinden; Onkoloji Güneş Bölümü 36 standart, 3 yataklı, 10 pediyatrik odadan oluşuyor.

Meme Sağlığı ve Hastalıkları Birimi

Meme Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nde; tıbbi ekip, medikal cihazlar ve  multidisipliner yaklaşım ile tanı ve tedavi hizmetleri sunuluyor. Birimde, her hasta için tanı ve tedavi  değerlendirilmesi ile karar alınan Meme Tümör Konseyi  hizmet veriyor. Lenfödem Birimi, Meme Sağlığı Bölümü ile koordineli çalışıyor. Hastaların eğitimi için  Lenfödem Birimi kapsamında Lenfödem Okulu yer alıyor.

Kadın Sağlığı ve Doğum

Kadın Sağlığı ve Doğum Bölümü, 2 adet doğumhane ve yenilenen doğum odalarıyla hizmet veriyor.

Yoğun Bakım Hizmetleri

Yoğun Bakım Ünitesi 6 yatak kapasitesiyle hizmet veriyor.

Yenidoğan Yoğun Bakım’da Anne Uyum Odaları

Yenidoğan Yoğun Bakım Bölümü’nde; 5 kuvöz ve 1 izolasyon odasının  yanı sıra bir ilk olarak;  annelerin bebekleri ile kalabileceği  2 adet Anne Uyum Odası bulunuyor.

Çocuk Kliniği

Çocuk Kliniği’nde; çocuk yatan hasta servisi, çocuk bekleme bölümleri, çocuklara ayrı giriş noktası, çocuk acil girişi, çocuklar için eğitim ve aktivite alanı bulunuyor. Çocuk alanlarında hijyene özen gösteriliyor. Bu alanlarda kullanılan mobilya ve kapı kolları antibakteriyel özellik taşıyor.

Perinatoloji Bölümü

Acıbadem Maslak Hastanesi Perinatoloji Bölümü, yüksek riskli gebelikler alanında; tıbbi ekip, medikal cihazlar ve multidisipliner altyapı ile hizmet veriyor.

Robotik Cerrahi

Acıbadem Maslak Hastanesi’nde robotik cerrahide farklı alanlarda tedavi uygulanıyor. Ürolojik hastalıkların tedavisinde (prostat kanseri, böbrek tümörleri, iyi huylu prostat büyümesi, mesane kanseri, idrar yolu darlıkları), Kardiyovasküler Cerrahide, Kadın Doğum ve Jinekolojik Onkoloji ameliyatlarında robotik cerrahi uygulanıyor.

Tüp Bebek Merkezi

Acıbadem Maslak Hastanesi Tüp Bebek Merkezi;  çocuk sahibi olmak isteyen çiftler için hizmet veriyor.

Elektronik İlaç Sistemi

Bu sistemle ilaçların güvenli kullanımı ve hasta güvenliğinin sağlanması hedefleniyor.

Robot Servisleri: ROBIE

Acıbadem Maslak Hastanesi’nde; sağlık sektöründe ilk defa, hastane içinde malzeme/ekipman taşınması ve yemek servislerinde mobil robotlar  (ROBIE)  hizmet veriyor.

Bebek Dostu Hastane

Acıbadem Maslak’ta, bebeğin ve annenin tüm ihtiyaçlarına bütüncül yaklaşımla hizmet veriliyor. Hastanede bebek ve annenin hem fiziksel hem psikolojik ihtiyaçlarına yönelik  Doğum Koçluğu ve Emzirme Danışmanlığı gibi destekler de sağlanabiliyor.

Acıbadem Maslak Hastanesi, Anne Sütünü Teşvik ve Emzirme Politikaları’nı destekliyor.

Anti bakteriyel Mobilya ve Kapı kolları

Çocuk Kiniğinde  hijyene özen gösteriliyor. Çocuk alanlarda kullanılan mobilya ve kapı kollarının malzemesi antibakteriyel özellikte ve kendi kendini temizliyor.

Aktivite Alanları

Acıbadem Maslak Hastanesi’nde;  Kadın Hastalıkları ve Doğum (Meşe), Çocuk Hastalıkları (Ardıç) ve Onkoloji Kliniklerinde (Çınar ve Çam) yer alan aktivite alanları ile sosyal faaliyetler düzenlenerek hasta ve yakınlarına psikolojik destek sunuluyor.

Odalar

 • Maslak Hastanesi
  STANDART ODA Hastanemizde 196 adet Standart Oda bulunuyor. Hasta ve hasta yakınlarının temel ihtiyaçlarına eksiksiz bir şekilde cevap veren odalarımızda minibar, televizyon, internet, özel kasa, gazete servisi gibi hizmetlerimiz yer alıyor. Odalarımızda hasta yakınlarının da dinlenebileceği bir adet çift kişilik koltuk da bulunuyor.

 • Maslak Hastanesi
  A TİPİ SUIT ODA A Tipi Suit odalarımızda hasta odasının yanı sıra misafirlerimiz için ayrı bir oda da bulunuyor. Amerikan mutfak, mikrodalga fırın, buzdolabı gibi ihtiyaç duyulabilecek her türlü temel ve lüks eşya hizmetinize sunulurken iki banyo da ekstra konfor sağlıyor.

 • Maslak Hastanesi
  B TİPİ SUIT ODA 7 Adet B Tipi Suit odamızda iki ayrı bölüm yer alıyor. B Tipi Suit odalarımızda temel ihtiyaçların yanı sıra; hasta yakınlarının da dinlenebileceği bekleme odası da yer alıyor. Odalarımızda hasta ve refakatçiye özel iki adet banyo bulunuyor.

 • Maslak Hastanesi
  KING SUIT ODA Hasta odası, hasta yakınlarına yönelik çift kişilik yatak odası ve salon olmak üzere üç bölümden oluşan bir daire niteliğindeki King Suit odalarımızda; Amerikan mutfak, mikrodalga fırın, buzdolabı gibi ihtiyaç duyulabilecek her türlü temel ve lüks eşya hizmetinize sunulurken iki banyo da ekstra konfor sağlıyor.

İmkanlar

 • D&R

  Acıbadem Maslak Hastanesi'nde hasta ve yakınlarının alışveriş yapabileceği D&R mağazası bulunuyor.

 • Otopark

  Acıbadem Maslak Hastanesi'nde, 452 araçlık kapalı otopark alanı bulunuyor.

 • ATM

  Acıbadem Maslak-2 Hastanemizin F blok 1. Bodrum Kat Metro çıkışında, Garanti Bankası ATM'si bulunmaktadır.

 • Kafeterya

  Hastane içinde yer alan Cafe A Plus, Carribou Cafe, Starbucks ve Ristorante Italiano yiyecek içecek menüsü ile hizmet veriyor.

 • Kuaför

  Kadın ve erkeklere yönelik tüm saç ve bakım hizmetlerinin sunulduğu kuaför salonu cumartesi dahil haftanın 6 günü, 7:30 - 18:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

 • İbadethane

  İbadethaneler, tüm din ve inanç mensuplarının kullanımına uygun şekilde hazırlandı.

 • Heliport

  Acıbadem Maslak Hastanesi'nde acil durumlar için helikopter pisti bulunuyor.

Tıbbi Birimler

Doktorlar

Maslak Hastanesi 'nde görevli doktor listemiz aşağıda yer almaktadır:

Medikal Teknolojiler

Adres ve İletişim

ADRES Büyükdere Cad. No:40 Maslak / İstanbul

TELEFON +90 212 304 4444

E-POSTA maslakinfo@acibadem.com.tr

acibadem-maslak-hastanesi-google-maps-image.png
YUKARI
ALT MENÜ
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Sağlığınız Sağlığımızdır
20 : 59 : 55