Daha iyi bir deneyim için konum izni vermelisiniz.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
2009 yılında hizmete giren Acıbadem Maslak Hastanesi, 2018 yılında tamamlanan genişleme projesi kapsamında; 60 bin m²'’lik yeni binanın eklenmesiyle birlikte hizmet alanını 2.5 katına çıkardı ve toplamda 106.000 m² kapalı alanla hizmet veren Maslak Hastanesi, sağlık kurumlarının kalite sistemlerinin akredite edildiği uluslararası JCI akreditasyonuna sahiptir. 

Acıbadem Maslak Hastanesi, LEED GOLD Sertifikasına sahiptir. 1998 yılından itibaren uygulanmaya başlanan LEED sertifika sistemi, Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından geliştirilmiş bir çevre dostu bina sertifikasyon sistemidir.

Acıbadem Maslak Hastanesi’nde 221 standart olmak üzere 248 hasta yatağı bulunuyor. Acıbadem Maslak’ta 20 genel ameliyathane, 2 IVF ameliyathane, 27 yoğun bakım yatağı yer alıyor.

Acıbadem Maslak Hastanesi’nin hizmet birimleri arasında; Onkoloji Birimi, Meme Sağlığı Birimi, Senoloji Enstitüsü, Tüp Bebek Merkezi, Yetişkin ve Çocuk Yoğun Bakım Üniteleri, Çocuk Kliniği ve Robotik Cerrahi Birimi bulunuyor.

 • Maslak Hastanesi
 • Maslak Hastanesi
 • Maslak Hastanesi
 • Maslak Hastanesi
 • Maslak Hastanesi
 • Maslak Hastanesi
 • Maslak Hastanesi

Acıbadem Maslak Hastanesi 

2009 yılında hizmete giren Acıbadem Maslak Hastanesi, 2018 yılında tamamlanan genişleme projesi kapsamında; 60 bin m2’lik yeni binanın eklenmesiyle birlikte hizmet alanını 2.5 katına çıkardı ve toplamda 106.000 m2 kapalı alanla hizmet veren ve 288 yatak kapasitesiyle hizmet veren Acıbadem’in en büyük hastanesi oldu. 

Tıbbı Birimler

Sağlık hizmetlerini multidisipliner bir anlayışla sunan Acıbadem Maslak Hastanesi’ndeki bazı birimler şunlar:

•  Onkoloji Birimi
•  Çocuk Onkoloji
•  Meme Sağlığı Birimi
•  Tüp Bebek Merkezi
•  Robotik Cerrahi Birimi
•  Obezite Birimi
•  Omurga Sağlığı Birimi
•  Kalp Sağlığı Birimi
•  Migren Birimi
•  Tiroid Birimi
•  İyodin Tedavi Ünitesi
•  Uyku Bozuklukları Birimi
•  Diyabet Birimi
•  Aritmi Birimi
•  Elektrofizyoloji Laboratuvarı
•  Özel Girişi Olan Check Up Birimi

Ulaşım


 • Özel Aracınız ile Asya Yakasından Geliyorsanız

  Tem otoyolunu tercih ederseniz; Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nü geçtikten sonra, Sarıyer tabelasını takip ederek, Sarıyer kavşağından sağa dönünüz ve Sarıyer istikametine doğru ilerlerken Darüşşafaka girişinden hemen sonra sağda hastanemize ulaşabilirsiniz. D100 (E5) otoyolunu tercih ederseniz, Boğaziçi köprüsünü geçtikten sonra, Levent sapağından sağa dönerek Maslak - Sarıyer istikametine ilerleyin. Darüşşafaka girişinden hemen sonra sağda hastanemize ulaşabilirsiniz.

 • Özel Aracınız ile Avrupa Yakasından Geliyorsanız

  Tem otoyolunu tercih ederseniz; Fatih Sultan Mehmet köprüsüne gider gibi hareket ederek, köprüden önce Levent - Maslak - Sarıyer tabelasını takip ediniz ve Maslak - Sarıyer istikametine doğru tam sağdan giriniz. Maslak - Sarıyer istikametine ilerleyerek Darüşşafaka girişinden hemen sonra sağda hastanemize ulaşabilirsiniz. D100 (E5) otoyolunu tercih ederseniz, Avcılar - Topkapı - Mecidiyeköy güzergahından gelirken Etiler - Levent sapağından sağa dönünüz. Maslak - Sarıyer istikametine ilerleyerek Darüşşafaka girişinden hemen sonra sağda hastanemize ulaşabilirsiniz. Özel aracı ile gelen hastalarımız için ücretli otoparkımız mevcuttur.

 • Metro Hastane Bağlantı Tüneli

  Acıbadem Maslak Hastanesi girişinden metroya ulaşım bulunuyor.

 • Metro ile Geliyorsanız

  Yenikapı - Hacıosman metro hattının Darüşafaka durağında inerek hastanemize ulaşabilirsiniz.

 • Otobüs ile Geliyorsanız

  - 25T Sarıyer - Taksim

  - 29C Tarabya Üstü - Kabataş otobüslerini kullanarak Fatih Parkorman durağında ininiz. Hastanemiz hemen durağın karşısındadır.

Hastane Organizasyon Şeması

Hastane Organizasyon Şeması

Uyarılar

Çiçek: Çiçekler enfeksiyon taşıma risklerine karşı hasta odalarına ve katlara kabul edilmemektedir. Görevlilerimiz tarafından alınan çiçekleriniz taburcu olurken size teslim edilir.  

Refakat: Hastalarımıza sadece 1 refakatçi eşlik edebilir. Saat 22.00'den sonra odada bulunan ziyaretçiniz refakatçi kabul edilir. 

Sigara: Hastanemizin iç mekanlarında sigara kullanılması yasaktır.

Hastanede düşmelerden korunma bilgisi için tıklayın...

Uluslararası Hastalar için Health Point Merkezi

Dünyanın her yerinden hasta kabul eden uluslararası bir referans merkezidir. Yurt dışından gelen hastaların tüm süreçleri Health Point Merkezi’nde takip ediliyor.

Hizmetler

Onkoloji Birimi Onkoloji Ünitesi; nöroloji, moleküler onkoloji ve patoloji bölümünün desteği ile tıbbi onkoloji, radyasyon onkolojisi ve onkolojik cerrahi alanlarında; medikal cihazlar ve multidisipliner yaklaşım ile hizmet veriyor. Tanı ve tedavi alanında medikal tedaviyi destekleyici MR Linac, Truebeam, da Vinci, Cyberkinfe, EOS, Force CT, Tüm Vücut MR, Trilogy,   Intraoperatif Radyoterapi (LIAC) gibi cihaz ve yöntemler bulunuyor.

Kemoterapi Odaları

Kemoterapi Bölümü’nde toplam 75 adet kemoterapi odası bulunuyor. Onkoloji Yıldız Bölümü; 19 standart oda, 4 gözlem yatağı ve 7 yatan hasta servisinden; Onkoloji Güneş Bölümü 43 standart, 3 yataklı, 10 pediyatrik odadan oluşuyor.

Meme Sağlığı ve Hastalıkları Birimi

Meme Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nde; tıbbi ekip, medikal cihazlar ve  multidisipliner yaklaşım ile tanı ve tedavi hizmetleri sunuluyor. Birimde, her hasta için tanı ve tedavi  değerlendirilmesi ile karar alınan Meme Tümör Konseyi hizmet veriyor. Lenfödem Birimi, Meme Sağlığı Bölümü ile koordineli çalışıyor. Hastaların eğitimi için Lenfödem Birimi kapsamında Lenfödem Okulu yer alıyor.

Kadın Sağlığı ve Doğum

Kadın Sağlığı ve Doğum Bölümü, 2 adet doğumhane ve yenilenen doğum odalarıyla hizmet veriyor.

Yoğun Bakım Hizmetleri

Yoğun Bakım Ünitesi 6 yatak kapasitesiyle hizmet veriyor.

Yenidoğan Yoğun Bakım’da Anne Uyum Odaları

Yenidoğan Yoğun Bakım Bölümü’nde; 13 kuvöz ve 1 izolasyon odasının  yanı sıra bir ilk olarak;  annelerin bebekleri ile kalabileceği  2 adet Anne Uyum Odası bulunuyor.

Çocuk Kliniği

Çocuk Kliniği’nde; çocuk yatan hasta servisi, çocuk bekleme bölümleri, çocuklara ayrı giriş noktası, çocuk acil girişi, çocuklar için eğitim ve aktivite alanı bulunuyor. Çocuk alanlarında hijyene özen gösteriliyor. Bu alanlarda kullanılan mobilya ve kapı kolları antibakteriyel özellik taşıyor.

Perinatoloji Bölümü

Acıbadem Maslak Hastanesi Perinatoloji Bölümü, yüksek riskli gebelikler alanında; tıbbi ekip, medikal cihazlar ve multidisipliner altyapı ile hizmet veriyor.

Robotik Cerrahi

Acıbadem Maslak Hastanesi’nde robotik cerrahide farklı alanlarda tedavi uygulanıyor. Ürolojik hastalıkların tedavisinde (prostat kanseri, böbrek tümörleri, iyi huylu prostat büyümesi, mesane kanseri, idrar yolu darlıkları), Genel Cerrahi ameliyatlarında (yemek borusu, mide, kalın bağırsak, rektum, obezite, fıtık cerrahisi) Kardiyovasküler Cerrahide, Kadın Doğum ve Jinekolojik Onkoloji ameliyatlarında robotik cerrahi uygulanıyor.

Tüp Bebek Merkezi

Acıbadem Maslak Hastanesi Tüp Bebek Merkezi; çocuk sahibi olmak isteyen çiftler için hizmet veriyor.

Elektronik İlaç Sistemi

Bu sistemle ilaçların güvenli kullanımı ve hasta güvenliğinin sağlanması hedefleniyor.

Robot Servisleri: ROBIE

Acıbadem Maslak Hastanesi’nde; sağlık sektöründe ilk defa, hastane içinde malzeme/ekipman taşınması ve yemek servislerinde mobil robotlar (ROBIE) hizmet veriyor.

Bebek Dostu Hastane

Acıbadem Maslak’ta, bebeğin ve annenin tüm ihtiyaçlarına bütüncül yaklaşımla hizmet veriliyor. Hastanede bebek ve annenin hem fiziksel hem psikolojik ihtiyaçlarına yönelik Doğum Koçluğu ve Emzirme Danışmanlığı gibi destekler de sağlanabiliyor.

Acıbadem Maslak Hastanesi, Anne Sütünü Teşvik ve Emzirme Politikaları’nı destekliyor.

Anti bakteriyel Mobilya ve Kapı kolları

Çocuk Kiniğinde  hijyene özen gösteriliyor. Çocuk alanlarda kullanılan mobilya ve kapı kollarının malzemesi antibakteriyel özellikte ve kendi kendini temizliyor.

Aktivite Alanları

Acıbadem Maslak Hastanesi’nde;  Kadın Hastalıkları ve Doğum (Meşe), Çocuk Hastalıkları (Ardıç) ve Onkoloji Kliniklerinde (Çınar ve Çam) yer alan aktivite alanları ile sosyal faaliyetler düzenlenerek hasta ve yakınlarına psikolojik destek sunuluyor.

Acıbadem Web ve Yayın Kurulu tarafından hazırlanmıştır. Güncellenme Tarihi: 14 Kasım 2023 Salı Yayımlanma Tarihi: 15 Ocak 2019 Salı

Odalar

 • Maslak Hastanesi
  STANDART ODA Hastanemizde 221 adet Standart Oda bulunuyor. Hasta ve hasta yakınlarının temel ihtiyaçlarına eksiksiz bir şekilde cevap veren odalarımızda minibar, televizyon, internet, özel kasa, gazete servisi gibi hizmetlerimiz yer alıyor. Odalarımızda hasta yakınlarının da dinlenebileceği bir adet çift kişilik koltuk da bulunuyor.

 • Maslak Hastanesi
  A TİPİ SUIT ODA A Tipi Suit odalarımızda hasta odasının yanı sıra misafirlerimiz için ayrı bir oda da bulunuyor. Amerikan mutfak, mikrodalga fırın, buzdolabı gibi ihtiyaç duyulabilecek her türlü temel ve lüks eşya hizmetinize sunulurken iki banyo da ekstra konfor sağlıyor.

 • Maslak Hastanesi
  B TİPİ SUIT ODA 16 Adet B Tipi Suit odamızda iki ayrı bölüm yer alıyor. B Tipi Suit odalarımızda temel ihtiyaçların yanı sıra; hasta yakınlarının da dinlenebileceği bekleme odası da yer alıyor. Odalarımızda hasta ve refakatçiye özel iki adet banyo bulunuyor.

 • Maslak Hastanesi
  KING SUIT ODA Hasta odası, hasta yakınlarına yönelik çift kişilik yatak odası ve salon olmak üzere üç bölümden oluşan bir daire niteliğindeki King Suit odalarımızda; Amerikan mutfak, mikrodalga fırın, buzdolabı gibi ihtiyaç duyulabilecek her türlü temel ve lüks eşya hizmetinize sunulurken iki banyo da ekstra konfor sağlıyor.

İmkanlar

 • Otopark

  Acıbadem Maslak Hastanesi'nde, 452 araçlık kapalı otopark alanı bulunuyor.

 • ATM

  Acıbadem Maslak-2 Hastanemizin F blok 1. Bodrum Kat Metro çıkışında, Garanti Bankası ATM'si ve QNB Finans Bank ATM'si bulunmaktadır.

 • Kafeterya

  Hastane içinde yer alan Cafe A Plus, Starbucks, Ristorante Italiano ve Maslak 2 giriş katında Hello healthy ile yiyecek içecek menüsü ile hizmet veriyor.  

 • Kuaför

  Kadın ve erkeklere yönelik tüm saç ve bakım hizmetlerinin sunulduğu kuaför salonu cumartesi dahil haftanın 6 günü, 7:30 - 18:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

 • İbadethane

  İbadethaneler, tüm din ve inanç mensuplarının kullanımına uygun şekilde hazırlandı.

 • Heliport

  Acıbadem Maslak Hastanesi'nde acil durumlar için helikopter pisti bulunuyor.

Tıbbi Birimler

Doktorlar

Maslak Hastanesi 'nde görevli doktor listemiz aşağıda yer almaktadır:

Medikal Teknolojiler

Adres ve İletişim

ADRES Büyükdere Cad. No:40 Maslak / İstanbul

TELEFON +90 212 304 4444

E-POSTA maslakinfo@acibadem.com.tr

acibadem-maslak-hastanesi-google-maps-image.webp

KİŞİSEL VERİLERİN ELDE EDİLMESİ VE İŞLENMESİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME FORMU

Acıbadem Sağlık Hizmetleri ve Ticaret A.Ş. (“Acıbadem”) ve Acıbadem’in hakim ve bağlı şirketleri (hepsi birlikte “Acıbadem Grubu” olarak anılacaktır.) tarafından, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) ve ilgili mevzuat kapsamında Veri Sorumlusu sıfatıyla, kişisel verileriniz, aşağıda açıklanan çerçevede ve 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu, 663 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Özel Hastaneler Yönetmeliği ve Sağlık Bakanlığı düzenlemeleri ve sair mevzuata uygun olarak işlenebilecektir.

1. Kişisel Verilerin elde Edilmesi, İşlenmesi ve İşleme Amaçları

Kişisel verileriniz Acıbadem Grubu tarafından sağlanmakta olan kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbî teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi amaçlarıyla ve Acıbadem Grubu şirketlerinin faaliyet konularına uygun düşecek şekilde; sözlü, yazılı, görsel ya da elektronik ortamda, çağrı merkezi, internet sitesi, sözlü, yazılı ve benzeri kanallar aracılığıyla elde edilmektedir. Sağlık verileriniz başta olmak üzere özel nitelikli kişisel verileriniz ve genel nitelikli kişisel verileriniz, Grup tarafından aşağıda yer alanlar dâhil ve bunlarla sınırlı olmaksızın bu maddede belirtilen amaçlar ile bağlantılı, sınırlı ve ölçülü şekilde işlenebilmektedir:

Acıbadem Grubu tarafından elde edilen her türlü kişisel veriniz (Özel nitelikli kişisel veriler de dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) aşağıdaki amaçlar ile işlenebilecektir:

İlgili mevzuat uyarınca elde edilen ve işlenen Kişisel Verileriniz, Acıbadem veya Acıbadem Grubu’na ait fiziki arşivler ve/veya bilişim sistemlerine nakledilerek, hem dijital ortamda hem de fiziki ortamda muhafaza altında tutulabilecektir.

2. Kişisel Verilerin Aktarılması

Kişisel verileriniz, Kanun ve sair mevzuat kapsamında ve yukarıda yer verilen amaçlarla Acıbadem ve Acıbadem Grubu tarafından Acıbadem Grubu’na dahil olan şirketler ile, Özel sigorta şirketleri, Sağlık bakanlığı ve bağlı alt birimleri, Sosyal Güvenlik Kurumu, Emniyet Genel Müdürlüğü ve sair kolluk kuvvetleri, Nüfus Genel Müdürlüğü, Türkiye Eczacılar Birliği, Mahkemeler ve her türlü yargı makamı, merkezi ve sair üçüncü kişiler, yetki vermiş olduğunuz temsilcileriniz, avukatlar, vergi ve finans danışmanları ve denetçiler de dâhil olmak üzere danışmanlık aldığımız üçüncü kişiler, düzenleyici ve denetleyici kurumlar, resmi merciler dâhil sağlık hizmetlerini yukarıda belirtilen amaçlarla geliştirmek veya yürütmek üzere işbirliği yaptığımız iş ortaklarımız ve diğer üçüncü kişiler ile paylaşılabilecektir.

3. Kişisel Veri Elde Etmenin Yöntemi ve Hukuki Sebebi

Kişisel verileriniz, her türlü sözlü, yazılı, görsel ya da elektronik ortamda, yukarıda yer verilen amaçlar ve Acıbadem’in faaliyet konusuna dahil her türlü işin yasal çerçevede yürütülebilmesi ve bu kapsamda Acıbadem’in akdi ve kanuni yükümlülüklerini tam ve gereği gibi ifa edebilmesi için toplanmakta ve işlenmektedir. İşbu kişiler verilerinizin toplanmasının hukuki sebebi;

Ayrıca, Kanun’un 6. maddesi 3. fıkrasında da belirtildiği üzere sağlık ve cinsel hayata ilişkin kişisel veriler ise ancak kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbı teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi amacıyla, sır saklama yükümlülüğü altında bulunan kişiler veya yetkili kurum ve kuruluşlar tarafından ilgilinin açık rızası aranmaksızın işlenebilir.

4. Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Haklarınız

Kanun ve ilgili mevzuatlar uyarınca;

Mezkûr haklarınızdan birini ya da birkaçını kullanmanız halinde ilgili bilgi tarafınıza, açık ve anlaşılabilir bir şekilde yazılı olarak ya da elektronik ortamda, tarafınızca sağlanan iletişim bilgileri yoluyla, bildirilir.

5. Veri Güvenliği

Acıbadem, kişisel verilerinizi bilgi güvenliği standartları ve prosedürleri gereğince alınması gereken tüm teknik ve idari güvenlik kontrollerine tam uygunlukla korumaktadır. Söz konusu güvenlik tedbirleri, teknolojik imkânlar da göz önünde bulundurularak muhtemel riske uygun bir düzeyde sağlanmaktadır.

6. Şikayet ve İletişim

Kişisel verileriniz teknik ve idari imkânlar dâhilinde titizlikle korunmakta ve gerekli güvenlik tedbirleri, teknolojik imkânlar da göz önünde bulundurularak olası risklere uygun bir düzeyde sağlanmaktadır. Kanun kapsamındaki taleplerinizi, “https://www.acibadem.com.tr/acibademonline/hastaverilerinkorunmasi.html” web adresindeki “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Uyarınca Başvuru Formu” nu doldurarak;

Kanun kapsamındaki taleplerinizi, https://www.acibadem.com.tr/acibademonline/hastaverilerinkorunmasi.html web adresindeki “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Uyarınca Başvuru Formu” nu doldurarak ve formda belirtilen usullerle tarafımıza iletmenizi rica ederiz.

YUKARI
İÇİNDEKİLER