Daha iyi bir deneyim için konum izni vermelisiniz.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Acıbadem Sağlık Grubu’nun 21. hastanesi, Altunizade semtinde 2017’nin Mart ayında kapılarını açtı.  Acıbadem Altunizade Hastanesi, teknik altyapısı, tıbbi teknolojisi, tüm branşlarda  sağlık profesyonelleri ve multidisipliner yaklaşımla pek çok özellikli birimi bünyesinde bulunduruyor.

Hastanede; Onkoloji Birimi’nden Beyin Cerrahi Birimi’ne, Hücresel Tedavi Birimi’nden, Robotik Cerrahi Birimi‘ne kadar birçok özellikli birim konumlanıyor.

98.000 m2 Kapalı Alan

Acıbadem Altunizade Hastanesi, 98 bin m2 kapalı alanında 350 yatak kapasitesi, 18 ameliyathane, 75 yoğun bakım yatağı ve 550 araçlık otopark kapasitesiyle hizmet veriyor.

Muayene, Tanı ve Tedavi Birimleri Aynı Katta

Özel hastane mimarisiyle öne çıkan Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde, hastaların birimler arası dolaşımı en aza indirilerek, zamandan tasarruf edilmesi sağlanıyor. Meme Sağlığı Birimi, Göz Hastalıkları Birimi, Omurga Sağlığı Birimi, Nörolojik Bilimler Birimi, Nöroradyocerrahi Birimi, Ağız ve Diş Sağlığı Birimi gibi pek çok özellikli birim ve poliklinikte; muayene, tanı ve tedavi aynı yerde planlanıp uygulanıyor. Böylece hastalar, kısa zamanda hizmet almış oluyor.

Bugünün Önünde, Hayal Gücünün Ötesinde! 

Acıbadem Altunizade Hastanesi özgün mimarisi, donanımlı altyapısı, güncel teknolojisi  ve sağlık profesyonelleri ile hizmetinizde…


 • Altunizade Hastanesi
 • Altunizade Hastanesi
 • Altunizade Hastanesi
 • Altunizade Hastanesi
 • Altunizade Hastanesi
 • Altunizade Hastanesi
 • Altunizade Hastanesi
 • Altunizade Hastanesi

Bugünün Önünde, Hayal Gücünün Ötesinde! 

Acıbadem Altunizade Hastanesi özgün mimarisi, donanımlı altyapısı, güncel teknolojisi ve sağlık profesyonel ile hizmetinizde…

Özellikli Birimler

Acıbadem Altunizade Hastanesi, teknik altyapısı, tıbbi teknolojisi, tüm branşlarda sağlık profesyonelleri ve multidisipliner yaklaşımla pek çok özellikli birimi bünyesinde bulunduruyor. Hastanede; Onkoloji’den Beyin Cerrahisi’ne, Hücresel Tedavi’den Robotik Cerrahi’ye kadar birçok özellikli birim konumlanıyor.

 • Onkoloji Birimi
 • Nörolojik Bilimler Birimi
 • Meme Sağlığı Birimi
 • Ortopedi ve Travmatoloji Birimi 
 • Nöroradyocerrahi Birimi
 • Robotik Cerrahi Birimi
 • Hücresel Tedavi Birimi
 • Erişkin ve Pediatrik Kemik İliği Nakli Merkezi 
 • Lenf Ödem Birimi
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Birimi
 • Perinatoloji ve Yüksek Riskli Gebelikler Birimi
 • Ağız ve Diş Sağlığı Birimi
 • İyot Tedavi Birimi
 • Kalp Sağlığı Birimi
 • Obezite Birimi
 • Omurga Sağlığı Birimi
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum Birimi 
 • Anjiyo Birimi

Gelişmiş Onkoloji Birimi

Hastanede hastaların tüm tıbbi ve sosyal gereksinimlerini karşılayacak şekilde konumlanan özellikli bir Onkoloji Birimi bulunuyor. Birimde konuyla ilgili tüm uzmanlık dallarının (Cerrahi, tıbbi onkoloji ve radyasyon onkolojisi) ortak klinik yaklaşımının yanı sıra güncel teknoloji de kullanılıyor. Cihaz parkında 360 derece dönerek görüntü alma özelliği ile tedavi yapabilen Tomoterapi, tüm vücut tümörlerinin tedavisi için Truebeam, Vitalbeam ve Gamma Knife Icon bulunan Onkoloji Biriminde Pet CT ve Spect CT de hastaların hizmetinde.

3’lü Hibrit Ameliyathane Sistemi

Üç farklı tanı ünitesini (3 Tesla MR, 128 kesitli Sliding CT, Robotik Kollu Anjiyo) bir arada bulunduran ve aynı anda üç ameliyathane ile bağlantılı olarak  operasyon yapabilen hibrit ameliyathane sistemi bulunuyor. Bu yapı sayesinde Beyin Cerrahisi, Kardiyovasküler Cerrahi, Ortopedi, KBB (Yüz ve Çene cerrahisi) ameliyatlarında, hastadan görüntü alınarak cerrahi tedaviye yön verilmesi sağlanıyor. Ayrıca ameliyathanede robotik cerrahi teknolojisi da Vinci ile ameliyatlar gerçekleştiriliyor.

Mikrop Öldüren Kapı Kolları

Özel bir alaşımla üretilen hasta odalarının kapı kolları, ellerden bulaşabilecek mikropların enzimlerini bozarak kendi kendini dezenfekte edebilme özelliğine sahip.

Yoğun Bakım Hizmetleri

75 yatak kapasitesiyle hizmet veren yoğun bakım üniteleri; Yenidoğan (23), Çocuk (14), Koroner (8), KVC (7) ve Genel Yoğun Bakım (23) olarak ayrılıyor.

Hasta yakınları için bekleme, bilgilendirilme ve dinlenme alanlarına sahip yoğun bakım ünitelerinde, annelerin bilgilendirileceği Anne Eğitim Salonu da mevcut.

Özelleştirilmiş Çocuk Kliniği

“Bebek dostu” hastane nitelikleri taşıyan Acıbadem Altunizade Hastanesi, tüm yaş grupları için özel olarak geliştirilen konsepti, mimarisi ve hekim kadrosuyla hizmet veriyor. Giriş kapısı diğer girişlerden ayrı tutulan klinikte, sağlıklı ve hasta çocuklar için ayrı bekleme alanları yer alıyor. Tüm yan dal uzmanlıklarıyla güçlendirilmiş klinikte ayrıca çocuklara özel KBB polikliniği ve Çocuk Diş Sağlığı Birimi de tasarlanmış olup, Acil Servis ve Kemoterapi’de de çocuklar için ayrı hizmet sunuluyor.

Çok Fonksiyonlu Acil Servis

Acıbadem Altunizade Hastanesi’nin Acil Servisi’nde tüm hizmetler, hava ve kara ambulansları ile acil müdahale ve ayaktan acil müdahale ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlendi. Acil Servis’te; dekontaminasyon, canlandırma, acil müdahale, radyolojik görüntüleme ve gözlem odalarının yanı sıra, acil operasyon gerektiren durumlar için bir de ameliyathane bulunuyor. Acil Servis Bölümü’nde 13 adet yetişkin, 5 adet çocuk, 2 adet izolasyon odası, 20’si gözlem olmak üzere 32 yatak yer alıyor.

Uluslararası Hastalar için Health Point Noktası

Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde, farklı ülkelerden tanı ve tedavi hizmeti almaya gelen uluslararası hastalar için tasarlanan özel bir bölüm bulunuyor. “Health Point” adıyla konumlanan ve 16 dilde hizmet veren bölümde; yurtdışından gelen hastaların, hastane içindeki tüm süreçlerinde, kendilerini evlerinde hissetmeleri sağlanıyor.

Trijenerasyon Sistemi

Trijenerasyon, üç enerji sisteminin (elektrik, ısıtma ve soğutma) aynı enerji kaynağından birlikte üretilmesine olanak sağlıyor. Bu uygulama ile konvansiyonel sistemlere göre hem enerji verimliliği artıyor hem de ekonomik açıdan tasarruf edilebiliyor. Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde doğalgaz kullanılarak öncelikle elektrik üretimi sağlanıyor, elektriğin üretilebilmesi için açığa çıkan ısı da ısıtma ve soğutmada kullanılıyor.

LEED Gold Sertifikalı, Yeşil Hastane 

Acıbadem Altunizade Hastanesi “Enerji kullanımı ve Çevre Dostu Tasarımında Liderlik” sertifikası olarak adlandırılan LEED Gold sertifikasına sahip yeşil bina olarak konumlandı. Bu sayede enerji ve suyu verimli kullanan, doğal kaynak kullanımına özen gösteren, çevreye zarar vermeyen bir hastane olarak öne çıkıyor.


ACIBADEM ALTUNİZADE'YE NASIL ULAŞIRIM?

 • 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden geliyorsanız

  Köprüyü geçtikten sonra Altunizade çıkışından çıkarak Kısıklı Caddesi Bağlarbaşı yönünde ilerleyiniz. Shibuya Sokağı'ndan veya Nuhkuyusu Caddesi'nden Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi önüne çıkacaksınız. Capitol AVM yan yolundan Koşuyolu istikametine devam ediniz. İsmail Zühtü Paşa Camisi'nden sağa dönüldüğünde Tophanelioğlu Caddesi üzerinde solda hastanemizi görebilirsiniz.

 • Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden Geliyorsanız

  Köprüyü geçtikten sonra 1. Çevreyolu çıkışından sağa dönünüz ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün son çıkışı olan Üsküdar/Ümraniye/Şile çıkışından çıkınız. Önünüze gelecek üç yoldan Üsküdar'ı takip ederek Kısıklı Caddesi Bağlarbaşı yönünde ilerleyiniz. Shibuya Sokağı'ndan veya Nuhkuyusu Caddesi'nden sola Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi önüne çıkarak Capitol AVM yan yolundan Koşuyolu istikametine devam ediniz. İsmail Zühtü Paşa Camisi'nden sağa dönüldüğünde Tophanelioğlu Caddesi üzerinde solda hastanemizi görebilirsiniz.

 • Kadıköy'den Geliyorsanız

  Rıhtım Caddesi üzerinden devam ederken Tepe Nautilus AVM'yi geçtikten sonra Koşuyolu istikametine, eski Koşuyolu Kalp Hastanesi'ni, Validebağ sapağını geçerek Tophanelioğlu Caddesi'ne doğru devam ettiğinizde hastanemizi göreceksiniz.

 • Kartal-Kozyatağı İstikametinden Geliyorsanız

  Kartal-Kozyatağı istikametinden gelirseniz, E-5 Karayolu Kadıköy istikametine doğru ilerleyin. Koşuyolu sapağından dönerek Koşuyolu istikametine, eski Koşuyolu Kalp Hastanesi'ni, Validebağ sapağını geçerek Tophanelioğlu Caddesi'ne doğru devam ettiğinizde hastanemizi göreceksiniz.

 • Üsküdar İstikametinden Geliyorsanız

  Üsküdar Meydanı'ndan Selmanipak Caddesi üzerinden devam edilip Cumhuriyet Caddesi'nden Bağlarbaşı mevkiine gelinerek Nuhkuyusu Caddesi'nden sola dönüp Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nin önüne çıkarak Capitol AVM yan yolundan Koşuyolu istikametine devam ediniz. İsmail Zühtü Paşa Camisi'nden sağa dönüldüğünde Tophanelioğlu Caddesi üzerinde solda hastanemizi görebilirsiniz.

Toplu Taşıma ile

 • Üsküdar İstikametinden Geliyorsanız

  Altunizade durağından geçen otobüsler ile (2, 9, 9 A-Ç-Ş-T-Ü-ÜD, 11, 11 A-C-D-E-EK-ES-G-L-M-N-K-P-ÜS-ST-Y, 12 ÜS, 320 ) ya da Üsküdar-Dudullu minibüslerine binerek Altunizade durağında ininiz. Pelit Pastanesi'nin yanındaki patika yolu bitirip sağa dönünüz. İsmail Zühtü Paşa Camisi'ni geçince Tophanelioğlu Caddesi üzerinde solda hastanemizi görebilirsiniz.

 • Kadıköy İstikametinden Geliyorsanız

  13-14-14F-14K-14R-14Y numaralı otobüsleri kullanarak Altunizade durağında ininiz. Pelit Pastanesi'nin yanındaki patika yoldan yürüyünüz. İsmail Zühtü Paşa Camisi'ni geçince Tophanelioğlu Caddesi üzerinde solda hastanemizi görebilirsiniz.

 • Metrobüsle Geliyorsanız

  Altunizade durağında ininiz. Çamlıca-Kısıklı çıkışından çıkıp üst geçit merdivenlerinin bitişinde bulunan Pelit Pastanesi'nin yanındaki patika yolu bitirip sağa dönünüz. İsmail Zühtü Paşa Camisi'ni geçince Tophanelioğlu Caddesi üzerinde solda hastanemizi görebilirsiniz.

 • Metro ile Geliyorsanız

  Üsküdar – Ümraniye Metro Hattında Altunizade durağında inip 7 numaralı kapıdan çıkış yaparak ya da Acıbadem Hastanesi yönlendirmesini takip ederek hastaneye ulaşabilirsiniz.

 • Marmarayla Geliyorsanız

  Ayrılık Çeşmesi durağında ininiz; Tepe Nautilus AVM'nin önünden Kadıköy/Capitol AVM minibüslerine binip hastanemizin önünde inebilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isterseniz; 13-14-14F-14K-14R-14Y numaralı otobüsleri kullanarak Altunizade durağında ininiz. Pelit Pastanesi'nin yanındaki patika yoldan yürüyünüz. İsmail Zühtü Paşa Camisi'ni geçince Tophanelioğlu Caddesi üzerinde solda hastanemizi görebilirsiniz.

  Hastane Organizasyon Şeması

Altunizade Hastanesi

Uyarılar

Çiçek: Çiçekler enfeksiyon taşıma risklerine karşı hasta odalarına ve katlara kabul edilmemektedir. Görevlilerimiz tarafından alınan çiçekleriniz taburcu olurken size teslim edilir.

Refakat: Hastalarımıza sadece 1 refakatçi eşlik edebilir. Saat 22.00'den sonra odada bulunan ziyaretçiniz refakatçi kabul edilir. 

Sigara Hastanemizin iç mekanlarında sigara kullanılması yasaktır.

Hastanede düşmelerden korunma bilgisi için tıklayın...

Acıbadem Web ve Yayın Kurulu tarafından hazırlanmıştır. Güncellenme Tarihi: 18 Eylül 2023 Pazartesi Yayımlanma Tarihi: 13 Ocak 2019 Pazar

Odalar

 • Altunizade Hastanesi
  KING SUIT ODAAcıbadem Altunizade Hastanesi'nde, hasta ve hasta yakınlarının farklı ihtiyaçları için özel olarak tasarlanmış 2 adet King Suit oda yer alıyor. Hasta odası, hasta yakınları için çift kişilik yatak odası ve salon olmak üzere üç bölümden oluşan bir daire niteliğinde olan odada; Amerikan mutfak, mikrodalga fırın, buzdolabı gibi ihtiyaç duyulabilecek her türlü temel ve lüks eşya ile iki banyo da yer alıyor.
  • Altunizade Hastanesi
   SUIT ODAAcıbadem Altunizade'deki 11 adet Suit odada iki ayrı bölüm yer alıyor. Suit odalarımızda temel ihtiyaçların yanı sıra hasta yakınlarının da dinlenebileceği bekleme odası yer alıyor. Odalarımızda hasta ve refakatçiye özel iki adet banyo bulunuyor. Yine bu odamızda minibardan televizyona, özel kasa hizmetlerinden gazete servisine kadar pek çok hizmet sunuluyor.
  • Altunizade Hastanesi
   STANDART ODA
   Hastanemizde hasta ve hasta yakınlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış 212 adet Standart oda bulunuyor. Hasta ve hasta yakınlarının temel ihtiyaçlarına eksiksiz bir şekilde cevap veren odalarımızda minibar, televizyon, internet, özel kasa, gazete servisi gibi hizmetlerimiz yer alıyor. Odalarımızda hasta yakınlarının da dinlenebileceği bir adet çift kişilik koltuk da bulunuyor.

İmkanlar

 • Otopark

  550 araçlık otopark kapasitesine sahip hastanemizde vale hizmeti de bulunuyor.

 • Kafeterya

  Cafe A Plus, hastanede hem kafe hem yemek hizmeti veriyor.

 • Kuaför

  Tüm hastalarımıza odalarında hizmet veren kuaför, sorumlu hemşirenin istekte bulunması halinde doğum hastalarına hizmeti veriyor.

 • İbadethane

  Hastanemizde tüm din ve inanç mensuplarının kullanımına uygun şekilde hazırlanmış 2 adet ibadethane bulunuyor.

 • Heliport

  Hastanemizde helikopter pisti bulunuyor.

 • ATM

  Acıbadem Altunizade Hastanemizin  A Blok zemin katında Garanti Bankası ve iş Bankası ATM'leri bulunmaktadır.

 • Mağaza

  Ziyaretçilerimize alışveriş imkanı sunan A Market, C Blok'ta B1 katında hizmet vermektedir.

Tıbbi Birimler

Doktorlar

Altunizade Hastanesi 'nde görevli doktor listemiz aşağıda yer almaktadır:

Medikal Teknolojiler

Adres ve İletişim

ADRES Altunizade Mah. Yurtcan Sok. No: 1 Üsküdar / İstanbul

TELEFON +90 216 649 4444

E-POSTA atzinfo@acibadem.com.tr

acibadem-altunizade-hastanesi-google-maps-image.webp

KİŞİSEL VERİLERİN ELDE EDİLMESİ VE İŞLENMESİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME FORMU

Acıbadem Sağlık Hizmetleri ve Ticaret A.Ş. (“Acıbadem”) ve Acıbadem’in hakim ve bağlı şirketleri (hepsi birlikte “Acıbadem Grubu” olarak anılacaktır.) tarafından, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) ve ilgili mevzuat kapsamında Veri Sorumlusu sıfatıyla, kişisel verileriniz, aşağıda açıklanan çerçevede ve 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu, 663 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Özel Hastaneler Yönetmeliği ve Sağlık Bakanlığı düzenlemeleri ve sair mevzuata uygun olarak işlenebilecektir.

1. Kişisel Verilerin elde Edilmesi, İşlenmesi ve İşleme Amaçları

Kişisel verileriniz Acıbadem Grubu tarafından sağlanmakta olan kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbî teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi amaçlarıyla ve Acıbadem Grubu şirketlerinin faaliyet konularına uygun düşecek şekilde; sözlü, yazılı, görsel ya da elektronik ortamda, çağrı merkezi, internet sitesi, sözlü, yazılı ve benzeri kanallar aracılığıyla elde edilmektedir. Sağlık verileriniz başta olmak üzere özel nitelikli kişisel verileriniz ve genel nitelikli kişisel verileriniz, Grup tarafından aşağıda yer alanlar dâhil ve bunlarla sınırlı olmaksızın bu maddede belirtilen amaçlar ile bağlantılı, sınırlı ve ölçülü şekilde işlenebilmektedir:

Acıbadem Grubu tarafından elde edilen her türlü kişisel veriniz (Özel nitelikli kişisel veriler de dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) aşağıdaki amaçlar ile işlenebilecektir:

İlgili mevzuat uyarınca elde edilen ve işlenen Kişisel Verileriniz, Acıbadem veya Acıbadem Grubu’na ait fiziki arşivler ve/veya bilişim sistemlerine nakledilerek, hem dijital ortamda hem de fiziki ortamda muhafaza altında tutulabilecektir.

2. Kişisel Verilerin Aktarılması

Kişisel verileriniz, Kanun ve sair mevzuat kapsamında ve yukarıda yer verilen amaçlarla Acıbadem ve Acıbadem Grubu tarafından Acıbadem Grubu’na dahil olan şirketler ile, Özel sigorta şirketleri, Sağlık bakanlığı ve bağlı alt birimleri, Sosyal Güvenlik Kurumu, Emniyet Genel Müdürlüğü ve sair kolluk kuvvetleri, Nüfus Genel Müdürlüğü, Türkiye Eczacılar Birliği, Mahkemeler ve her türlü yargı makamı, merkezi ve sair üçüncü kişiler, yetki vermiş olduğunuz temsilcileriniz, avukatlar, vergi ve finans danışmanları ve denetçiler de dâhil olmak üzere danışmanlık aldığımız üçüncü kişiler, düzenleyici ve denetleyici kurumlar, resmi merciler dâhil sağlık hizmetlerini yukarıda belirtilen amaçlarla geliştirmek veya yürütmek üzere işbirliği yaptığımız iş ortaklarımız ve diğer üçüncü kişiler ile paylaşılabilecektir.

3. Kişisel Veri Elde Etmenin Yöntemi ve Hukuki Sebebi

Kişisel verileriniz, her türlü sözlü, yazılı, görsel ya da elektronik ortamda, yukarıda yer verilen amaçlar ve Acıbadem’in faaliyet konusuna dahil her türlü işin yasal çerçevede yürütülebilmesi ve bu kapsamda Acıbadem’in akdi ve kanuni yükümlülüklerini tam ve gereği gibi ifa edebilmesi için toplanmakta ve işlenmektedir. İşbu kişiler verilerinizin toplanmasının hukuki sebebi;

Ayrıca, Kanun’un 6. maddesi 3. fıkrasında da belirtildiği üzere sağlık ve cinsel hayata ilişkin kişisel veriler ise ancak kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbı teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi amacıyla, sır saklama yükümlülüğü altında bulunan kişiler veya yetkili kurum ve kuruluşlar tarafından ilgilinin açık rızası aranmaksızın işlenebilir.

4. Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Haklarınız

Kanun ve ilgili mevzuatlar uyarınca;

Mezkûr haklarınızdan birini ya da birkaçını kullanmanız halinde ilgili bilgi tarafınıza, açık ve anlaşılabilir bir şekilde yazılı olarak ya da elektronik ortamda, tarafınızca sağlanan iletişim bilgileri yoluyla, bildirilir.

5. Veri Güvenliği

Acıbadem, kişisel verilerinizi bilgi güvenliği standartları ve prosedürleri gereğince alınması gereken tüm teknik ve idari güvenlik kontrollerine tam uygunlukla korumaktadır. Söz konusu güvenlik tedbirleri, teknolojik imkânlar da göz önünde bulundurularak muhtemel riske uygun bir düzeyde sağlanmaktadır.

6. Şikayet ve İletişim

Kişisel verileriniz teknik ve idari imkânlar dâhilinde titizlikle korunmakta ve gerekli güvenlik tedbirleri, teknolojik imkânlar da göz önünde bulundurularak olası risklere uygun bir düzeyde sağlanmaktadır. Kanun kapsamındaki taleplerinizi, “https://www.acibadem.com.tr/acibademonline/hastaverilerinkorunmasi.html” web adresindeki “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Uyarınca Başvuru Formu” nu doldurarak;

Kanun kapsamındaki taleplerinizi, https://www.acibadem.com.tr/acibademonline/hastaverilerinkorunmasi.html web adresindeki “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Uyarınca Başvuru Formu” nu doldurarak ve formda belirtilen usullerle tarafımıza iletmenizi rica ederiz.

YUKARI
İÇİNDEKİLER