Daha iyi bir deneyim için konum izni vermelisiniz.
MENU

Genel Tanıtım

Acıbadem Sağlık Grubu’nun 21. hastanesi, Altunizade semtinde 2017’nin Mart ayında kapılarını açtı. Acıbadem Altunizade Hastanesi teknik altyapısı, tıbbi teknolojisi ile tüm uzmanlık dallarında sağlık profesyonelleriyle hizmet veriyor.

98.000 m2 Kapalı Alan

Acıbadem Altunizade Hastanesi, 98 bin m2 kapalı alanında 18 ameliyathane, 75 yoğun bakım yatağı ve 550 araçlık otopark kapasitesiyle hizmet veriyor.

Muayene, Tanı ve Tedavi Birimleri Aynı Katta

Meme Sağlığı, Omurga Sağlığı, Nörolojik Bilimler, Nöroradyocerrahi ve Göz Kliniği gibi bölümlerde; muayene, teşhis ve tedavi aynı yerde planlanıp uygulanıyor.

 • Altunizade Hastanesi
 • Altunizade Hastanesi
 • Altunizade Hastanesi
 • Altunizade Hastanesi
 • Altunizade Hastanesi
 • Altunizade Hastanesi
 • Altunizade Hastanesi
 • Altunizade Hastanesi

Bugünün Önünde, Hayal Gücünün Ötesinde! 

Acıbadem Altunizade Hastanesi özgün mimarisi, donanımlı altyapısı, uzman kadrosu ve güncel teknolojisi ile hizmetinizde…

Onkoloji 

Hastanede, kanser hastalarına yönelik hizmet veren kanser tedavisi bulunuyor. Cerrahi Onkoloji, Tıbbi Onkoloji ve Radyasyon Onkolojisi alanında tüm onkoloji tedavileri güncel medikal cihazlarla gerçekleştiriliyor.

Tüm vücut tümörlerinin tedavisinde kullanılan TrueBeam ve 360 derece dönerek görüntü alma özelliğiyle tedavi yapabilen Tomoterapi HDA gibi medikal cihazlarla radyoterapi uygulanıyor.

3’lü Hibrit Ameliyathane Sistemi

Üç farklı teşhis ünitesini (3 Tesla MR, 128 kesitli Sliding CT, Robotik Kollu Anjiyo) bir arada sunan hibrit ameliyathane aynı zamanda üç ameliyathane ile bağlantılı olarak hizmet veriyor. Bu yapı sayesinde Beyin Cerrahisi, Kardiyovasküler Cerrahi, Ortopedi, KBB (Yüz ve Çene cerrahisi) gibi alanlarda yapılan ameliyatlar sırasında, hastadan görüntü alınarak operasyona yön verilmesi sağlanıyor.

Robotik Cerrahi

Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde robotik cerrahide farklı alanlarda tedavi uygulanıyor. Ürolojik hastalıkların tedavisinde (prostat kanseri, böbrek tümörleri, iyi huylu prostat büyümesi, mesane kanseri, idrar yolu darlıkları), Kardiyovasküler Cerrahide, Kadın Doğum ve Jinekolojik Onkoloji ameliyatlarında robotik cerrahi uygulanıyor.

Yoğun Bakım Hizmetleri

75 yatak kapasitesiyle hizmet veren yoğun bakım üniteleri; Yenidoğan (23), Çocuk (14), Koroner (8), KVC (7) ve Genel Yoğun Bakım (23) olarak ayrılıyor.

Hasta yakınları için bekleme, bilgilendirilme ve dinlenme alanlarına sahip yoğun bakım ünitelerinde, annelerin bilgilendirileceği Anne Eğitim Salonu da mevcut.

Çocuk Kliniği

"Anne Bebek Dostu" olan hastanede, aynı zamanda girişi yetişkin girişlerinden ayrı tutulan bir Çocuk Kliniği bulunuyor. Klinikte, hasta çocuklarla sağlıklı çocuklar için farklı bekleme alanları mevcut.

Çocuk Kliniği’nde; çocuk hastalıkları için gerekli yan dal tıbbi branşlar bulunuyor. Ayrıca çocuklara için KBB Polikliniği ile Çocuk Diş Sağlığı hizmeti veriyor. Acıbadem Altunizade Hastanesi’nin acil servisinde yetişkinlerden ayrı tutulan bir çocuk gözlem alanı bulunuyor.

Acil Servis

Acıbadem Altunizade Hastanesi’nin Acil Servisi’nde tüm hizmetler, hava ve kara ambulansları ile acil müdahale ve ayaktan acil müdahale ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlendi. Acil Servis’te; dekontaminasyon, canlandırma, acil müdahale, radyolojik görüntüleme ve gözlem odalarının yanı sıra, acil operasyon gerektiren durumlar için bir de ameliyathane bulunuyor.

Trijenerasyon Sistemi

Trijenerasyon, üç enerji sisteminin (elektrik, ısıtma ve soğutma) aynı enerji kaynağından birlikte üretilmesine olanak sağlıyor. Bu uygulama ile konvansiyonel sistemlere göre hem enerji verimliliği artıyor hem de ekonomik açıdan tasarruf edilebiliyor. Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde doğalgaz kullanılarak öncelikle elektrik üretimi sağlanıyor, elektriğin üretilebilmesi için açığa çıkan ısı da ısıtma ve soğutmada kullanılıyor.

ACIBADEM ALTUNİZADE'YE NASIL ULAŞIRIM?

 • 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden geliyorsanız

  Köprüyü geçtikten sonra Altunizade çıkışından çıkarak Kısıklı Caddesi Bağlarbaşı yönünde ilerleyiniz. Shibuya Sokağı'ndan veya Nuhkuyusu Caddesi'nden Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi önüne çıkacaksınız. Capitol AVM yan yolundan Koşuyolu istikametine devam ediniz. İsmail Zühtü Paşa Camisi'nden sağa dönüldüğünde Tophanelioğlu Caddesi üzerinde solda hastanemizi görebilirsiniz.

 • Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden Geliyorsanız

  Köprüyü geçtikten sonra 1. Çevreyolu çıkışından sağa dönünüz ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün son çıkışı olan Üsküdar/Ümraniye/Şile çıkışından çıkınız. Önünüze gelecek üç yoldan Üsküdar'ı takip ederek Kısıklı Caddesi Bağlarbaşı yönünde ilerleyiniz. Shibuya Sokağı'ndan veya Nuhkuyusu Caddesi'nden sola Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi önüne çıkarak Capitol AVM yan yolundan Koşuyolu istikametine devam ediniz. İsmail Zühtü Paşa Camisi'nden sağa dönüldüğünde Tophanelioğlu Caddesi üzerinde solda hastanemizi görebilirsiniz.

 • Kadıköy'den Geliyorsanız

  Rıhtım Caddesi üzerinden devam ederken Tepe Nautilus AVM'yi geçtikten sonra Koşuyolu istikametine, eski Koşuyolu Kalp Hastanesi'ni, Validebağ sapağını geçerek Tophanelioğlu Caddesi'ne doğru devam ettiğinizde hastanemizi göreceksiniz.

 • Kartal-Kozyatağı İstikametinden Geliyorsanız

  Kartal-Kozyatağı istikametinden gelirseniz, E-5 Karayolu Kadıköy istikametine doğru ilerleyin. Koşuyolu sapağından dönerek Koşuyolu istikametine, eski Koşuyolu Kalp Hastanesi'ni, Validebağ sapağını geçerek Tophanelioğlu Caddesi'ne doğru devam ettiğinizde hastanemizi göreceksiniz.

 • Üsküdar İstikametinden Geliyorsanız

  Üsküdar Meydanı'ndan Selmanipak Caddesi üzerinden devam edilip Cumhuriyet Caddesi'nden Bağlarbaşı mevkiine gelinerek Nuhkuyusu Caddesi'nden sola dönüp Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nin önüne çıkarak Capitol AVM yan yolundan Koşuyolu istikametine devam ediniz. İsmail Zühtü Paşa Camisi'nden sağa dönüldüğünde Tophanelioğlu Caddesi üzerinde solda hastanemizi görebilirsiniz.

Toplu Taşıma ile

 • Üsküdar İstikametinden Geliyorsanız

  Altunizade durağından geçen otobüsler ile (2, 9, 9 A-Ç-Ş-T-Ü-ÜD, 11, 11 A-C-D-E-EK-ES-G-L-M-N-K-P-ÜS-ST-Y, 12 ÜS, 320 ) ya da Üsküdar-Dudullu minibüslerine binerek Altunizade durağında ininiz. Pelit Pastanesi'nin yanındaki patika yolu bitirip sağa dönünüz. İsmail Zühtü Paşa Camisi'ni geçince Tophanelioğlu Caddesi üzerinde solda hastanemizi görebilirsiniz.

 • Kadıköy İstikametinden Geliyorsanız

  13-14-14F-14K-14R-14Y numaralı otobüsleri kullanarak Altunizade durağında ininiz. Pelit Pastanesi'nin yanındaki patika yoldan yürüyünüz. İsmail Zühtü Paşa Camisi'ni geçince Tophanelioğlu Caddesi üzerinde solda hastanemizi görebilirsiniz.

 • Metrobüsle Geliyorsanız

  Altunizade durağında ininiz. Çamlıca-Kısıklı çıkışından çıkıp üst geçit merdivenlerinin bitişinde bulunan Pelit Pastanesi'nin yanındaki patika yolu bitirip sağa dönünüz. İsmail Zühtü Paşa Camisi'ni geçince Tophanelioğlu Caddesi üzerinde solda hastanemizi görebilirsiniz.

 • Marmarayla Geliyorsanız

  Ayrılık Çeşmesi durağında ininiz; Tepe Nautilus AVM'nin önünden Kadıköy/Capitol AVM minibüslerine binip hastanemizin önünde inebilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isterseniz; 13-14-14F-14K-14R-14Y numaralı otobüsleri kullanarak Altunizade durağında ininiz. Pelit Pastanesi'nin yanındaki patika yoldan yürüyünüz. İsmail Zühtü Paşa Camisi'ni geçince Tophanelioğlu Caddesi üzerinde solda hastanemizi görebilirsiniz.

  Hastane Organizasyon Şeması

Aaltunizade Hastanesi

Uyarılar

Çiçek: Çiçekler enfeksiyon taşıma risklerine karşı hasta odalarına ve katlara kabul edilmemektedir. Görevlilerimiz tarafından alınan çiçekleriniz taburcu olurken size teslim edilir.

Ziyaret Saatleri: Ziyaret saatlerimiz her gün 10.00-22.00 arasındadır. Olası sağlık risklerini düşünerek lütfen 6 yaşın altındaki çocukları ziyaretçi olarak kabul etmeyiniz. 

Refakat: Hastalarımıza sadece 1 refakatçi eşlik edebilir. Saat 22.00'den sonra odada bulunan ziyaretçiniz refakatçi kabul edilir. 

Sigara: Hastanemizin iç mekanlarında sigara kullanılması yasaktır.

Hastanede düşmelerden korunma bilgisi için tıklayın...

Odalar

 • Altunizade Hastanesi
  KING SUIT ODAKing Suit oda, hasta ve hasta yakınlarının farklı ihtiyaçları için özel olarak tasarlanan odaların başında yer alıyor. Hasta odası, hasta yakınları için çift kişilik yatak odası ve salon olmak üzere üç bölümden oluşan bir daire niteliğinde olan odada; Amerikan mutfak, mikrodalga fırın, buzdolabı gibi ihtiyaç duyulabilecek her türlü temel ve lüks eşya ile iki banyo da yer alıyor.
 • Altunizade Hastanesi
  SUIT ODAAcıbadem Altunizade'deki 18 adet Suit odada iki ayrı bölüm yer alıyor. Suit odalarımızda temel ihtiyaçların yanı sıra hasta yakınlarının da dinlenebileceği bekleme odası yer alıyor. Odalarımızda hasta ve refakatçiye özel iki adet banyo bulunuyor. Yine bu odamızda minibardan televizyona, özel kasa hizmetlerinden gazete servisine kadar pek çok hizmet sunuluyor.
 • Altunizade Hastanesi
  STANDART ODA
  Hastanemizde hasta ve hasta yakınlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış 341 adet Standart oda bulunuyor. Hasta ve hasta yakınlarının temel ihtiyaçlarına eksiksiz bir şekilde cevap veren odalarımızda minibar, televizyon, internet, özel kasa, gazete servisi gibi hizmetlerimiz yer alıyor. Odalarımızda hasta yakınlarının da dinlenebileceği bir adet çift kişilik koltuk da bulunuyor.

İmkanlar

 • Otopark

  550 araçlık otopark kapasitesine sahip hastanemizde vale hizmeti de bulunuyor.

 • Kafeterya

  Cafe A Plus, hastanede hem kafe hem yemek hizmeti veriyor.

 • Kuaför

  Tüm hastalarımıza odalarında hizmet veren kuaför, sorumlu hemşirenin istekte bulunması halinde doğum hastalarına hizmeti veriyor.

 • İbadethane

  Hastanemizde tüm din ve inanç mensuplarının kullanımına uygun şekilde hazırlanmış 2 adet ibadethane bulunuyor.

 • Heliport

  Hastanemizde helikopter pisti bulunmuyor.

Tıbbi Birimler

Doktorlar

Altunizade Hastanesi 'nde görevli doktor listemiz aşağıda yer almaktadır:

Medikal Teknolojiler

Adres ve İletişim

ADRES Altunizade Mah. Yurtcan Sok. No: 1 Üsküdar / İstanbul

TELEFON +90 216 649 4444

E-POSTA atzinfo@acibadem.com.tr

acibadem-altunizade-hastanesi-google-maps-image.jpg
ALT MENÜ
Size nasıl yardımcı olabiliriz?