YENİ NORMAL SÜREÇTEKİ UYGULAMALARIMIZI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN
Daha iyi bir deneyim için konum izni vermelisiniz.
MENU
TR

Genel Tanıtım

Acıbadem Sağlık Grubu’nun 21. hastanesi, Altunizade semtinde 2017’nin Mart ayında kapılarını açtı.  Acıbadem Altunizade Hastanesi, teknik altyapısı, tıbbi teknolojisi, tüm branşlarda uzman sağlık profesyonelleri ve multidisipliner yaklaşımla pek çok özellikli birimi bünyesinde bulunduruyor.

Hastanede; Onkoloji Birimi’nden Beyin Cerrahi Birimi’ne, Hücresel Tedavi Birimi’nden, Robotik Cerrahi Birimi‘ne kadar birçok özellikli birim konumlanıyor.

98.000 m2 Kapalı Alan

Acıbadem Altunizade Hastanesi, 98 bin m2 kapalı alanında 350 yatak kapasitesi, 18 ameliyathane, 75 yoğun bakım yatağı ve 550 araçlık otopark kapasitesiyle hizmet veriyor.

Muayene, Tanı ve Tedavi Birimleri Aynı Katta

Özel bir hastane mimarisiyle hasta konforunun öne çıktığı Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde, hastaların birimler arası dolaşımı en aza indirilerek, zamandan tasarruf edilmesi sağlanıyor. Meme Sağlığı Birimi, Göz Hastalıkları Birimi, Omurga Sağlığı Birimi, Nörolojik Bilimler Birimi, Nöroradyocerrahi Birimi, Ağız ve Diş Sağlığı Birimi gibi pek çok özellikli birim ve poliklinikte; muayene, tanı ve tedavi aynı yerde planlanıp uygulanıyor. Böylece hastalar, kısa zamanda konforlu hizmet almış oluyor.

Bugünün Önünde, Hayal Gücünün Ötesinde! 

Acıbadem Altunizade Hastanesi özgün mimarisi, donanımlı altyapısı, uzman kadrosu ve güncel teknolojisi ile hizmetinizde…


 • Altunizade Hastanesi
 • Altunizade Hastanesi
 • Altunizade Hastanesi
 • Altunizade Hastanesi
 • Altunizade Hastanesi
 • Altunizade Hastanesi
 • Altunizade Hastanesi
 • Altunizade Hastanesi

Bugünün Önünde, Hayal Gücünün Ötesinde! 

Acıbadem Altunizade Hastanesi özgün mimarisi, donanımlı altyapısı, uzman kadrosu ve güncel teknolojisi ile hizmetinizde…

Özellikli Birimler

Acıbadem Altunizade Hastanesi, teknik altyapısı, tıbbi teknolojisi, tüm branşlarda uzman sağlık profesyonelleri ve multidisipliner yaklaşımla pek çok özellikli birimi bünyesinde bulunduruyor. Hastanede; Onkoloji’den Beyin Cerrahisi’ne, Hücresel Tedavi’den Robotik Cerrahi’ye kadar birçok özellikli birim konumlanıyor.

 • Onkoloji Birimi
 • Nörolojik Bilimler Birimi
 • Meme Sağlığı Birimi
 • Ortopedi ve Travmatoloji Birimi 
 • Nöroradyocerrahi Birimi
 • Robotik Cerrahi Birimi
 • Hücresel Tedavi Birimi
 • Erişkin ve Pediatrik Kemik İliği Nakli Merkezi 
 • Lenf Ödem Birimi
 • Tüp Bebek ve Üreme Sağlığı Merkezi
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Birimi
 • Perinatoloji ve Yüksek Riskli Gebelikler Birimi
 • Ağız ve Diş Sağlığı Birimi
 • İyot Tedavi Birimi
 • Kalp Sağlığı Birimi
 • Obezite Birimi
 • Omurga Sağlığı Birimi
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum Birimi 
 • Anjiyo Birimi

Gelişmiş Onkoloji Birimi

Hastanede hastaların tüm tıbbi ve sosyal gereksinimlerini karşılayacak şekilde konumlanan özellikli bir Onkoloji Birimi bulunuyor. Birimde konuyla ilgili tüm uzmanlık dallarının (Cerrahi, tıbbi onkoloji ve radyasyon onkolojisi) ortak klinik yaklaşımının yanı sıra güncel teknoloji de kullanılıyor. Cihaz parkında 360 derece dönerek görüntü alma özelliği ile tedavi yapabilen Tomoterapi, tüm vücut tümörlerinin tedavisi için Truebeam, Vitalbeam ve Gamma Knife Icon bulunan Onkoloji Biriminde Pet CT ve Spect CT de hastaların hizmetinde.

3’lü Hibrit Ameliyathane Sistemi

Üç farklı tanı ünitesini (3 Tesla MR, 128 kesitli Sliding CT, Robotik Kollu Anjiyo) bir arada bulunduran ve aynı anda üç ameliyathane ile bağlantılı olarak  operasyon yapabilen hibrit ameliyathane sistemi bulunuyor. Bu yapı sayesinde Beyin Cerrahisi, Kardiyovasküler Cerrahi, Ortopedi, KBB (Yüz ve Çene cerrahisi) ameliyatlarında, hastadan görüntü alınarak cerrahi tedaviye yön verilmesi sağlanıyor. Ayrıca ameliyathanede robotik cerrahi teknolojisi da Vinci ile ameliyatlar gerçekleştiriliyor.

Mikrop Öldüren Kapı Kolları

Özel bir alaşımla üretilen hasta odalarının kapı kolları, ellerden bulaşabilecek mikropların enzimlerini bozarak kendi kendini dezenfekte edebilme özelliğine sahip.

Yoğun Bakım Hizmetleri

75 yatak kapasitesiyle hizmet veren yoğun bakım üniteleri; Yenidoğan (23), Çocuk (14), Koroner (8), KVC (7) ve Genel Yoğun Bakım (23) olarak ayrılıyor.

Hasta yakınları için bekleme, bilgilendirilme ve dinlenme alanlarına sahip yoğun bakım ünitelerinde, annelerin bilgilendirileceği Anne Eğitim Salonu da mevcut.

Özelleştirilmiş Çocuk Kliniği

“Bebek dostu” hastane nitelikleri taşıyan Acıbadem Altunizade Hastanesi, tüm yaş grupları için özel olarak geliştirilen konsepti, mimarisi ve uzman kadrosuyla hizmet veriyor. Giriş kapısı diğer girişlerden ayrı tutulan klinikte, sağlıklı ve hasta çocuklar için ayrı bekleme alanları yer alıyor. Tüm yan dal uzmanlıklarıyla güçlendirilmiş klinikte ayrıca çocuklara özel KBB polikliniği ve Çocuk Diş Sağlığı Birimi de tasarlanmış olup, Acil Servis ve Kemoterapi’de de çocuklar için ayrı hizmet sunuluyor.

Çok Fonksiyonlu Acil Servis

Acıbadem Altunizade Hastanesi’nin Acil Servisi’nde tüm hizmetler, hava ve kara ambulansları ile acil müdahale ve ayaktan acil müdahale ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlendi. Acil Servis’te; dekontaminasyon, canlandırma, acil müdahale, radyolojik görüntüleme ve gözlem odalarının yanı sıra, acil operasyon gerektiren durumlar için bir de ameliyathane bulunuyor. Acil Servis Bölümü’nde 13 adet yetişkin, 5 adet çocuk, 2 adet izolasyon odası, 20’si gözlem olmak üzere 32 yatak yer alıyor.

Uluslararası Hastalar için Health Point Noktası

Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde, farklı ülkelerden tanı ve tedavi hizmeti almaya gelen uluslararası hastalar için tasarlanan özel bir bölüm bulunuyor. “Health Point” adıyla konumlanan ve 16 dilde hizmet veren bölümde; yurtdışından gelen hastaların, hastane içindeki tüm süreçlerinde, kendilerini evlerinde hissetmeleri sağlanıyor.

Trijenerasyon Sistemi

Trijenerasyon, üç enerji sisteminin (elektrik, ısıtma ve soğutma) aynı enerji kaynağından birlikte üretilmesine olanak sağlıyor. Bu uygulama ile konvansiyonel sistemlere göre hem enerji verimliliği artıyor hem de ekonomik açıdan tasarruf edilebiliyor. Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde doğalgaz kullanılarak öncelikle elektrik üretimi sağlanıyor, elektriğin üretilebilmesi için açığa çıkan ısı da ısıtma ve soğutmada kullanılıyor.

LEED Gold Sertifikalı, Yeşil Hastane 

Acıbadem Altunizade Hastanesi “Enerji kullanımı ve Çevre Dostu Tasarımında Liderlik” sertifikası olarak adlandırılan LEED Gold sertifikasına sahip yeşil bina olarak konumlandı. Bu sayede enerji ve suyu verimli kullanan, doğal kaynak kullanımına özen gösteren, çevreye zarar vermeyen bir hastane olarak öne çıkıyor.


ACIBADEM ALTUNİZADE'YE NASIL ULAŞIRIM?

 • 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden geliyorsanız

  Köprüyü geçtikten sonra Altunizade çıkışından çıkarak Kısıklı Caddesi Bağlarbaşı yönünde ilerleyiniz. Shibuya Sokağı'ndan veya Nuhkuyusu Caddesi'nden Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi önüne çıkacaksınız. Capitol AVM yan yolundan Koşuyolu istikametine devam ediniz. İsmail Zühtü Paşa Camisi'nden sağa dönüldüğünde Tophanelioğlu Caddesi üzerinde solda hastanemizi görebilirsiniz.

 • Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden Geliyorsanız

  Köprüyü geçtikten sonra 1. Çevreyolu çıkışından sağa dönünüz ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün son çıkışı olan Üsküdar/Ümraniye/Şile çıkışından çıkınız. Önünüze gelecek üç yoldan Üsküdar'ı takip ederek Kısıklı Caddesi Bağlarbaşı yönünde ilerleyiniz. Shibuya Sokağı'ndan veya Nuhkuyusu Caddesi'nden sola Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi önüne çıkarak Capitol AVM yan yolundan Koşuyolu istikametine devam ediniz. İsmail Zühtü Paşa Camisi'nden sağa dönüldüğünde Tophanelioğlu Caddesi üzerinde solda hastanemizi görebilirsiniz.

 • Kadıköy'den Geliyorsanız

  Rıhtım Caddesi üzerinden devam ederken Tepe Nautilus AVM'yi geçtikten sonra Koşuyolu istikametine, eski Koşuyolu Kalp Hastanesi'ni, Validebağ sapağını geçerek Tophanelioğlu Caddesi'ne doğru devam ettiğinizde hastanemizi göreceksiniz.

 • Kartal-Kozyatağı İstikametinden Geliyorsanız

  Kartal-Kozyatağı istikametinden gelirseniz, E-5 Karayolu Kadıköy istikametine doğru ilerleyin. Koşuyolu sapağından dönerek Koşuyolu istikametine, eski Koşuyolu Kalp Hastanesi'ni, Validebağ sapağını geçerek Tophanelioğlu Caddesi'ne doğru devam ettiğinizde hastanemizi göreceksiniz.

 • Üsküdar İstikametinden Geliyorsanız

  Üsküdar Meydanı'ndan Selmanipak Caddesi üzerinden devam edilip Cumhuriyet Caddesi'nden Bağlarbaşı mevkiine gelinerek Nuhkuyusu Caddesi'nden sola dönüp Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nin önüne çıkarak Capitol AVM yan yolundan Koşuyolu istikametine devam ediniz. İsmail Zühtü Paşa Camisi'nden sağa dönüldüğünde Tophanelioğlu Caddesi üzerinde solda hastanemizi görebilirsiniz.

Toplu Taşıma ile

 • Üsküdar İstikametinden Geliyorsanız

  Altunizade durağından geçen otobüsler ile (2, 9, 9 A-Ç-Ş-T-Ü-ÜD, 11, 11 A-C-D-E-EK-ES-G-L-M-N-K-P-ÜS-ST-Y, 12 ÜS, 320 ) ya da Üsküdar-Dudullu minibüslerine binerek Altunizade durağında ininiz. Pelit Pastanesi'nin yanındaki patika yolu bitirip sağa dönünüz. İsmail Zühtü Paşa Camisi'ni geçince Tophanelioğlu Caddesi üzerinde solda hastanemizi görebilirsiniz.

 • Kadıköy İstikametinden Geliyorsanız

  13-14-14F-14K-14R-14Y numaralı otobüsleri kullanarak Altunizade durağında ininiz. Pelit Pastanesi'nin yanındaki patika yoldan yürüyünüz. İsmail Zühtü Paşa Camisi'ni geçince Tophanelioğlu Caddesi üzerinde solda hastanemizi görebilirsiniz.

 • Metrobüsle Geliyorsanız

  Altunizade durağında ininiz. Çamlıca-Kısıklı çıkışından çıkıp üst geçit merdivenlerinin bitişinde bulunan Pelit Pastanesi'nin yanındaki patika yolu bitirip sağa dönünüz. İsmail Zühtü Paşa Camisi'ni geçince Tophanelioğlu Caddesi üzerinde solda hastanemizi görebilirsiniz.

 • Metro ile Geliyorsanız

  Üsküdar – Ümraniye Metro Hattında Altunizade durağında inip 7 numaralı kapıdan çıkış yaparak ya da Acıbadem Hastanesi yönlendirmesini takip ederek hastaneye ulaşabilirsiniz.

 • Marmarayla Geliyorsanız

  Ayrılık Çeşmesi durağında ininiz; Tepe Nautilus AVM'nin önünden Kadıköy/Capitol AVM minibüslerine binip hastanemizin önünde inebilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isterseniz; 13-14-14F-14K-14R-14Y numaralı otobüsleri kullanarak Altunizade durağında ininiz. Pelit Pastanesi'nin yanındaki patika yoldan yürüyünüz. İsmail Zühtü Paşa Camisi'ni geçince Tophanelioğlu Caddesi üzerinde solda hastanemizi görebilirsiniz.

  Hastane Organizasyon Şeması

Altunizade Hastanesi

Uyarılar

Çiçek: Çiçekler enfeksiyon taşıma risklerine karşı hasta odalarına ve katlara kabul edilmemektedir. Görevlilerimiz tarafından alınan çiçekleriniz taburcu olurken size teslim edilir.

Ziyaret Saatleri:  Değerli Misafirlerimiz, Koronavirüs (Covid-19) önlemleri kapsamında;

1- Hastanelerimize ziyaretçi kabul edilmemektedir.

2- Özel haller dışında refakatçi kabulü yapılamamaktadır.

Yalnızca 1 sabit refakatçi kalabileceği özel haller;

- Yani doğum yapan anneler

- Çocuk hastalar

- Tıbben gereklilik arz eden özel haller Anlayışınız için teşekkür ederiz.  

Refakat: Hastalarımıza sadece 1 refakatçi eşlik edebilir. Saat 22.00'den sonra odada bulunan ziyaretçiniz refakatçi kabul edilir. 

Sigara Hastanemizin iç mekanlarında sigara kullanılması yasaktır.

Hastanede düşmelerden korunma bilgisi için tıklayın...Odalar

 • Altunizade Hastanesi
  KING SUIT ODAKing Suit oda, hasta ve hasta yakınlarının farklı ihtiyaçları için özel olarak tasarlanan odaların başında yer alıyor. Hasta odası, hasta yakınları için çift kişilik yatak odası ve salon olmak üzere üç bölümden oluşan bir daire niteliğinde olan odada; Amerikan mutfak, mikrodalga fırın, buzdolabı gibi ihtiyaç duyulabilecek her türlü temel ve lüks eşya ile iki banyo da yer alıyor.
 • Altunizade Hastanesi
  SUIT ODAAcıbadem Altunizade'deki 18 adet Suit odada iki ayrı bölüm yer alıyor. Suit odalarımızda temel ihtiyaçların yanı sıra hasta yakınlarının da dinlenebileceği bekleme odası yer alıyor. Odalarımızda hasta ve refakatçiye özel iki adet banyo bulunuyor. Yine bu odamızda minibardan televizyona, özel kasa hizmetlerinden gazete servisine kadar pek çok hizmet sunuluyor.
 • Altunizade Hastanesi
  STANDART ODA
  Hastanemizde hasta ve hasta yakınlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış 341 adet Standart oda bulunuyor. Hasta ve hasta yakınlarının temel ihtiyaçlarına eksiksiz bir şekilde cevap veren odalarımızda minibar, televizyon, internet, özel kasa, gazete servisi gibi hizmetlerimiz yer alıyor. Odalarımızda hasta yakınlarının da dinlenebileceği bir adet çift kişilik koltuk da bulunuyor.

İmkanlar

 • Otopark

  550 araçlık otopark kapasitesine sahip hastanemizde vale hizmeti de bulunuyor.

 • Kafeterya

  Cafe A Plus, hastanede hem kafe hem yemek hizmeti veriyor.

 • Kuaför

  Tüm hastalarımıza odalarında hizmet veren kuaför, sorumlu hemşirenin istekte bulunması halinde doğum hastalarına hizmeti veriyor.

 • İbadethane

  Hastanemizde tüm din ve inanç mensuplarının kullanımına uygun şekilde hazırlanmış 2 adet ibadethane bulunuyor.

 • Heliport

  Hastanemizde helikopter pisti bulunuyor.

 • ATM

  A Blok Zemin Kat.

 • Mağaza

  C Blok Kat: B1.

Tıbbi Birimler

Doktorlar

Altunizade Hastanesi 'nde görevli doktor listemiz aşağıda yer almaktadır:

Medikal Teknolojiler

Adres ve İletişim

ADRES Altunizade Mah. Yurtcan Sok. No: 1 Üsküdar / İstanbul

TELEFON +90 216 649 4444

E-POSTA atzinfo@acibadem.com.tr

acibadem-altunizade-hastanesi-google-maps-image.jpg
YUKARI
ALT MENÜ
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Sağlığınız Sağlığımızdır
20 : 59 : 55