Daha iyi bir deneyim için konum izni vermelisiniz.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi, Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi’nin "Üniversite Hastanesi" olarak 2 Ocak 2014 tarihinde hizmete sunuldu. Tıbbi branşlarda tanı ve tedavi hizmeti veren hastane, uluslararası JCI Akademik Tıp Merkezi Hastanesi akreditasyonuna sahip.

Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi, teknik altyapısı ve tıbbi teknolojisi ile tüm branşlarda multidisipliner bir yaklaşımla hizmet veriyor. 

Birçok sağlık sigortası ile anlaşması bulunan Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi, tüm branşlarda SGK anlaşmalı olarak hastalarına hizmet sunuyor. 

60.000 m² Kapalı Alan

Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi, 60 bin m2 kapalı alanında 171 yatak, 4 suit oda ve 87 yoğun bakım yatağı olmak üzere 262 yatak kapasitesi, 12 ameliyathane ve 318 araçlık otopark kapasitesiyle hizmet veriyor.

Tıbbi Birimler

Tıbbın tüm alanlarında hizmet veren Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi’nde; Erişkin ve Pediatrik  Kardiyoloji ve KVC, Radyasyon Onkolojisi, Nükleer Tıp, Tıbbı Onkoloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Tüp Bebek, Perinatoloji ve Yüksek Riskli Gebelikler, Çocuk Hastalıkları, Göz Hastalıkları, Dermatoloji, Robotik Cerrahi, Jinekolojik Onkoloji, Meme Sağlığı, Omurga Sağlığı, Üroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Hemoroid ve Anoreektal Hastalıklar Tedavisi, Hepatobiliyer Cerrahi Birimi, Crohn ve Kolit Tedavisi, Kolorektal Cerrahi, Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları, Göğüs Hastalıkları, Göğüs Cerrahisi, Ağız ve Diş Sağlığı, Genel Cerrahi, Nöroloji, Beyin ve Sinir  Cerrahisi, İç Hastalıkları ve Radyoloji branşları da yer alıyor. Hastanede Girişimsel Kardiyoloji ve Girişimsel Radyoloji alanında da hizmet veriliyor.

Bebek ve Çocuk Sağlığı Hizmetleri

Sağlık Bakanlığı tarafından verilen “Bebek Dostu Hastane” ve “Yenidoğan Yoğun Bakım Dostu Hastane” unvanlarını bünyesinde barındıran Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi, tüm yaş gruplarına güncel tedavi prosedür ve teknolojisi, multidisipliner ekip anlayışına sahip, tüm çocuk hastalıkları, yan dal uzmanlıklarıyla güçlendirilmiş kadrosuyla hizmet veriyor. Hastanede; 27 yatak kapasiteli Yenidoğan Yoğun Bakım ve 15 yataklı Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi'nde güncel teknolojik medikal cihazlar da yer alıyor.

Merkezlerimiz ;

 • Erişkin ve Pediatrik Organ Nakli Merkezi (Böbrek ve Karaciğer )
 • Obezite Merkezi
 • Tüp Bebek Merkezi
 • Kornea Nakli Merkezi 
 • Kompozit Doku Nakli Merkezi
 • Törapatik Aferez Merkezi
 • Kalp Merkezi

Onkoloji Birimi

Hastanede hastaların tüm tıbbi ve sosyal gereksinimlerini karşılayacak şekilde konumlanan özellikli bir Onkoloji Birimi bulunuyor. Birimde konuyla ilgili tüm uzmanlık dallarının (Cerrahi, tıbbi onkoloji ve radyasyon onkolojisi) ortak klinik yaklaşımının yanı sıra güncel teknoloji de kullanılıyor. Radyasyon Onkolojisi Birimi’nde tüm vücut tümörlerinin tedavisi için Truebeam, ve Vitalbeam cihazlarından faydalanılırken, tanı ve tedavi planlamasında Pet CT, Spect CT, Radixact ( tomoterapi )de hastaların hizmetine sunuluyor.

Ayrıca, onkoloji tedavisi planlanan tüm hastaların tedavi öncesinde branşında uzmanlaşmış hekimlerin yer aldığı Onkoloji Konseyi’nde tedavi planları değerlendiriliyor.

Ameliyathane Sistemi

12 salonu bulunan ameliyathanede tüm cerrahi işlemlerin yanı sıra, Jinekolojik Onkoloji, Üroloji, Genel Cerrahi ve Ortopedi operasyonlarında robotik cerrahi teknolojisi ile ameliyatlar gerçekleştiriliyor. Ameliyathane salonlarının yanı sıra 1 adet IVF, 3 adet Endoskopi, 2 adet Minör cerrahi ve 3 adet anjio girişim alanıyla hizmet veriliyor..

Radyoloji Hizmetleri 

Radyoloji bölümümüzde 3 Tesla ve 1, 5 Tesla olmak üzere iki adet MR Cihazımız bulunmaktadır. Düşük doz özellikte BT cihazı, 3D tomosentez özellikli dijital mamografi cihazı, tomosentez özellikli çok amaçlı dijital radyografi cihazı, doppler ultrasonografi cihazları, iki planlı dijital anjiografi, panoramik röntgen cihazı ile sunulan ileri tanısal işlemler yanında her türlü girişimsel radyolojik işlemlerle de hizmet verilmektedir.

Yoğun Bakım Hizmetleri

87 yatak kapasitesiyle hizmet veren yoğun bakım ünitelerinde, güncel tedavi prosedür ve teknolojisi, multidisipliner ekip anlayışıyla, cihaza bağımlı ileri yaşam desteğine ihtiyacı olan tüm hastalara hizmet sunuluyor.

 • Genel Yoğun Bakım Ünitesi 18 yatak ve Dahili Yoğun Bakım Ünitesi 10 yatak olmak üzere toplam ( 28 yatak )
 • Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi  (27 yatak)
 • Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi (15 yatak)
 • Kalp ve Damar Cerrahisi Yoğun Bakım Ünitesi  (12 yatak)
 • Koroner Yoğun Bakım Ünitesi (5 yatak)

Hasta yakınları için bekleme, bilgilendirme ve dinlenme alanlarına sahip yoğun bakım ünitelerinde, çocuk ya da bebek hasta ailelerinin, taburculuk öncesinde eğitilerek oryantasyon sağlanacağı Emzirme ve Anne-Bebek Eğitim Odaları da mevcut.

Çok Fonksiyonlu Acil Servis

Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi Acil Servisi’nde tüm hizmetler; günübirlik, ayaktan ve yatarak tıbbi acil müdahale ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlendi. Acil Servis’te; triyaj, izolasyon, dekontaminasyon, canlandırma, acil müdahale, travma, radyolojik görüntüleme ve çocuk ile yetişkin ayrı gözlem odaları bulunuyor. 

Uluslararası Hastalar için Health Point Noktası

Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi’nde, farklı ülkelerden tanı ve tedavi hizmeti almaya gelen uluslararası hastalar için tasarlanan özel bir bölüm bulunuyor. “Health Point” adıyla konumlanan ve 16 dilde hizmet veren bölümde; yurtdışından gelen hastaların, hastane içindeki tüm süreçlerinde, kendilerini evlerinde hissetmeleri sağlanıyor.

Klinik Araştırmalar Merkezi

Türkiye ve dünyada tıbbın gelişimine katkı sağlamak amacı ile bilimsel araştırmaları destekleyen merkez bulunuyor.

 • Atakent Hastanesi
 • Atakent Hastanesi
 • Atakent Hastanesi
 • Atakent Hastanesi
 • Atakent Hastanesi
 • Atakent Hastanesi
 • Atakent Hastanesi
 • Atakent Hastanesi

Ulaşım


 • Metrobüs ile Geliyorsanız

  Metrobüs kullanıyorsanız, Sefaköy veya Yenibosna durağında indikten sonra, 98İ nolu otobüse ya da Şirinevler ve Yenibosna durağında inerek dolmuşa da binebilirsiniz.

 • TEM Otoyolundan Geliyorsanız

  Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden gelirken İSTOÇ sapağından sapıp Atatürk Havalimanı tabelasını takip edin.İkitelli Atatürk Havalimanı sapağından geçerek Basın Ekspres yoluna bağlanın. Atatürk Havalimanı tabelalarını takip etmeye devam edin. 212 Alışveriş Merkezi sapağını geçtikten sonra, Halkalı sapağından içeriye girin. Tam sağ yapıldıktan sonra dümdüz devam ederek hastanemize ulaşabilirsiniz.

 • E-5 Yönünden Geliyorsanız

  İkitelli-Edirne sapağına girdikten sonra Basın Ekspres yoluna bağlanın. Bu yolda ilerken Çobançeşme ve Sefaköy sapağını geçtikten sonra 3. sapak olan Halkalı sapağından içeri girin. Köprünün altından geçerek üst bölümüne çıkın ve düz devam edin. Halkalı Meydanı'nı geçtikten sonra aşağıya doğru indiğinizde hastanemize ulaşabilirsiniz.

 • Beylikdüzü Yönünden Geliyorsanız

  Atatürk Havalimanı tabelalarını takip edin. Çobançeşme sapağından girerek, Basın Ekspres yoluna bağlanın. Bu yolda ilerken Çobançeşme ve Sefaköy sapağını geçtikten sonra 3. sapak olan Halkalı sapağından içeri girin. Köprünün altından geçerek üst bölümüne çıkın ve düz devam edin. Halkalı Meydanı'nı geçtikten sonra aşağıya doğru indiğinizde hastanemize ulaşabilirsiniz.

 • Marmaray ile Geliyorsanız

  Marmarayı kullanarak Halkalı son durakta inip taksi, minibüs, otobüs ya da dolmuşları kullanarak hastanemize ulaşabilirsiniz

 • İETT Otobüsü ile Geliyorsanız

  - Atakent Mahallesi-Mecidiyeköy (E59)

  - Atakent Mahallesi-Bakırköy (98T)

  - Atakent Mahallesi-Bakırköy (89YB)

  - Atakent Mahallesi-Taksim (89T)

  - Atakent Mahallesi-Aksaray (89)

  - Atakent Mahallesi- Mecidiyeköy (141-A)

Hastane Organizasyon Şeması

Atakent Hastanesi

Uyarılar

Çiçek: Çiçekler enfeksiyon taşıma risklerine karşı hasta odalarına ve katlara kabul edilmemektedir. Görevlilerimiz tarafından alınan çiçekleriniz taburcu olurken size teslim edilir. 

Refakat: Hastalarımıza sadece 1 refakatçi eşlik edebilir. Saat 22.00'den sonra odada bulunan ziyaretçiniz refakatçi kabul edilir. 

Sigara: Hastanemizin iç mekanlarında sigara kullanılması yasaktır.

Hastanede düşmelerden korunma bilgisi için tıklayın...

Acıbadem Web ve Yayın Kurulu tarafından hazırlanmıştır. Güncellenme Tarihi: 20 Mart 2024 Çarşamba Yayımlanma Tarihi: 29 Ocak 2019 Salı

Odalar

 • Atakent Hastanesi
  STANDART ODA
  Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi’nde hasta ve hasta yakınlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere toparlanmış 136 adet Standart Oda yer almaktadır. Standart odalarımız ahşap tonları, aydınlık ve kullanışlı tasarımı ile dikkat çekmektedir. Hasta ve hasta yakınlarının temel ihtiyaçlarına eksiksiz şekilde cevap veren odalarımızda; minibar, televizyon, internet, özel kasa, gazete servisi gibi hizmetlerimiz de yer almaktadır. Odalarda hasta yakınlarının da dinlenebileceği bir adet çift kişilik koltuk, düşme riskine karşı bilgilendirme broşürü, tuvalet ve banyolarda düşme riskine karşı metal tutunma aparatı ve acil ipi de bulunmaktadır.

 • Atakent Hastanesi
  ÇİFT KİŞİLİK   
  Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi’nde hasta ve hasta yakınlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere 24 adet Çift kişilik Oda bulunmaktadır. Çift kişilik odalarımız ahşap tonları, aydınlık ve kullanışlı tasarımı ile dikkat çekmektedir. Hasta ve hasta yakınlarının temel ihtiyaçlarına eksiksiz şekilde cevap veren odalarımızda; minibar, her bir hastamız için ayrı televizyon ve televizyon seyretmek için bluetooth kulaklık sistemi, internet, iki ayrı özel kasa, iki ayrı kıyafet dolabı, gazete servisi gibi hizmetlerimiz yer almaktadır. Odalarda hasta yakınlarının da dinlenebileceği iki oturma alanımız, düşme riskine karşı bilgilendirme broşürü, tuvalet ve banyolarda düşme riskine karşı metal tutunma aparatı ve acil ipi de bulunmaktadır.

 • Atakent Hastanesi
  SUIT ODA Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi’nde hasta ve hasta yakınlarının farklı ihtiyaçlarını karşılamak üzere toparlanmış 4 adet Suit Oda yer almaktadır. Suit odalarımızda temel ihtiyaçların yanı sıra; hasta yakınlarının da dinlenebileceği bekleme odası yer almaktadır. Odamızda hasta ve refakatçiye özel iki adet banyo, hem hasta yatağının başında, hem de misafir alanında hemşire çağırma butonu, tuvalet ve banyolarda düşme riskine karşı metal tutunma aparatı ve acil ipi de bulunmaktadır. Yine bu odamızda minibardan televizyona, özel kasa hizmetinden gazete servisine kadar pek çok hizmet sunulmaktadır.

İmkanlar

 • Otopark

  Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Atakent Hastanesi'nde, yatan hastalar tek araba için geçerli olmak üzere otopark hizmetinden ücretsiz yararlanabilirler.

  Diğer hasta ve ziyaretçilerimize verilen otopark hizmeti ise ücretlidir.

  Otoparkta ayrıca vale hizmeti de bulunmaktadır.

 • ATM

  Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi'nin bahçesi içerisinde Garanti Bankası ve QNB Finans Bank ATM'si bulunmaktadır.

 • Kafeterya

  Cafe APlus, hastanede hem kafe hem yemek hizmeti vermektedir.

 • Kuaför

  Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi'nde profesyonel bir ekip tarafından kuaförlük hizmeti de sunulmaktadır. Kuaförlük hizmetlerimizden yararlanmak ve randevu almak için 0 212- 404 45 67'yi ya da odanızdan dahili olarak 45 67'yi arayabilirsiniz.

 • İbadethane

  İbadethanelerimiz hastanemizin 1B katında tüm din ve inanç mensuplarının kullanımına uygun şekilde hazırlanmıştır.

Tıbbi Birimler

Doktorlar

Atakent Hastanesi 'nde görevli doktor listemiz aşağıda yer almaktadır:

Medikal Teknolojiler

Adres ve İletişim

ADRES Halkalı Merkez Mah. Turgut Özal Bulvarı No:16, Küçükçekmece /İstanbul

TELEFON +90 212 404 4444

E-POSTA atakinfo@acibadem.com.tr

acibadem-atakent-hastanesi-google-maps-image.webp

KİŞİSEL VERİLERİN ELDE EDİLMESİ VE İŞLENMESİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME FORMU

Acıbadem Sağlık Hizmetleri ve Ticaret A.Ş. (“Acıbadem”) ve Acıbadem’in hakim ve bağlı şirketleri (hepsi birlikte “Acıbadem Grubu” olarak anılacaktır.) tarafından, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) ve ilgili mevzuat kapsamında Veri Sorumlusu sıfatıyla, kişisel verileriniz, aşağıda açıklanan çerçevede ve 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu, 663 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Özel Hastaneler Yönetmeliği ve Sağlık Bakanlığı düzenlemeleri ve sair mevzuata uygun olarak işlenebilecektir.

1. Kişisel Verilerin elde Edilmesi, İşlenmesi ve İşleme Amaçları

Kişisel verileriniz Acıbadem Grubu tarafından sağlanmakta olan kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbî teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi amaçlarıyla ve Acıbadem Grubu şirketlerinin faaliyet konularına uygun düşecek şekilde; sözlü, yazılı, görsel ya da elektronik ortamda, çağrı merkezi, internet sitesi, sözlü, yazılı ve benzeri kanallar aracılığıyla elde edilmektedir. Sağlık verileriniz başta olmak üzere özel nitelikli kişisel verileriniz ve genel nitelikli kişisel verileriniz, Grup tarafından aşağıda yer alanlar dâhil ve bunlarla sınırlı olmaksızın bu maddede belirtilen amaçlar ile bağlantılı, sınırlı ve ölçülü şekilde işlenebilmektedir:

Acıbadem Grubu tarafından elde edilen her türlü kişisel veriniz (Özel nitelikli kişisel veriler de dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) aşağıdaki amaçlar ile işlenebilecektir:

İlgili mevzuat uyarınca elde edilen ve işlenen Kişisel Verileriniz, Acıbadem veya Acıbadem Grubu’na ait fiziki arşivler ve/veya bilişim sistemlerine nakledilerek, hem dijital ortamda hem de fiziki ortamda muhafaza altında tutulabilecektir.

2. Kişisel Verilerin Aktarılması

Kişisel verileriniz, Kanun ve sair mevzuat kapsamında ve yukarıda yer verilen amaçlarla Acıbadem ve Acıbadem Grubu tarafından Acıbadem Grubu’na dahil olan şirketler ile, Özel sigorta şirketleri, Sağlık bakanlığı ve bağlı alt birimleri, Sosyal Güvenlik Kurumu, Emniyet Genel Müdürlüğü ve sair kolluk kuvvetleri, Nüfus Genel Müdürlüğü, Türkiye Eczacılar Birliği, Mahkemeler ve her türlü yargı makamı, merkezi ve sair üçüncü kişiler, yetki vermiş olduğunuz temsilcileriniz, avukatlar, vergi ve finans danışmanları ve denetçiler de dâhil olmak üzere danışmanlık aldığımız üçüncü kişiler, düzenleyici ve denetleyici kurumlar, resmi merciler dâhil sağlık hizmetlerini yukarıda belirtilen amaçlarla geliştirmek veya yürütmek üzere işbirliği yaptığımız iş ortaklarımız ve diğer üçüncü kişiler ile paylaşılabilecektir.

3. Kişisel Veri Elde Etmenin Yöntemi ve Hukuki Sebebi

Kişisel verileriniz, her türlü sözlü, yazılı, görsel ya da elektronik ortamda, yukarıda yer verilen amaçlar ve Acıbadem’in faaliyet konusuna dahil her türlü işin yasal çerçevede yürütülebilmesi ve bu kapsamda Acıbadem’in akdi ve kanuni yükümlülüklerini tam ve gereği gibi ifa edebilmesi için toplanmakta ve işlenmektedir. İşbu kişiler verilerinizin toplanmasının hukuki sebebi;

Ayrıca, Kanun’un 6. maddesi 3. fıkrasında da belirtildiği üzere sağlık ve cinsel hayata ilişkin kişisel veriler ise ancak kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbı teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi amacıyla, sır saklama yükümlülüğü altında bulunan kişiler veya yetkili kurum ve kuruluşlar tarafından ilgilinin açık rızası aranmaksızın işlenebilir.

4. Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Haklarınız

Kanun ve ilgili mevzuatlar uyarınca;

Mezkûr haklarınızdan birini ya da birkaçını kullanmanız halinde ilgili bilgi tarafınıza, açık ve anlaşılabilir bir şekilde yazılı olarak ya da elektronik ortamda, tarafınızca sağlanan iletişim bilgileri yoluyla, bildirilir.

5. Veri Güvenliği

Acıbadem, kişisel verilerinizi bilgi güvenliği standartları ve prosedürleri gereğince alınması gereken tüm teknik ve idari güvenlik kontrollerine tam uygunlukla korumaktadır. Söz konusu güvenlik tedbirleri, teknolojik imkânlar da göz önünde bulundurularak muhtemel riske uygun bir düzeyde sağlanmaktadır.

6. Şikayet ve İletişim

Kişisel verileriniz teknik ve idari imkânlar dâhilinde titizlikle korunmakta ve gerekli güvenlik tedbirleri, teknolojik imkânlar da göz önünde bulundurularak olası risklere uygun bir düzeyde sağlanmaktadır. Kanun kapsamındaki taleplerinizi, “https://www.acibadem.com.tr/acibademonline/hastaverilerinkorunmasi.html” web adresindeki “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Uyarınca Başvuru Formu” nu doldurarak;

Kanun kapsamındaki taleplerinizi, https://www.acibadem.com.tr/acibademonline/hastaverilerinkorunmasi.html web adresindeki “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Uyarınca Başvuru Formu” nu doldurarak ve formda belirtilen usullerle tarafımıza iletmenizi rica ederiz.

YUKARI
İÇİNDEKİLER