YENİ NORMAL SÜREÇTEKİ UYGULAMALARIMIZI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN
Daha iyi bir deneyim için konum izni vermelisiniz.
MENU
TR

Genel Tanıtım

Atakent Hastanesi, Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi’nin "Üniversite Hastanesi" olarak 2 Ocak 2014 tarihinde hizmete sunuldu. Tıbbi branşlarda tanı ve tedavi hizmeti veren hastane, uluslararası JCI Akademik Tıp Merkezi Hastanesi akreditasyonuna sahip.

Birçok sağlık sigortası ile anlaşması bulunan Atakent Hastanesi, tüm branşlarda SGK anlaşmalı olarak hastalarına hizmet sunuyor.

60.000 m² Kapalı Alan

Küçükçekmece-Halkalı bölgesinde konumlanan hastanenin yaklaşık 60.000  m² kapalı alanı bulunuyor.

278 yatak kapasitesine sahip Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Atakent Hastanesi’nin ayrı konumlandırılan KVC Yoğun Bakım Ünitesi’nde 14, Genel Yoğun Bakım Ünitesi’nde 10, Pediatrik Yoğun Bakım ünitesinde ise 6 yatak bulunuyor.

Anjiyo da dahil olmak üzere bir çok ünite tarafından kullanılacak Derlenme Alanında ise 29 yatak ve Kemoterapi alanında 32 yatak yer alıyor.

Tıbbi Birimler

Tıbbın tüm alanlarında hizmet veren Acıbadem Atakent Hastanesi’nde; Kardiyoloji ve KVC, Nükleer Tıp, Onkoloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Çocuk Sağlığı Hastalıkları, Ortopedi, Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları, Beyin Cerrahisi, Dahiliye ve Radyoloji branşları da yer alıyor. Hastanede Girişimsel Kardiyoloji ve Pediatrik KVC alanında da hizmet veriliyor.

Bebek ve Çocuk Sağlığı Hizmetleri

Hastanede yenidoğan, bebek ve çocuk hastalıkları konusunda hizmetler sunuluyor. Hastanede; 14 yatak kapasiteli Yenidoğan Bakım Ünitesi'nde medikal cihazlarla da yer alıyor.

 • Atakent Hastanesi
 • Atakent Hastanesi
 • Atakent Hastanesi
 • Atakent Hastanesi
 • Atakent Hastanesi
 • Atakent Hastanesi
 • Atakent Hastanesi
 • Atakent Hastanesi

Ulaşım


 • Metrobüs ile Geliyorsanız

  Metrobüs kullanıyorsanız, Sefaköy veya Yenibosna durağında indikten sonra, 98İ nolu otobüse ya da Şirinevler ve Yenibosna durağında inerek dolmuşa da binebilirsiniz.

 • TEM Otoyolundan Geliyorsanız

  Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden gelirken İSTOÇ sapağından sapıp Atatürk Havalimanı tabelasını takip edin.İkitelli Atatürk Havalimanı sapağından geçerek Basın Ekspres yoluna bağlanın. Atatürk Havalimanı tabelalarını takip etmeye devam edin. 212 Alışveriş Merkezi sapağını geçtikten sonra, Halkalı sapağından içeriye girin. Tam sağ yapıldıktan sonra dümdüz devam ederek hastanemize ulaşabilirsiniz.

 • E-5 Yönünden Geliyorsanız

  İkitelli-Edirne sapağına girdikten sonra Basın Ekspres yoluna bağlanın. Bu yolda ilerken Çobançeşme ve Sefaköy sapağını geçtikten sonra 3. sapak olan Halkalı sapağından içeri girin. Köprünün altından geçerek üst bölümüne çıkın ve düz devam edin. Halkalı Meydanı'nı geçtikten sonra aşağıya doğru indiğinizde hastanemize ulaşabilirsiniz.

 • Beylikdüzü Yönünden Geliyorsanız

  Atatürk Havalimanı tabelalarını takip edin. Çobançeşme sapağından girerek, Basın Ekspres yoluna bağlanın. Bu yolda ilerken Çobançeşme ve Sefaköy sapağını geçtikten sonra 3. sapak olan Halkalı sapağından içeri girin. Köprünün altından geçerek üst bölümüne çıkın ve düz devam edin. Halkalı Meydanı'nı geçtikten sonra aşağıya doğru indiğinizde hastanemize ulaşabilirsiniz.

 • Marmaray ile Geliyorsanız

  Marmarayı kullanarak Halkalı son durakta inip taksi, minibüs, otobüs ya da dolmuşları kullanarak hastanemize ulaşabilirsiniz

 • İETT Otobüsü ile Geliyorsanız

  - Atakent Mahallesi-Mecidiyeköy (E59)

  - Atakent Mahallesi-Bakırköy (98T)

  - Atakent Mahallesi-Bakırköy (89YB)

  - Atakent Mahallesi-Taksim (89T)

  - Atakent Mahallesi-Aksaray (89)

  - Atakent Mahallesi- Mecidiyeköy (141-A)

Hastane Organizasyon Şeması

Atakent Hastanesi

Uyarılar

Çiçek: Çiçekler enfeksiyon taşıma risklerine karşı hasta odalarına ve katlara kabul edilmemektedir. Görevlilerimiz tarafından alınan çiçekleriniz taburcu olurken size teslim edilir. 

Ziyaret Saatleri:  Değerli Misafirlerimiz, Koronavirüs (Covid-19) önlemleri kapsamında;

1- Hastanelerimize ziyaretçi kabul edilmemektedir.

2- Özel haller dışında refakatçi kabulü yapılamamaktadır.

Yalnızca 1 sabit refakatçi kalabileceği özel haller;

- Yani doğum yapan anneler

- Çocuk hastalar

- Tıbben gereklilik arz eden özel haller Anlayışınız için teşekkür ederiz.  

Refakat: Hastalarımıza sadece 1 refakatçi eşlik edebilir. Saat 22.00'den sonra odada bulunan ziyaretçiniz refakatçi kabul edilir. 

Sigara: Hastanemizin iç mekanlarında sigara kullanılması yasaktır.

Hastanede düşmelerden korunma bilgisi için tıklayın...

Odalar

 • Atakent Hastanesi
  STANDART ODA
  Acıbadem Atakent Hastanesi’nde hasta ve hasta yakınlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere toparlanmış 136 adet Standart Oda yer almaktadır. Standart odalarımız ahşap tonları, aydınlık ve kullanışlı tasarımı ile dikkat çekmektedir. Hasta ve hasta yakınlarının temel ihtiyaçlarına eksiksiz şekilde cevap veren odalarımızda; minibar, televizyon, internet, özel kasa, gazete servisi gibi hizmetlerimiz de yer almaktadır. Odalarda hasta yakınlarının da dinlenebileceği bir adet çift kişilik koltuk, düşme riskine karşı bilgilendirme broşürü, tuvalet ve banyolarda düşme riskine karşı metal tutunma aparatı ve acil ipi de bulunmaktadır.

 • Atakent Hastanesi
  ÇİFT KİŞİLİK   
  Acıbadem Atakent Hastanesi’nde hasta ve hasta yakınlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere 24 adet Çift kişilik Oda bulunmaktadır. Çift kişilik odalarımız ahşap tonları, aydınlık ve kullanışlı tasarımı ile dikkat çekmektedir. Hasta ve hasta yakınlarının temel ihtiyaçlarına eksiksiz şekilde cevap veren odalarımızda; minibar, her bir hastamız için ayrı televizyon ve televizyon seyretmek için bluetooth kulaklık sistemi, internet, iki ayrı özel kasa, iki ayrı kıyafet dolabı, gazete servisi gibi hizmetlerimiz yer almaktadır. Odalarda hasta yakınlarının da dinlenebileceği iki oturma alanımız, düşme riskine karşı bilgilendirme broşürü, tuvalet ve banyolarda düşme riskine karşı metal tutunma aparatı ve acil ipi de bulunmaktadır.

 • Atakent Hastanesi
  SUIT ODA Acıbadem Atakent Hastanesi’nde hasta ve hasta yakınlarının farklı ihtiyaçlarını karşılamak üzere toparlanmış 4 adet Suit Oda yer almaktadır. Suit odalarımızda temel ihtiyaçların yanı sıra; hasta yakınlarının da dinlenebileceği bekleme odası yer almaktadır. Odamızda hasta ve refakatçiye özel iki adet banyo, hem hasta yatağının başında, hem de misafir alanında hemşire çağırma butonu, tuvalet ve banyolarda düşme riskine karşı metal tutunma aparatı ve acil ipi de bulunmaktadır. Yine bu odamızda minibardan televizyona, özel kasa hizmetinden gazete servisine kadar pek çok hizmet sunulmaktadır.

İmkanlar

 • Otopark

  Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Atakent Hastanesi'nde, yatan hastalar tek araba için geçerli olmak üzere otopark hizmetinden ücretsiz yararlanabilirler.

  Diğer hasta ve ziyaretçilerimize verilen otopark hizmeti ise ücretlidir.

  Otoparkta ayrıca vale hizmeti de bulunmaktadır.

 • ATM

  Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi'nin bahçesi içerisinde Garanti Bankası ATM'si bulunmaktadır.

 • Kafeterya

  Cafe APlus, hastanede hem kafe hem yemek hizmeti vermektedir.

 • Kuaför

  Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi'nde profesyonel bir ekip tarafından kuaförlük hizmeti de sunulmaktadır. Kuaförlük hizmetlerimizden yararlanmak ve randevu almak için 0 212- 404 45 67'yi ya da odanızdan dahili olarak 45 67'yi arayabilirsiniz.

 • İbadethane

  İbadethanelerimiz hastanemizin 1B katında tüm din ve inanç mensuplarının kullanımına uygun şekilde hazırlanmıştır.

Tıbbi Birimler

Doktorlar

Atakent Hastanesi 'nde görevli doktor listemiz aşağıda yer almaktadır:

Medikal Teknolojiler

Atakent Hastanesi 'nde yer alan tüm medikal teknolojik cihazlarımız aşağıda yer almaktadır:

Adres ve İletişim

ADRES Halkalı Merkez Mah. Turgut Özal Bulvarı No:16, Küçükçekmece /İstanbul

TELEFON +90 212 404 4444

E-POSTA atakinfo@acibadem.com.tr

acibadem-atakent-hastanesi-google-maps-image.png
YUKARI
ALT MENÜ
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Sağlığınız Sağlığımızdır
20 : 59 : 55