YENİ NORMAL SÜREÇTEKİ UYGULAMALARIMIZI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN
Daha iyi bir deneyim için konum izni vermelisiniz.
MENU
TR

Genel Tanıtım

Acıbadem Bakırköy Hastanesi 2000 yılında, Acıbadem Sağlık Grubu’nun Avrupa yakasındaki ilk hastanesi olarak hizmete girdi. Artan ihtiyacı karşılamak adına hastalara daha iyi hizmet vermek için 2008 ve 2009 yıllarında, yatan hasta katları ve ameliyathaneler altyapı ve teknolojik olarak yenilendi.

Son olarak 2017 yılında ise yatan hasta katları ve  poliklinikler yenilendi. Yenilenen kadın doğum servisi, bebek odası ve yenidoğan yoğun bakım ünitesi anne adaylarına, annelere ve bebeklerine hizmet vermeye devam ediyor.

Birçok sağlık sigortası ile anlaşması bulunan hastane, SGK kapsamında; Acil, Çocuk Kardiyolojisi, Kardiyoloji, KVC, Tıbbi Onkoloji alanlarında hizmet veriyor.

18.000 m² Kapalı Alan

Hastanenin 18.000 m² kapalı alanı içerisinde; 102 yatak kapasitesi, 7 ameliyathane, 27 yoğun bakım yatağı ve acil durum transferleri için helikopter pisti bulunuyor.6.500 noktadan kontrol sağlayabilen akıllı bina sistemiyle, bina içindeki her türlü soruna anında müdahale edilebiliyor.

Acıbadem Bakırköy Hastanesi’nde, tam donanımlı doğum odasına dönüşebilen ve doğum sonrası ihtiyaçlara yönelik, özel olarak tasarlanmış doğum odaları (LDRP) bulunuyor.

Tıbbi Hizmetler

Acıbadem Bakırköy Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım ünitesinde riskli ve ciddi hastalıkları olan yenidoğanlara, neonatoloji ve Pediatri uzmanlarının yanı sıra tüm yan dallarda, Çocuk Cerrahisi uzmanları ve yenidoğan hemşireleri tarafından hizmet veriliyor.

Ayrıca çocuk ve yetişkin kalp sağlığı, Pediatrinin tüm alt dalları ile birlikte Navigasyon ile Beyin Cerrahisi, Varis Tedavisi, Obezite ve Meme Sağlığı alanlarında da yoğunlaşmış birimlerle hizmet sunuyor.

 • Bakırköy Hastanesi
 • Bakırköy Hastanesi
 • Bakırköy Hastanesi
 • Bakırköy Hastanesi
 • Bakırköy Hastanesi
 • Bakırköy Hastanesi
 • Bakırköy Hastanesi
 • Bakırköy Hastanesi

Ulaşım


 • Sirkeci-Bakırköy İstikametinden Geliyorsanız

  (Sirkeci -Sultanahmet-Kumkapı -Yenikapı -Kocamustafa Paşa - Yedikule - Zeytinburnu ) Bulunduğunuz yerden sahil yoluna (Kennedy Cad.) çıkın, Ataköy -Florya istikametine doğru gelin. Bakırköy 'de yolunuzun üstünde bulunan BP benzin istasyonundan yaklaşık 200 metre ilerde 1. Ataköy çıkışından sağa sapınca trafik lambalarına geleceksiniz. Trafik lambalarından Carousel istikametine gidebilmek için önce sağa, 150 metre sonra sola, 50 metre sonra tekrar sağa sapınca İstanbul Caddesi 'ne çıkmış olacaksınız. Bu yola girince Carousel Alışveriş Merkezi 'nin önünde bulunan Acıbadem Bakırköy hastanemizi göreceksiniz.

 • Avcılar -Bakırköy İstikametinde E5'ten Geliyorsanız

  Bulunduğunuz yerden E5 'e çıkın, Bakırköy istikametine gelin. İncirli 'ye gelince sağda Bakırköy çıkışından İncirli Caddesi 'ne girin ve Bakırköy istikametini takip edin. Yaklaşık 1 km. ilerde Dikilitaş semtine gelince yol çatal şeklinde ikiye ayrılır, siz sağ tarafta bulunan yolu takip edin. Tren yolunun üstünde bulunan köprüden geçtikten sonra kavşaktan sola dönünce İstanbul Caddesi 'ne çıkmış olacaksınız. Bu yola girince girince Carousel Alışveriş Merkezi 'nin önünde bulunan Acıbadem Bakırköy hastanemizi göreceksiniz.

 • Topkapı - Bakırköy İstikametinde E5 'ten Geliyorsanız

  Bulunduğunuz yerden E5 'e çıkın, Bakırköy istikametine gelin. İncirli 'de sağda Ömür Lokantasını geçince Bakırköy ' Bahçelievler yol ayırımından Bakırköy istikametini takip edin. Yaklaşık 1km. ilerde Dikilitaş Semtine gelince yol çatal şeklinde ikiye ayrılır, siz sağ tarafta bulunan yolu takip edin. Tren yolunun üstünde bulunan köprüden geçtikten sonra kavşaktan sola dönünce İstanbul Caddesine çıkmış olacaksınız. Bu yola girince Carousel Alışveriş Merkezi 'nin önünde bulunan Acıbadem Bakırköy hastanemizi göreceksiniz.

 • Avcılar - Florya - Yeşilköy İstikametinden Geliyorsanız

  Sahil yolundan Sirkeci istikametinde gelin. Galeria Alışveriş Merkezi 'ne yaklaşınca Ataköy istikametine doğru sağa sapın, 200 metre kadar ilerledikten sonra trafik lambalarına geleceksiniz. Trafik lambalarından Carousel istikametine gidebilmek için önce sağa, 150 metre sonra sola, 50 metre sonra tekrar sağa sapınca İstanbul Caddesi 'ne çıkmış olacaksınız. Bu yola girince Carousel Alışveriş Merkezi 'nin önünde bulunan Acıbadem Bakırköy hastanemizi göreceksiniz.

 • Esenler - Güngören - Haznedar İstikametinden Geliyorsanız

  Bulunduğunuz yerden E5 'e çıkın, Bakırköy istikametine gelin. İncirli 'ye gelince sağda Bakırköy çıkışından İncirli Caddesine girin ve Bakırköy istikametini takip edin. Yaklaşık 1km. ileride Dikilitaş semtine gelince yol çatal şeklinde ikiye ayrılır, siz sağ tarafta bulunan yolu takip edin. Tren yolunun üstünde bulunan köprüden geçtikten sonra kavşaktan sola dönünce İstanbul Caddesi 'ne çıkmış olacaksınız. Bu yola girince Carousel Alışveriş Merkezi 'nin önünde bulunan Acıbadem Bakırköy hastanemizi göreceksiniz.

 • Kozyatağı, Kadıköy, Göztepe, Avrasya Tünelin'den Geçip- Bakırköy İstikametinden Geliyorsanız

  (Yenikapı -Kocamustafa Paşa - Yedikule - Zeytinburnu ) Bulunduğunuz yerden sahil yoluna (Kennedy Cad.) devam ediyor olacaksınız. Ataköy -Florya, Atatürk Havalimanı istikametine doğru gelin. Bakırköy 'de yolunuzun üstünde bulunan Petrol Ofisi benzin istasyonundan yaklaşık 200 metre ilerisinde, 1. Ataköy çıkışından sağa sapınca trafik lambalarına geleceksiniz. Trafik lambalarından Carousel istikametine gidebilmek için önce sağa, 150 metre sonra sola, 50 metre sonra tekrar sağa sapınca İstanbul Caddesi'ne çıkmış olacaksınız. Bu yola girince Capacity, Carousel Alışveriş Merkezi'nin önünde bulunan Acıbadem Bakırköy Hastanemizi göreceksiniz. Kozyatağı’ndan geliyorsanız, en geç 30 dakika içinde Acıbadem Bakırköy Hastanesi’nde olacaksınız.

Hastane Organizasyon Şeması

Hastane Organizasyon Şeması

Uyarılar

Çiçek: Çiçekler enfeksiyon taşıma risklerine karşı hasta odalarına ve katlara kabul edilmemektedir. Görevlilerimiz tarafından alınan çiçekleriniz taburcu olurken size teslim edilir. 

Ziyaret Saatleri:  Değerli Misafirlerimiz, Koronavirüs (Covid-19) önlemleri kapsamında;

1- Hastanelerimize ziyaretçi kabul edilmemektedir.

2- Özel haller dışında refakatçi kabulü yapılamamaktadır.

Yalnızca 1 sabit refakatçi kalabileceği özel haller;

- Yani doğum yapan anneler

- Çocuk hastalar

- Tıbben gereklilik arz eden özel haller Anlayışınız için teşekkür ederiz.  

Refakat: Hastalarımıza sadece 1 refakatçi eşlik edebilir. Saat 22.00'den sonra odada bulunan ziyaretçiniz refakatçi kabul edilir. 

Sigara: Hastanemizin iç mekanlarında sigara kullanılması yasaktır.

Hastanede düşmelerden korunma bilgisi için tıklayın...

Odalar

 • Bakırköy Hastanesi
  STANDART ODA Acıbadem Bakırköy Hastanesi’nde hasta ve hasta yakınlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere toparlanmış 54 adet Standart Oda yer almaktadır. Odalarımızda hastalarımızın ihtiyaçlarının yanı sıra refakatçilerimiz için de yatak haline gelebilen bir adet koltuğumuz bulunmaktadır.Televizyondan internete, özel kasa hizmetinden minibara, gazete servisinden çalışma masasına  kadar birçok hizmetin sunulduğu odalarımızda hasta yatağının hemen başında hemşire çağırma butonu, tuvalet ve banyolarda düşme riskine karşı metal tutunma aparatı ve acil ipi de bulunmaktadır.

 • Bakırköy Hastanesi
  A TİPİ SUIT ODA Acıbadem Bakırköy Hastanesi’nde hasta ve hasta yakınlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere toplam 7 adet A Tipi Suit  Oda yer almaktadır. Odalarımız hastalarımızın ve refakatçilerin ihtiyaçları düşünülerek; 35 metrekarelik hasta odası ve 17 metrekarelik refakatçi odası olmak üzere 2 bölümden oluşmaktadır.Bu odalarımızın ikisinde de oturma grubu mevcuttur. Televizyondan internete, özel kasa hizmetinden minibara, gazete servisinden çalışma masasına kadar birçok hizmetin sunulduğu odalarımızda hasta yatağının hemen başında hemşire çağırma butonu, tuvalet ve banyolarda düşme riskine karşı metal tutunma aparatı ve acil ipi de bulunmaktadır.

 • Bakırköy Hastanesi
  B TİPİ SUIT ODA Acıbadem Bakırköy Hastanesi’nde hasta ve hasta yakınlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere toplam 8 adet B Tipi Suit  Oda yer almaktadır. Odalarımızın bir kısmı deniz manzaralı olmakla birlikte bir kısmında da şehir manzarası hakimdir. Hasta ve refakatçilerimizin konforunun ve rahatının amaçladığı oldalarımız iki bölümden oluşmaktadır. İki odada da oturma grubu bulunmaktadır. Televizyondan internete, özel kasa hizmetinden minibara, gazete servisinden çalışma masasına kadar birçok hizmetin sunulduğu odalarımızda hasta yatağının hemen başında hemşire çağırma butonu, tuvalet ve banyolarda düşme riskine karşı metal tutunma aparatı ve acil ipi de bulunmaktadır.

İmkanlar

 • Otopark

  Acıbadem Bakırköy Hastanesi'nde yatan hastalar, check up hastaları ve fizik tedavi için gelen misafirlerimize tek araba için geçerli olmak üzere ücretsiz otopark hizmeti verilmektedir.Diğer hasta ve ziyaretçilerimize verilen otopark hizmeti ise ücretlidir. Otoparkta ayrıca vale hizmeti de bulunmaktadır.

 • ATM

  Acıbadem Bakırköy hastanemizin 2B katında Garanti Bankası ATM'si bulunmaktadır.

 • Kuaför

  Acıbadem Bakırköy Hastanesi'nde kuaförlük hizmeti de sunulmaktadır.

  Kuaförlük hizmetlerimizden yararlanmak ve randevu almak için 0212 414 40 31 arayabilirsiniz.

 • İbadethane

  İbadethanelerimiz hastanemizin 2B katında tüm din ve inanç mensuplarının kullanımına uygun şekilde hazırlanmıştır.

 • Heliport

  Hastanemizde acil durumlar için helikopter pisti bulunmaktadır.

Tıbbi Birimler

Doktorlar

Bakırköy Hastanesi 'nde görevli doktor listemiz aşağıda yer almaktadır:

Medikal Teknolojiler

Bakırköy Hastanesi 'nde yer alan tüm medikal teknolojik cihazlarımız aşağıda yer almaktadır:

Adres ve İletişim

ADRES Halit Ziya Uşaklıgil Cad. No:1, Bakırköy / İstanbul

TELEFON +90 212 414 4444

E-POSTA bakirkoyinfo@acibadem.com.tr

acibadem-bakirkoy-hastanesi-google-maps-image.png
YUKARI
ALT MENÜ
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Sağlığınız Sağlığımızdır
20 : 59 : 55