Daha iyi bir deneyim için konum izni vermelisiniz.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Plexr uygulamasının seans sayısı, plexr uygulamasının yapılacağı alanın büyüklüğüne, ciltteki sorunların türüne bağlı olarak değişir. Cilt sorunları için birden fazla seans yapılması gerekebilir. Plexr uygulaması minimal invaziv bir yöntem arayan, hafif ila orta derecede cilt sıkılaştırma, kırışıklık azaltma veya cilt lekeleri giderme amacı taşıyan kişiler için uygundur.
İçindekiler

Plexr Nedir?

Plexr uygulaması, non-invaziv (cerrahi olmayan) bir uygulamadır ve özellikle ciltte sıkılaştırma, kırışıklık azaltma, ben, leke ve siğil gibi cilt problemlerinin giderilmesinde kullanılır.

Plexr uygulaması cilt üzerindeki hedeflenen bölgeye plazma enerjisi uygulayarak yapılır. Plazma enerjisi, cildin üst tabakasında çok küçük, kontrollü bir şekilde yara oluşturur ve bu da cildin doğal iyileşme sürecinin başlamasına neden olur. Böylece vücut kolajen üretimine ve cilt yenilenmesi sürecine girer.

Plexr uygulaması cerrahi girişimle karşılaştırıldığında riskleri daha azdır, uzun iyileşme süreçleri yaşanmaz ve iz bırakma ihtimali cerrahiye göre daha düşüktür. Uygulama genellikle lokal anestezi kullanılarak yapılır ve işlem süresi uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne göre değişir.

Plexr uygulama sonrası, işlem yapılan alanda hafif kızarıklık, şişlik ve kabuklanma gibi yan etkiler görülebilir. Bu yan etkiler genellikle birkaç gün içinde kendiliğinden geçer.

Plexr uygulaması yapılmasının nedenleri göz kapaklarındaki sarkmaların, yüzdeki ince çizgiler ve kırışıklıkların, cilt lekelerinin ve daha pek çok cilt sorunun giderilmesidir.

Plexr Nasıl Uygulanır?

Plexr nasıl uygulanır sorusunun yanıtı şu adımları içerir:

Kişinin Değerlendirilmesi: İlk adımda, hastanın cilt durumu ve uygulama hedefleri gözden geçirilir. Bu aşamada, yöntemin uygunluğu ve olası sonuçlar gözden geçirilir.

Uygulama Bölgesinin Hazırlanması: Seçilen bölge, antiseptik solüsyonlarla temizlenerek hijyenik bir hale getirilir. Uygulama yapılacak kişinin seans sırasında rahat etmesi için, lokal anestezi kremleri uygulanır.

Plazma Uygulamasının Yapılması: Cihaz yardımı ile kontrollü plazma enerjisi doğrudan cilt yüzeyine uygulanır. Uygulama sırasında kullanılan cihaz ciltten birkaç milimetre uzakta tutulur ve mikro-plazma enerjisi ciltte küçük, noktasal lezyonlar oluşturarak sıkılaşma ve iyileşme sürecini tetikler.

Yenilenme Sürecinin Gerçekleşmesi: Plexr uygulaması ile oluşturulan küçük lezyonlar, cildin doğal iyileşme mekanizmasını harekete geçirir. Bu süreçte kolajen üretimi artar ve deri altındaki dokular yeniden yapılandırılmaya başlanır.

Plexr Uygulaması Sonrası Bakım ve İyileşme: Plexr uygulaması sonrasında küçük şişlikler ve kızarıklık görülebilir. Bu yan etkiler, sıklıkla birkaç gün içinde müdahaleye gerek kalmadan azalır. Uygulama yapılan kişi plexr uygulamasından sonra iyileşme sürecini hızlandırmak ve en iyi sonuçları almak için doktorun önerdiği bakımları yapmalı ve uygulama yapılan bölgeyi koruma altına almalıdır.

Plexr Uygulaması Neden Yapılır?

Plexr uygulaması, estetik ve dermatolojik sağlık alanında çeşitli amaçlar için kullanılır. Plexr neden yapılır sorusunu madde madde açıklayalım;

Cilt Sıkılaştırma: Plexr uygulaması ciltteki yaşanan sarkmaları ve gevşeklikleri azaltmak için yapılır. Özellikle göz kapakları, boyun ve yüz bölgesindeki cilt sıkılaştırma işlemlerinde etkili bir yöntemdir.

Kırışıklık Azaltma: Yüz, boyun ve el gibi bölgelerdeki ince çizgiler ve kırışıklıkların görünümünü azaltmak için de Plexr uygulaması kullanılır. Bu yöntem ile cildin yenilenmesi tetiklenir ve daha pürüzsüz bir cilt yapısı elde edilir.

Ben, Siğil ve Cilt Lekelerinin Giderilmesi: Cilt üzerindeki iyi huylu lezyonlar, Plexr uygulaması ile giderilir. Uygulamanın etkileri ciltte buharlaşma sürecini başlatarak lezyonların çıkarılmasını sağlar.

Göz Kapağı Kaldırma: Plexr uygulaması cerrahi bir blefaroplastiye (göz kapağı estetiği) alternatif olarak, göz kapaklarını sıkılaştırmak ve kaldırmak için yapılır. Bu uygulama ile göz çevresinde daha genç ve dinlenmiş bir görünüm elde edilir.

Akne İzlerinin Azaltılması: Plexr yöntemi akne izlerinin görünümünü azaltmak için de kullanılır. Uygulama ile cildin üst tabakası yenilenir, akne izlerinin daha belirsiz hale gelmesi sağlanır.

Dudak Üstü Kırışıklıkların Giderilmesi: Plexr uygulaması neden yapılır sorusunun bir diğer yanıtı ise bu işlemin dudak üstünde oluşan kırışıklıkları azaltmasıdır. Uygulama ile daha pürüzsüz ve genç bir görünüm elde edilir.

Cilt Yenileme: Genel anlamda cilt tonu ve dokusunun iyileştirilmesi için de Plexr yönteminden yararlanılır. Plexr uygulaması, ciltteki renk eşitsizliklerini ve doku kaynaklı sorunları gidermekte kullanılır.

Plexr yönteminin kısa iyileşme süreci ve düşük riskli oluşu da Plexr uygulaması neden yapılır sorusunun yanıtları arasında bulunur.

Plexr Yöntemi Ne Kadar Süre Etkilidir?

Plexr uygulamasının kalıcılığı, işlemin yapıldığı bölgeye, kişinin cilt yapısına, yaşına ve yaşam tarzına bağlı olarak değişiklik gösterir. Uygulama yapılan alanlarda görülen iyileşmeler 2-3 yıl sürebilir. Yöntemin etkinlik süresi, kişinin cildinin doğal yaşlanma süreci ve çevresel faktörler nedeniyle değişir ve zamanla bazı sorunların yeniden ortaya çıkması normaldir.

Bu nedenle sonuçların korunması veya iyileştirilmesi için ek uygulamalar gerekebilir. Plexr yönteminin göz kapaklarındaki sıkılaştırma etkisi 2-3 yıl sürerken cilt yenileme ve kırışıklık azaltma işlemlerinde elde edilen iyileşmelerin süresi kişinin cilt bakımı alışkanlıklarına ve genel sağlığına bağlı olarak değişir.

Plexr Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Plexr yöntemi sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında güneşten korunma, cildi nemli tutma, temizliğe dikkat etme, uygulama yapılan yerlere dokunmama ve kaşımama, su ile teması bir süreliğine kesme gibi tedbirler bulunur.

Güneşten Korunun: Uygulama yapılan bölgeyi güneşin zararlı UV ışınlarından korumak için yüksek faktörlü bir güneş koruyucu kullanılmalıdır.

Cildi Nemli Tutun: Cildin nem dengesini korumak ve iyileşme sürecini desteklemek için doktorun önerdiği bir nemlendirici düzenli olarak kullanılmalıdır.

Temizliğe Dikkat Edin: Uygulama yapılan alanın temiz tutulması gerekir. Öte yandan aşırı veya sert temizleme işlemleri yapmayın.

Uygulama Yapılan Yerlere Dokunmayın ve Kaşımayın: Plexr uygulaması sonrasında oluşabilecek kabuklanmaların veya kabarcıkların doğal olarak iyileşmesine izin verin. Bu bölgelere hijyen açsısından fazla dokunmayın ve kaşımayın.

Su Teması Kesin: İlk 48 saat içinde uygulama yapılan bölgeye doğrudan su temas etmemesini sağlayın.

Makyaj ve Diğer Kozmetik Ürünleri Kullanmayın: İyileşme sürecini etkileyebileceği için, uygulama yapılan bölge üzerinde makyaj veya diğer kozmetik malzemeler kullanmayın.

Bu önlemler hem iyileşme sürecini hızlandırır ve hem de uygulamanın etkinliğini arttırır.

Plexr Uygulamasının Yan Etkileri

Plexr uygulamasının yan etkileri sıklıkla hafif ve geçicidir. Kişiden kişiye değişmekle beraber Plexr işleminin olası yan etkileri arasında şunlar bulunur:

Kızarıklık ve Şişlik: İşlem yapılan yerlerde uygulamanın ardından hafif kızarıklık ve şişlik gelişebilir. Bu durum sıklıkla birkaç gün içinde kendiliğinden azalır ve geçer.

Kabuklanma ve Kabarcıklar: Plazma enerjisinin uygulandığı noktalarda kabuklanma veya küçük kabarcıklar gelişebilir. Bu durum işlemin ardından cildin iyileşme sürecinin bir aşamasıdır. Kabuklar kendiliğinden düşene kadar onlara dokunulmamalıdır.

Hafif Yanma veya Batma Hissi: Uygulama sonrası Plexr yöntemi kullanılan yerlerde hafif yanma veya batma hissi yaşanabilir. Bu da sıklıkla kısa süre içinde, kendiliğinden geçer.

Geçici Pigment Değişiklikleri: Bazı durumlarda, işlem yapılan bölgede geçici hiperpigmentasyon (koyulaşma) veya hipopigmentasyon (açılma) yaşanabilir. Bu pigment değişiklikleri çoğunlukla geçici bir durumdur.

Enfeksiyon Riski: Nadir de olsa plexr uygulaması yapılan alanlarda enfeksiyon gelişebilir. Enfeksiyon gelişmemesi için plexr yönteminin uygulandığı alanın temiz ve hijyenik tutulması gerekir.

Herhangi bir ciddi yan etki veya beklenmeyen reaksiyon durumunda, doktorunuza danışmanız önerilir.

Plexr Uygulaması Kaç Seans Sürer?

Plexr uygulamasının seans sayısı, plexr uygulamasının yapılacağı alanın büyüklüğüne, ciltteki sorunların türüne bağlı olarak değişir. Genellikle, birçok kişi için tek bir seans yeterli olabilir. Öte yandan daha ciddi veya derin cilt sorunları için birden fazla seans yapılması gerekebilir. Her seans arasında cildin iyileşmesi için 4-6 haftalık bir dinlenme süresi konulur. Bu süre, cildin tamamen iyileşmesinin görülmesi ve uygulamanın etkilerinin değerlendirilmesi amacıyla konulur. Hafif cilt sıkılaştırma hedefi için tek seans yeterli olabilirken, derin kırışıklıklar veya belirgin cilt lekeleri için 2-3 seans uygulama gerekebilir. Plexr uygulamasından beklenen sonuçlar kişiye özeldir. Bu nedenle seans sayısı başlangıçta yapılan kapsamlı bir değerlendirme sonucunda uzman bir dermatolog veya doktor tarafından belirlenir.

Plexr Kimler İçin Uygundur?

Plexr uygulaması minimal invaziv bir yöntem arayan, hafif ila orta derecede cilt sıkılaştırma, kırışıklık azaltma veya cilt lekeleri giderme amacı taşıyan kişiler için uygundur. Ayrıca, cerrahi müdahalelere alternatif bir çözüm arayanlar veya göz kapaklarında sarkma gibi spesifik sorunları olan kişiler için de uygundur.

Plexr yöntemi 18 yaşından büyük tüm yetişkinlerde uygulanabilir. Ciddi kronik hastalıkları olanlar, hamile veya emziren kadınlar ve belirli cilt hastalıkları olan kişiler için uygun değildir. Bu kişiler plexr yöntemi öncesi uzman bir sağlık profesyoneline görünmelidir.

Plexr Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Plexr Uygulaması Tüm Cilt Tiplerine Uygun Mudur?

Plexr uygulaması genel anlamda çoğu cilt tipi için güvenli ve etkili bir yöntemdir. Ancak cilt tipine göre farklı sonuçlar elde edilebilir. Özellikle koyu tenli kişilerde hiperpigmentasyon riski daha yüksek olabilir. Bu nedenle, uygulama öncesi cilt tipi ve rengi detaylı bir şekilde değerlendirilmelidir.

Plexr Uygulaması ile Birlikte Kombine Yöntemler Kullanılır Mı?

Plexr uygulaması genellikle diğer estetik ve dermatolojik uygulamalarla birleştirilerek yapılır. Bu kombine yöntemler, bireysel cilt sorunlarına özel olarak daha kapsamlı ve etkili sonuçlar elde etmek amacıyla planlanır. Plexr ile cilt sıkılaştırma işlemi yapıldıktan sonra cilt yenilenmesi ve dokusunun iyileştirilmesi için fraksiyonel lazer uygulamaları veya mikroiğneleme gibi yöntemler uygulanabilir. Ayrıca, daha dolgun ve genç bir cilt görünümü için hyaluronik asit bazlı dolgular veya botoks enjeksiyonları ile de kombine edilebilir.

Plexr Fiyatı Nedir?

Plexr uygulamasının fiyatı, farklı değişkenlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu etkenler arasında uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğü ve seans sayısı bulunur. Ayrıca, kombine yöntemlerin kullanılması durumunda maliyetler artabilir.

Plexr Uygulamaları Sağlığa Zarar Verir Mi?

Plexr uygulamaları, doğru şekilde ve uygun koşullar altında yapıldığında genel anlamda güvenlidir. Yine genel anlamda ciddi sağlık riskleri barındırmaz. Her tıbbi işlemde olduğu gibi, belirli yan etkiler ve riskler görülebilir. Bunlar arasında uygulama yapılan bölgede geçici kızarıklık, şişlik, kabuklanma ve nadiren hiperpigmentasyon veya hipopigmentasyon bulunur.

Acıbadem Web ve Yayın Kurulu tarafından hazırlanmıştır. Güncellenme Tarihi: 2 Mayıs 2024 Perşembe Yayımlanma Tarihi: 2 Mayıs 2024 Perşembe

Tıbbi Birimler

Bize Ulaşın

Bilgi talepleriniz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Acıbadem Sağlık Grubu olarak size daha iyi ve kaliteli bir hizmet sunabilmemiz için istek, öneri, teşekkür ve şikayetlerinizi aşağıdaki formu doldurarak ya da 444 55 44 numaralı telefondan tarafımıza ulaşarak bildirebilirsiniz.

Devamı
Devamı
Güvenlik Kodu

KİŞİSEL VERİLERİN ELDE EDİLMESİ VE İŞLENMESİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME FORMU

Acıbadem Sağlık Hizmetleri ve Ticaret A.Ş. (“Acıbadem”) ve Acıbadem’in hakim ve bağlı şirketleri (hepsi birlikte “Acıbadem Grubu” olarak anılacaktır.) tarafından, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) ve ilgili mevzuat kapsamında Veri Sorumlusu sıfatıyla, kişisel verileriniz, aşağıda açıklanan çerçevede ve 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu, 663 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Özel Hastaneler Yönetmeliği ve Sağlık Bakanlığı düzenlemeleri ve sair mevzuata uygun olarak işlenebilecektir.

1. Kişisel Verilerin elde Edilmesi, İşlenmesi ve İşleme Amaçları

Kişisel verileriniz Acıbadem Grubu tarafından sağlanmakta olan kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbî teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi amaçlarıyla ve Acıbadem Grubu şirketlerinin faaliyet konularına uygun düşecek şekilde; sözlü, yazılı, görsel ya da elektronik ortamda, çağrı merkezi, internet sitesi, sözlü, yazılı ve benzeri kanallar aracılığıyla elde edilmektedir. Sağlık verileriniz başta olmak üzere özel nitelikli kişisel verileriniz ve genel nitelikli kişisel verileriniz, Grup tarafından aşağıda yer alanlar dâhil ve bunlarla sınırlı olmaksızın bu maddede belirtilen amaçlar ile bağlantılı, sınırlı ve ölçülü şekilde işlenebilmektedir:

Acıbadem Grubu tarafından elde edilen her türlü kişisel veriniz (Özel nitelikli kişisel veriler de dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) aşağıdaki amaçlar ile işlenebilecektir:

İlgili mevzuat uyarınca elde edilen ve işlenen Kişisel Verileriniz, Acıbadem veya Acıbadem Grubu’na ait fiziki arşivler ve/veya bilişim sistemlerine nakledilerek, hem dijital ortamda hem de fiziki ortamda muhafaza altında tutulabilecektir.

2. Kişisel Verilerin Aktarılması

Kişisel verileriniz, Kanun ve sair mevzuat kapsamında ve yukarıda yer verilen amaçlarla Acıbadem ve Acıbadem Grubu tarafından Acıbadem Grubu’na dahil olan şirketler ile, Özel sigorta şirketleri, Sağlık bakanlığı ve bağlı alt birimleri, Sosyal Güvenlik Kurumu, Emniyet Genel Müdürlüğü ve sair kolluk kuvvetleri, Nüfus Genel Müdürlüğü, Türkiye Eczacılar Birliği, Mahkemeler ve her türlü yargı makamı, merkezi ve sair üçüncü kişiler, yetki vermiş olduğunuz temsilcileriniz, avukatlar, vergi ve finans danışmanları ve denetçiler de dâhil olmak üzere danışmanlık aldığımız üçüncü kişiler, düzenleyici ve denetleyici kurumlar, resmi merciler dâhil sağlık hizmetlerini yukarıda belirtilen amaçlarla geliştirmek veya yürütmek üzere işbirliği yaptığımız iş ortaklarımız ve diğer üçüncü kişiler ile paylaşılabilecektir.

3. Kişisel Veri Elde Etmenin Yöntemi ve Hukuki Sebebi

Kişisel verileriniz, her türlü sözlü, yazılı, görsel ya da elektronik ortamda, yukarıda yer verilen amaçlar ve Acıbadem’in faaliyet konusuna dahil her türlü işin yasal çerçevede yürütülebilmesi ve bu kapsamda Acıbadem’in akdi ve kanuni yükümlülüklerini tam ve gereği gibi ifa edebilmesi için toplanmakta ve işlenmektedir. İşbu kişiler verilerinizin toplanmasının hukuki sebebi;

Ayrıca, Kanun’un 6. maddesi 3. fıkrasında da belirtildiği üzere sağlık ve cinsel hayata ilişkin kişisel veriler ise ancak kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbı teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi amacıyla, sır saklama yükümlülüğü altında bulunan kişiler veya yetkili kurum ve kuruluşlar tarafından ilgilinin açık rızası aranmaksızın işlenebilir.

4. Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Haklarınız

Kanun ve ilgili mevzuatlar uyarınca;

Mezkûr haklarınızdan birini ya da birkaçını kullanmanız halinde ilgili bilgi tarafınıza, açık ve anlaşılabilir bir şekilde yazılı olarak ya da elektronik ortamda, tarafınızca sağlanan iletişim bilgileri yoluyla, bildirilir.

5. Veri Güvenliği

Acıbadem, kişisel verilerinizi bilgi güvenliği standartları ve prosedürleri gereğince alınması gereken tüm teknik ve idari güvenlik kontrollerine tam uygunlukla korumaktadır. Söz konusu güvenlik tedbirleri, teknolojik imkânlar da göz önünde bulundurularak muhtemel riske uygun bir düzeyde sağlanmaktadır.

6. Şikayet ve İletişim

Kişisel verileriniz teknik ve idari imkânlar dâhilinde titizlikle korunmakta ve gerekli güvenlik tedbirleri, teknolojik imkânlar da göz önünde bulundurularak olası risklere uygun bir düzeyde sağlanmaktadır. Kanun kapsamındaki taleplerinizi, “https://www.acibadem.com.tr/acibademonline/hastaverilerinkorunmasi.html” web adresindeki “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Uyarınca Başvuru Formu” nu doldurarak;

Kanun kapsamındaki taleplerinizi, https://www.acibadem.com.tr/acibademonline/hastaverilerinkorunmasi.html web adresindeki “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Uyarınca Başvuru Formu” nu doldurarak ve formda belirtilen usullerle tarafımıza iletmenizi rica ederiz.

YUKARI
İçindekiler
Size ulaşmamızı ister misiniz?