En iyi kullanım için javascript kullanımını aktifleştirin.

Babasına Karaciğerini Verip Hayata Döndürdü


ACIBADEM, iletişim formlarının kullanımı sırasında talep ettiği bu kişisel bilgileri, site kullanıcılarıyla iletişime geçmek amacıyla kullanabilir. Kullanıcılar bu sözleşme ile kendileri ile kurulacak her türlü iletişime (arama, sms, e-posta vb.) onay vermiş sayılır. Gönderilecek e-postaları almak istemezseniz, dilediğiniz zaman gönderdiğimiz e-postaların alt kısmında bulunan "E-posta listemizden çıkmak için tıklayınız" linkine tıklayarak e-posta üyeliğinden tek tıkla, kolayca çıkabilirsiniz.

Kapat

Hızlı İletişim

 

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.

Babasına Karaciğerini Verip Hayata Döndürdü

Babalar Günü'ne birkaç gün kala en anlamlı hediye Bursa'da yaşayan Meliha Taşlıçay'dan (28) geldi. Taşlıçay 10 yıldır karaciğer hastası olan babası Yahya Taşlıçay'a (62) karaciğerinden parça vererek hayata döndürdü. 10 yıl önce yakalandığı siroz ve ardından oluşan kitle nedeniyle karaciğer nakli gereken Emekli Teknisyen Yahya Taşlıçay'ın Acıbadem Bursa Hastanesi Karaciğer Nakli Merkezi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Remzi Emiroğlu'na başvurdu. Taşlıçay'ın eşi diyabet hastası olduğu için nakle uygun olmayınca küçük kızı Meliha Taşlıçay babasına karaciğerinden parça vermek istedi. Fakat kızının sağlığını düşünerek buna şiddetle karşı çıkan Taşlıçay kızının ve doktorların çabası ile ikna oldu. Ameliyata alınan baba-kız başarılı bir operasyon geçirdi. Yahya Taşlıçay "Kızım Babalar Günü'nde yeni bir hayat verdi" dedi. Meliha Taşlıçay da "Babalar Günü'nde babama sarılıp onu kucaklayabilecek olmanın mutluluğunu yaşıyorum" diye konuştu.

Sabah - 19.06.2015
Websitemizde yer alan bilgiler Acıbadem Hayat Yayın Kurulu tarafından oluşturulmuştur. Bu bilgiler tedavi edici amaç taşımamaktadır..
6-2019