YENİ NORMAL SÜREÇTEKİ UYGULAMALARIMIZI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN
Daha iyi bir deneyim için konum izni vermelisiniz.
MENU
TR

Genel Tanıtım

Acıbadem Sağlık Grubu’nun İstanbul dışındaki ilk hastanesi olan Acıbadem Bursa Hastanesi, hasta kabulüne 2006 yılında başladı. Hastane; Meme Kliniği, Onkoloji Merkezi, Tüp Bebek Merkezi ve KVC'nin yanı sıra Böbrek ile Karaciğer Nakillerinin de yapıldığı Organ Nakli Merkezi’ni bünyesinde barındırıyor.

Birçok sağlık sigortası ile anlaşması bulunan Acıbadem Bursa Hastanesi, SGK kapsamında; Acil, Doku ve Organ Nakli (Böbrek Nakli), Doku ve Organ Nakli (Karaciğer Nakli), Kardiyoloji, KVC, Radyasyon Onkolojisi ve Tıbbi Onkoloji alanlarında hizmet sunuyor.

30.000 m² Kapalı Alan

Hastanenin 30.000 m²’lik kapalı alanı içerisinde; 133 hasta yatağı, 41 yoğun bakım yatağı (koroner, yenidoğan, genel ve kalp damar cerrahisi yoğun bakım servisleri), 10 ameliyathane, 1 doğumhane, doğum yapılabilen LDRP odası yer alıyor.

Acil durumlar için hastanede her an hazır bulundurulan hava ambulansı ve helikopter pisti bulunuyor. Acil serviste; ayrı ayrı müdahale, yeniden canlandırma ve gözlem odaları bulunuyor. Hastanede ayrıca Koroner ve DSA Anjiyo Salonu da bulunuyor.

Tıbbi Birimler

Organ Nakli Merkezi ve Tüp Bebek Merkezi’ni bünyesinde bulunduran Acıbadem Bursa Hastanesi’nin tıbbi birimleri arasında Ağrı Kliniği, Hepatopankreatobilier Cerrahi  yer alıyor. Hastanede ayrıca Koroner ve DSA Anjiyo Salonu da bulunuyor.

Kimyasal Yaralanmalara Karşı Dekontaminasyon Odası

Bursa’nın bir sanayi kenti olması göz önünde bulundurularak, hastanede kimyasal ve nükleer yaralanmalar için özel bir dekontaminasyon odası yer alıyor. Bu odada kimyasal ve radyoaktif alanlara bulaşan hastalar dezenfekte edilerek arındırılıyor. Enfeksiyon şüphesiyle acile gelen hastalar için de bir izolasyon odası hizmet veriyor.

Kapalı Yoğun Bakım Sistemi

Hastanenin kapalı yoğun bakım sistemi ile hastalar, hasta mahremiyetini koruyacak şekilde, ayrı ve kapalı odalarda kalıyor. Gün ışığı alan bölümler ve teknik alt yapısı uygun olan odalar, yoğun bakım hastaları için ayrılıyor.

Acıbadem Bursa Hastanesi Yenidoğan Ünitesi’nde ise; 5 kuvöz, 7 açık yatak, 1 transport kuvöz, 7 solunum cihazı, 3 fototerapi (1 tanesi tünel fototerapi) cihazları ile 12 normal bebek yatağı servis veriyor.

 • Bursa Hastanesi
 • Bursa Hastanesi
 • Bursa Hastanesi
 • Bursa Hastanesi
 • Bursa Hastanesi
 • Bursa Hastanesi

Ulaşım


 • Şehir Merkezinden Geliyorsanız

  Bursa İzmir yoluna giriniz. Orhaneli Kavşağı'nı geçiniz. Sağ taraftan Fatih Sultan Mehmet Bulvarı bağlantı yoluna girerek Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'na giriniz. İlk trafik lambalarından sola dönünüz.

 • Mudanya Yolu Üzerinden Geliyorsanız

  Esentepe Kavşağı'ndan geçiniz Fatih Sultan Mehmet Bulvarı bağlantı yoluna giriniz. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı üzerinde bulunan üçüncü trafik ışıklarından sağa dönünüz.

 • Görükle-İzmir Yolu Üzerinden Geliyorsanız

  Küçük Sanayi Kavşağını geçiniz. Sağ tarafta Fatih Sultan Mehmet Bulvarı köprüsü bağlantı yoluna giriniz. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'na girdikten sonra ilk trafik lambalarından sola dönünüz.

 • Yalova Yolu Üzerinden Geliyorsanız

  Yalova Bursa yolu üzerinden çevre yoluna giriniz. Çevre yolu bitiminden İzmir yoluna giriniz. Carrefoursa'yı geçiniz. Orhaneli Kavşağı'nı geçiniz. Sağ taraftan Fatih Sultan Mehmet Bulvarı bağlantı yoluna girerek Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'na giriniz. İlk trafik lambalarından sola dönünüz Bursa 'ya geldikten sonra İzmir tabelalarını takip ederek İzmir yoluna çıkın. İzmir yolu üzerinde sol tarafta bulunan Carrefouru geçtikten sonra yaklaşık 400 metre devam edin. Üst geçidi geçmeden sola dönün.

Hastane Organizasyon Şeması

Hastane Organizasyon Şeması

Uyarılar

Çiçek: Çiçekler enfeksiyon taşıma risklerine karşı hasta odalarına ve katlara kabul edilememektedir. Görevlilerimiz tarafından alınan çiçekleriniz taburcu olurken size teslim edilir. 

Ziyaret Saatleri:  Değerli Misafirlerimiz, Koronavirüs (Covid-19) önlemleri kapsamında;

1- Hastanelerimize ziyaretçi kabul edilmemektedir.

2- Özel haller dışında refakatçi kabulü yapılamamaktadır.

Yalnızca 1 sabit refakatçi kalabileceği özel haller;

- Yani doğum yapan anneler

- Çocuk hastalar

- Tıbben gereklilik arz eden özel haller Anlayışınız için teşekkür ederiz.  

Refakat: Hastalarımıza sadece 1 refakatçi eşlik edebilir. Saat 22.00'den sonra odada bulunan ziyaretçiniz refakatçi kabul edilir. 

Sigara: Hastanemizin iç mekanlarında sigara kullanılması yasaktır.

Hastanede düşmelerden korunma bilgisi için tıklayın...

Odalar

 • Bursa Hastanesi
  STANDART ODA Acıbadem Bursa Hastanesi’nde hasta ve hasta yakınlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere toparlanmış 83 adet Standart Oda yer almaktadır. Standart odalarımız ahşap tonlarıyla dikkat çekmektedir. Ferah bir odada, hasta ve hasta yakınlarının temel ihtiyaçlarına eksiksiz bir şekilde cevap veren odalarımızda; minibar, televizyon, internet, özel kasa, gazete servisi gibi hizmetlerimizde yer almaktadır. Odalarda hasta yakınlarının da dinlenebileceği bir adet oturma grubu, düşme riskine karşı bilgilendirme broşürü, tuvalet ve banyolarda düşme riskine karşı metal tutunma aparatı ve acil ipi de bulunmaktadır.

 • Bursa Hastanesi
  LÜKS / SUIT ODA Acıbadem Bursa Hastanesi’nde hasta ve hasta yakınlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere özel olarak tasarlanmış 7 adet Suit odamız bulunmaktadır. Odalarımız da 2 ayrı bölüm yer almaktadır. Suit odalarımızda temel ihtiyaçların yanı sıra; hasta yakınlarının da dinlenebileceği bekleme odası yer almaktadır. Odamızda hasta ve refakatçiye özel iki adet banyo, hem hasta yatağının başında, hem de misafir alanında hemşire çağırma butonu, tuvalet ve banyolarda düşme riskine karşı metal tutunma aparatı ve acil ipi de bulunmaktadır. Yine bu odamızda minibardan televizyona, özel kasa hizmetinden gazete servisine kadar pek çok hizmet sunulmaktadır.

İmkanlar

 • Otopark

  Geniş bir otoparkı bulunan Acıbadem Bursa Hastanesi'nde, ücretsiz otopark hizmeti verilmektedir.

 • ATM

  Acıbadem Bursa Hastanemizin acil servis girişi'nde Garanti Bankası ATM'si bulunmaktadır.

 • Kafeterya

  Cafe APlus, hastanede hem kafe hem yemek hizmeti vermektedir.

 • Kuaför

  Acıbadem Bursa Hastanesi'nde kuaförlük hizmeti de sunulmaktadır.

  Kadın ve erkeklere yönelik tüm saç ve bakım hizmetlerinin sunulduğu kuaför salonu hafta içi 08:00 - 18:00; cumartesi günleri 08:00-14:00 saatleri arasında hizmet verilmektedir.

  Kuaförlük hizmetlerimizden yararlanmak ve randevu almak için 0 224 270 41 36 arayabilirsiniz.

 • İbadethane

  İbadethanelerimiz hastanemizin 3B katında tüm din ve inanç mensuplarının kullanımına uygun şekilde hazırlanmıştır.

 • Heliport

  Hastanemizde acil durumlar için helikopter pisti bulunmaktadır.

Tıbbi Birimler

Doktorlar

Bursa Hastanesi 'nde görevli doktor listemiz aşağıda yer almaktadır:

Medikal Teknolojiler

Bursa Hastanesi 'nde yer alan tüm medikal teknolojik cihazlarımız aşağıda yer almaktadır:

Adres ve İletişim

ADRES Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Sümer Sok No:1, Nilüfer / Bursa

TELEFON +90 224 270 4444

E-POSTA bursainfo@acibadem.com.tr

acibadem-bursa-hastanesi-google-maps-image.png
YUKARI
ALT MENÜ
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Sağlığınız Sağlığımızdır
20 : 59 : 55