Daha iyi bir deneyim için konum izni vermelisiniz.

1989 yılında hastalarını kabul etmeye başlayan hastane, 2005 yılında Acıbadem Sağlık Grubu’na katıldı ve 2014 yılından bu yana Acıbadem International Hastanesi adıyla hizmet sunmayı sürdürüyor.

19.000 M² Kapalı Alan

19.000 m²’lik kapalı alana sahip Acıbadem International Hastanesi’nde; 26’sı yoğun bakım yatağı olmak üzere toplam 112 yatak; 16 adet de hasta gözlem yatağı bulunuyor.

Tıbbi Birimler

Organ Nakli Merkezi kapsamında böbrek nakillerinin gerçekleştirildiği International Hastanesi’nde Kalp Sağlığı, Tüp Bebek ve Üreme Sağlığı Merkezi, Meme Sağlığı alanında da hizmet veriliyor.

Tıbbın birçok branşında hizmet sunmayı sürdüren hastanede;

Yoğun Bakım Üniteleri

Yoğun bakım üniteleri genel yoğun bakım, açık kalp cerrahisi yoğun bakım, koroner yoğun bakım ve yenidoğan yoğun bakım ünitelerinden oluşuyor. Bu ünitelerin yanı sıra acil gözlem yatakları ve koroner anjiyo sonrası gözlem üniteleri de hastanede konumlanıyor. Hastanede halen 26 yoğun bakım yatağı bulunuyor.

Bebek Dostu Hastane

Acıbadem International Hastanesi; anne ve anne adaylarını doğum öncesi dönemden emzirmeye hazırlayarak; doğumdan hemen sonra emzirmeye başlanılması, sürdürülmesi, anne ile bebeğin 24 saat yan yana olmasını sağlayarak başarılı emzirmeyi temel alan bir hizmet sağlıyor.

 • International Hastanesi
 • International Hastanesi
 • International Hastanesi
 • International Hastanesi
 • International Hastanesi
 • International Hastanesi
 • International Hastanesi
 • International Hastanesi

Ulaşım


 • Özel Aracınız İle Geliyorsanız

  TEM otoyolunu tercih ederseniz, havaalanı sapağından Yeşilköy istikametine dönmeniz gerekir. D100 (E5) otoyolunu tercih ederseniz, Şirinevler Köprüsü'ne kadar gelip Ataköy istikametine dönmeli ve sahil yoluna çıkarak Yeşilköy'e ulaşabilirsiniz. Özel aracı ile gelen hastalarımız için ücretli otoparkımız mevcuttur.

 • Marmaray ile Geliyorsanız

  Marmaray İle Geliyorsanız  Marmaray’ı kullanarak Yeşilyurt’a gelebilir, oradan da taksi, minibüs, otobüs yada dolmuşları kullanarak hastanemize ulaşabilirsiniz.

 • Otobüs İle Geliyorsanız

  Taksim’den hareket eden 72T numaralı otobüsü ya da Eminönü’nden hareket eden 81 numaralı otobüsü kullanarak hastanemize ulaşabilirsiniz.

 • Deniz Otobüsü İle Geliyorsanız

  Bostancı, Kadıköy ve Yenikapı'dan hareket eden deniz otobüslerini kullanarak Bakırköy'e gelebilir, oradan da taksi, tren, minibüs, otobüs yada dolmuşları kullanarak hastanemize ulaşabilirsiniz.

Hastane Organizasyon Şeması

Hastane Organizasyon Şeması

Uyarılar

Çiçek: Çiçekler enfeksiyon taşıma risklerine karşı hasta odalarına ve katlara kabul edilememektedir. Görevlilerimiz tarafından alınan çiçekleriniz taburcu olurken size teslim edilir. 

Refakat: Hastalarımıza sadece 1 refakatçi eşlik edebilir. Saat 22.00'den sonra odada bulunan ziyaretçiniz refakatçi kabul edilir. 

Sigara: Hastanemizin iç mekanlarında sigara kullanılması yasaktır.

Hastanede düşmelerden korunma bilgisi için tıklayın...

Acıbadem Web ve Yayın Kurulu tarafından hazırlanmıştır. Güncellenme Tarihi: 21 Şubat 2024 Çarşamba Yayımlanma Tarihi: 29 Ocak 2019 Salı

Odalar

 • International Hastanesi
  STANDART ODA Hastanemizde hasta ve hasta yakınlarının temel ihtiyaçlarına eksiksiz bir şekilde cevap veren odalarımızda mini buzdolabı, televizyon, internet, özel kasa gibi hizmetlerimiz yer alıyor. Odalarımızda hasta yakınlarının da dinlenebileceği bir adet koltuk da bulunuyor.

 • International Hastanesi
  SUIT ODA Acıbadem International Hastanesi’nde  yer alan suit odalarımızda hasta yakınlarının ayrı bir bölümde dinlenebileceği, ziyaretçileri karşılayacağı bir oturma grubu bulunuyor. Yine bu odamızda mini buzdolabından televizyona, özel kasa hizmetlerine kadar pek çok hizmet sunuluyor.

İmkanlar

 • Otopark

  Acıbadem International Hastanesi'nde, yatan hastalar tek araba için geçerli olmak üzere otopark hizmetinden ücretsiz yararlanabilirler. Diğer hasta ve ziyaretçilerimize verilen otopark hizmeti ise ücretlidir.

  Otoparkta ayrıca vale hizmeti de bulunmaktadır.

 • ATM

  International Hastanesi'nin otopark alanında Denizbank ve Finansbank'a ait ATM'ler bulunmaktadır.

 • Kafeterya

  Cafe APlus, hastanede hem kafe hem yemek hizmeti vermektedir. 

 • Kuaför

  Acıbadem International Hastanesi'nde tüm saç ve bakım hizmetlerinin sunulduğu kuaför salonu bulunmaktadır. Hastalarımız kuaför hizmetlerini odalarında veya 3B katında bulunan kuaför salonunda alabilmektedir.

  Kuaför randevusu almak için 212 468 40 31 - 212 468 46 71'i ya da 4031 ve 4671'i odanızdan dahili olarak arayabilirsiniz.

 • İbadethane

  İbadethane hastanemizin - 2B katında tüm din ve inanç mensuplarının kullanımına uygun şekilde hazırlanmıştır.

 • Heliport

  Hastanemizde acil durumlar için helikopter pisti bulunmaktadır.

Tıbbi Birimler

Doktorlar

International Hastanesi 'nde görevli doktor listemiz aşağıda yer almaktadır:

Medikal Teknolojiler

International Hastanesi 'nde yer alan tüm medikal teknolojik cihazlarımız aşağıda yer almaktadır:

Adres ve İletişim

ADRES İstanbul Cad. No:82, Yeşilköy / İstanbul

TELEFON +90 212 468 4444

E-POSTA internationalinfo@acibadem.com.tr

acibadem-international-hastanesi-google-maps-image.webp

KİŞİSEL VERİLERİN ELDE EDİLMESİ VE İŞLENMESİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME FORMU

Acıbadem Sağlık Hizmetleri ve Ticaret A.Ş. (“Acıbadem”) ve Acıbadem’in hakim ve bağlı şirketleri (hepsi birlikte “Acıbadem Grubu” olarak anılacaktır.) tarafından, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) ve ilgili mevzuat kapsamında Veri Sorumlusu sıfatıyla, kişisel verileriniz, aşağıda açıklanan çerçevede ve 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu, 663 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Özel Hastaneler Yönetmeliği ve Sağlık Bakanlığı düzenlemeleri ve sair mevzuata uygun olarak işlenebilecektir.

1. Kişisel Verilerin elde Edilmesi, İşlenmesi ve İşleme Amaçları

Kişisel verileriniz Acıbadem Grubu tarafından sağlanmakta olan kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbî teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi amaçlarıyla ve Acıbadem Grubu şirketlerinin faaliyet konularına uygun düşecek şekilde; sözlü, yazılı, görsel ya da elektronik ortamda, çağrı merkezi, internet sitesi, sözlü, yazılı ve benzeri kanallar aracılığıyla elde edilmektedir. Sağlık verileriniz başta olmak üzere özel nitelikli kişisel verileriniz ve genel nitelikli kişisel verileriniz, Grup tarafından aşağıda yer alanlar dâhil ve bunlarla sınırlı olmaksızın bu maddede belirtilen amaçlar ile bağlantılı, sınırlı ve ölçülü şekilde işlenebilmektedir:

Acıbadem Grubu tarafından elde edilen her türlü kişisel veriniz (Özel nitelikli kişisel veriler de dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) aşağıdaki amaçlar ile işlenebilecektir:

İlgili mevzuat uyarınca elde edilen ve işlenen Kişisel Verileriniz, Acıbadem veya Acıbadem Grubu’na ait fiziki arşivler ve/veya bilişim sistemlerine nakledilerek, hem dijital ortamda hem de fiziki ortamda muhafaza altında tutulabilecektir.

2. Kişisel Verilerin Aktarılması

Kişisel verileriniz, Kanun ve sair mevzuat kapsamında ve yukarıda yer verilen amaçlarla Acıbadem ve Acıbadem Grubu tarafından Acıbadem Grubu’na dahil olan şirketler ile, Özel sigorta şirketleri, Sağlık bakanlığı ve bağlı alt birimleri, Sosyal Güvenlik Kurumu, Emniyet Genel Müdürlüğü ve sair kolluk kuvvetleri, Nüfus Genel Müdürlüğü, Türkiye Eczacılar Birliği, Mahkemeler ve her türlü yargı makamı, merkezi ve sair üçüncü kişiler, yetki vermiş olduğunuz temsilcileriniz, avukatlar, vergi ve finans danışmanları ve denetçiler de dâhil olmak üzere danışmanlık aldığımız üçüncü kişiler, düzenleyici ve denetleyici kurumlar, resmi merciler dâhil sağlık hizmetlerini yukarıda belirtilen amaçlarla geliştirmek veya yürütmek üzere işbirliği yaptığımız iş ortaklarımız ve diğer üçüncü kişiler ile paylaşılabilecektir.

3. Kişisel Veri Elde Etmenin Yöntemi ve Hukuki Sebebi

Kişisel verileriniz, her türlü sözlü, yazılı, görsel ya da elektronik ortamda, yukarıda yer verilen amaçlar ve Acıbadem’in faaliyet konusuna dahil her türlü işin yasal çerçevede yürütülebilmesi ve bu kapsamda Acıbadem’in akdi ve kanuni yükümlülüklerini tam ve gereği gibi ifa edebilmesi için toplanmakta ve işlenmektedir. İşbu kişiler verilerinizin toplanmasının hukuki sebebi;

Ayrıca, Kanun’un 6. maddesi 3. fıkrasında da belirtildiği üzere sağlık ve cinsel hayata ilişkin kişisel veriler ise ancak kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbı teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi amacıyla, sır saklama yükümlülüğü altında bulunan kişiler veya yetkili kurum ve kuruluşlar tarafından ilgilinin açık rızası aranmaksızın işlenebilir.

4. Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Haklarınız

Kanun ve ilgili mevzuatlar uyarınca;

Mezkûr haklarınızdan birini ya da birkaçını kullanmanız halinde ilgili bilgi tarafınıza, açık ve anlaşılabilir bir şekilde yazılı olarak ya da elektronik ortamda, tarafınızca sağlanan iletişim bilgileri yoluyla, bildirilir.

5. Veri Güvenliği

Acıbadem, kişisel verilerinizi bilgi güvenliği standartları ve prosedürleri gereğince alınması gereken tüm teknik ve idari güvenlik kontrollerine tam uygunlukla korumaktadır. Söz konusu güvenlik tedbirleri, teknolojik imkânlar da göz önünde bulundurularak muhtemel riske uygun bir düzeyde sağlanmaktadır.

6. Şikayet ve İletişim

Kişisel verileriniz teknik ve idari imkânlar dâhilinde titizlikle korunmakta ve gerekli güvenlik tedbirleri, teknolojik imkânlar da göz önünde bulundurularak olası risklere uygun bir düzeyde sağlanmaktadır. Kanun kapsamındaki taleplerinizi, “https://www.acibadem.com.tr/acibademonline/hastaverilerinkorunmasi.html” web adresindeki “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Uyarınca Başvuru Formu” nu doldurarak;

Kanun kapsamındaki taleplerinizi, https://www.acibadem.com.tr/acibademonline/hastaverilerinkorunmasi.html web adresindeki “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Uyarınca Başvuru Formu” nu doldurarak ve formda belirtilen usullerle tarafımıza iletmenizi rica ederiz.

YUKARI
İÇİNDEKİLER
Size nasıl yardımcı olabiliriz?