Acıbadem Kemik İliği Merkezleri

Kemik iliği nakliyle lösemiyi yendi

Bu Mutluluk Ömre Bedel

Lösemi hastası bir çocuktan bu kez sevindirici haber geldi. TÜRKÖK projesiyle uyumlu ilik bulunan 4 yaşındaki Berfin Güneş, ilik naklinin ardından sağlığına kavuştu.

Yüksek ateş şikayetiyle hastaneye götürülen Berfin'e mart ayında AML M 7 lösemi teşhisi konuldu. Kemoterapi tedavisinin ardından ilik nakli ihtiyacı doğan Berfin'e mutlu haber 1 gün sonra TÜRKÖK (Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezinden geldi. Kemik iliği transplantasyonu 3 Eylül'de gerçekleştirilen avukat Burcu ve Fehim Güneş çiftinin kızları Berlin, operasyonun ardından sağlığına kavuştu. Geçtiğimiz günlerde tedavi gördüğü Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesinden taburcu olan küçük Berfin, "Artık iyileştim. Bomba gibiyim. En çok arkadaşlarımı ve uzun makarnayı özledim" diye konuştu.

'Sevinçten ağladım'

İlik bulunduğunda sevinçten ağladığını dile getiren anne Burcu Güneş ise, "Nakil ünitesine girerken ağlayarak vedalaştık ailemizle ve dostlarımızla. Neyin nasıl gideceğini bilmediğiniz bir süreç. Evladını kaybetme korkusunu tarif edemem" derken, nakli gerçekleştiren Prof. Dr. Gülyüz Öztürk de, "Berlin taburcu olduktan sonra, en az 6 ay boyunca evden takip edilecek" dedi.

Milliyet, 06.10.2016

Kemik İliği Nakli SözlüğüKemik İliği Nakli Sözlüğü

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular

Kemik İliği Nakli MerkezlerimizKemik İliği Nakli Merkezlerimiz


Acıbadem Sağlık Grubu

Acıbadem Sağlık Grubu
Websitemizde yer alan bilgiler Acıbadem Hayat Yayın Kurulu tarafından oluşturulmuştur. Bu bilgiler tedavi edici amaç taşımamaktadır. Güncelleme Tarihi 04.11.2016