YENİ NORMAL SÜREÇTEKİ UYGULAMALARIMIZI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN
Daha iyi bir deneyim için konum izni vermelisiniz.
MENU
TR

Genel Tanıtım

Acıbadem Ankara Hastanesi, Çankaya - Oran’da 2012 yılında hizmete girdi. Ankara ve çevresindeki illere hizmet sunan Acıbadem Ankara, genel amaçlı bir hastane olarak konumlanıyor. Hastanenin, birçok sağlık sigortası ile anlaşması bulunuyor.

11.000 m² Kapalı Alan

11.000 m²  kapalı alana kurulu Acıbadem Ankara Hastanesi, 103 yatak kapasitesiyle hizmet veriyor. Hastanede 4 ameliyathane ve yenidoğan yoğun bakım ünitesi yer alıyor.

Tıbbı Birimler

Tıbbın birçok branşında hizmet veren Acıbadem Ankara Hastanesi’nin tıbbı birimleri arasında; Ortopedi ve Travmatoloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Genel Cerrahi, Beyin Cerrahisi, Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları, Üroloji ve Radyoloji branşları yer alıyor. Hastanede ayrıca Check Up Kliniği ile koruyucu hekimlik hizmeti sunuluyor. Hastanede Proktoloji, Uyku, Saç Ekim, Ağız ve Diş Sağlığı, Odyoloji, Konuşma ve Ses Bozuklukları birimleri de bulunuyor.

 • Ankara Hastanesi
 • Ankara Hastanesi
 • Ankara Hastanesi
 • Ankara Hastanesi
 • Ankara Hastanesi
 • Ankara Hastanesi
 • Ankara Hastanesi
 • Ankara Hastanesi

Ulaşım


 • Esenboğa'dan Geliyorsanız

  Özel araç ile ulaşım: Pursaklar ilçesine kadar devam ediniz ve Samsun çevre yoluna giriniz. Çevre yolundan 35 km ilerleyip Or-an Çankaya Kavşağı 'ndan çıkınız. Doğu Kent Bulvarı 'nda ilerleyerek Turan Güneş Bulvarı 'na çıkınız. TRT 'nin karşısındaki ışıklardan ilk sağa ve sonra ilk sola dönünüz, yolu takip ettiğinizde hastanemizi göreceksiniz. Toplu taşıma ile ulaşım: Havaalanından toplu taşıma aracı ile Kızılay 'a kadar geliniz. Or-an semti otobüslerine binerek TRT Genel Müdürlüğü karşısında ininiz. TRT karşısındaki ışıklardan ilk sağa ve sonra sola dönünüz, devam ediniz. Yolu takip ettiğinizde hastanemizi göreceksiniz.

 • AŞTİ Otogar'dan Geliyorsanız

  Özel araç ile; Konya yolunu takip ediniz. Yaklaşık 10 km sonra Or-an Kavşağı 'ndan dönünüz. TRT 'nin önündeki ışıklardan sola dönüp karşıya geçiniz ve ilk sola dönünüz. Yolu takip ettiğinizde hastanemizi göreceksiniz. Toplu taşıma ile; Kızılay durağında ininiz. Or-an semti otobüslerine binerek TRT Genel Müdürlüğü karşısında ininiz. TRT karşısındaki kavşaktan ilk sağa ve sonra sola dönünüz, devam ediniz. Yolu takip ettiğinizde hastanemizi göreceksiniz. Ankaray ile; Kızılay durağında ininiz. Or-an Semti otobüslerine binerek TRT Genel Müdürlüğü karşısında ininiz. TRT karşısındaki ışıklardan ilk sağa ve sonra sola dönünüz, devam ediniz. Yolu takip ettiğinizde hastanemizi göreceksiniz.

 • Şehir Merkezinden Geliyorsanız

  Toplu taşıma ile; Kızılay 'dan Or-an semti otobüslerine binerek TRT Genel Müdürlüğü karşısında ininiz. TRT karşısındaki ışıklardan ilk sağa ve sonra sola dönünüz. Yolu takip ettiğinizde hastanemizi göreceksiniz. Özel araç ile; Atatürk Bulvarı yönünden Cinnah Caddesi yönüne ilerleyiniz. Atakule 'den Simon Bolivar Caddesi sonundan sağa dönüp, Turan Güneş Bulvarı yönünde ilerleyiniz. TRT karşısındaki ışıklardan ilk sağa ve sonra sola dönünüz. Yolu takip ettiğinizde hastanemizi göreceksiniz.

 • Eskişehir Yolundan Geliyorsanız

  Özel araç ile; Söğütözü bölgesine kadar ilerleyiniz. Konya yoluna dönüş yapınız. Or-an kavşağından Turan Güneş kavşağına dönünüz. TRT önündeki ışıklardan ilk sola ve sonra tekrar sola dönünüz. Yolu takip ettiğinizde hastanemizi göreceksiniz. Toplu Taşıma ile; Kızılay yönüne giden toplu taşıma araçlarına bininiz. Kızılay 'dan Or-an semti otobüslerine binerek TRT Genel Müdürlüğü karşısında ininiz. TRT karşısındaki ışıklardan ilk sağa ve sonra sola dönünüz, devam ediniz. Yolu takip ettiğinizde hastanemizi göreceksiniz.

 • Konya Yolundan Geliyorsanız

  Özel Araç ile; Or-an kavşağına kadar ilerleyiniz. Turan Güneş yolunu takip ediniz. TRT önündeki kavşaktan ilk sola ve sonra tekrar sola dönünüz. Yolu takip ettiğinizde hastanemizi bulacaksınız.

 • İstanbul Yolundan Geliyorsanız

  Özel Araç ile; Kızılay yönünde ilerleyiniz. Atatürk Bulvarı 'ndan Cinnah Caddesi yönüne ilerleyiniz. Atakule 'den düz ilerleyerek Simon Bolivar Caddesi sonundan sağa dönüp, Turan Güneş Bulvarı yönünde ilerleyiniz. TRT önündeki ışıklardan ilk sola ve sonra tekrar sola dönünüz, devam ediniz. Yolu takip ettiğinizde hastanemizi göreceksiniz. Toplu Taşıma ile; Kızılay toplu taşıma araçlarına bininiz. Atatürk Bulvarı 'ndan Cinnah Caddesi yönünde ilerleyiniz. Atakule 'den Simon Bolivar Caddesi 'nin sonundan sağa dönüp, Turan Güneş Bulvarı yönünde ilerleyiniz. TRT karşısındaki kavşaktan ilk sağa ve sonra sola dönünüz, devam ediniz. Yolu takip ettiğinizde hastanemizi göreceksiniz.

 • Samsun Yolundan Geliyorsanız

  Özel araç ile; Kızılay yönünde ilerleyiniz. Atatürk Bulvarı 'ndan Cinnah Caddesi yönünde ilerleyiniz. Atakule 'den Simon Bolivar Caddesi sonundan sağa dönüp, Turan Güneş Bulvarı yönünde ilerleyiniz. TRT karşısındaki kavşaktan ilk sağa ve sonra sola dönünüz, devam ediniz. Yolu takip ettiğinizde hastanemizi göreceksiniz. Toplu Taşıma ile; Kızılay yönüne giden toplu taşıma araçlarına bininiz. Atatürk Bulvarı yönünden Cinnah Caddesi yönünde ilerleyiniz. Atakule 'den Simon Bolivar Caddesi sonundan sağa dönüp, Turan Güneş Bulvarı yönünde ilerleyiniz. TRT karşısındaki kavşaktan ilk sağa ve sonra sola dönünüz, devam ediniz. Yolu takip ettiğinizde hastanemizi göreceksiniz. İncek Yolundan Geliyorsanız İncek yolunu takip edip, Anayasa Mahkemesi 'ni geçiniz. Or-an Kavşağı 'ndan Turan Güneş yoluna giriniz. TRT 'nin önündeki ışıklardan sola dönüp karşıya geçiniz ilk sola dönünüz. Yolu takip ettiğinizde hastanemizi göreceksiniz.

Hastane Organizasyon Şeması

Ankara Hastanesi

Uyarılar

Çiçek: Çiçekler enfeksiyon taşıma risklerine karşı hasta odalarına ve katlara kabul edilmemektedir. Görevlilerimiz tarafından alınan çiçekleriniz taburcu olurken size teslim edilir. 

Ziyaret Saatleri:  Değerli Misafirlerimiz, Koronavirüs (Covid-19) önlemleri kapsamında;

1- Hastanelerimize ziyaretçi kabul edilmemektedir.

2- Özel haller dışında refakatçi kabulü yapılamamaktadır.

Yalnızca 1 sabit refakatçi kalabileceği özel haller;

- Yani doğum yapan anneler

- Çocuk hastalar

- Tıbben gereklilik arz eden özel haller Anlayışınız için teşekkür ederiz.  

Refakat: Hastalarımıza sadece 1 refakatçi eşlik edebilir. Saat 22.00'den sonra odada bulunan ziyaretçiniz refakatçi kabul edilir. 

Sigara: Hastanemizin iç mekanlarında sigara kullanılması yasaktır.

Hastanede düşmelerden korunma bilgisi için tıklayın...

Odalar

 • Ankara Hastanesi
  STANDART ODA Acıbadem Ankara Hastanesi’nde hasta ve hasta yakınlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere toparlanmış 37 adet Standart Oda yer almaktadır. Standart odalarımız ahşap tonlarıyla dikkat çekmektedir. Ferah bir odada, hasta ve hasta yakınlarının temel ihtiyaçlarına eksiksiz bir şekilde cevap veren odalarımızda; minibar, televizyon, internet, özel kasa ve gazete servisi gibi hizmetlerimizde yer almaktadır. Odalarda hasta yakınlarının da dinlenebileceği, bir adet iki kişilik koltuk, düşme riskine karşı bilgilendirme broşürü, tuvalet ve banyolarında metal tutunma aparatı ve acil ipi de bulunmaktadır.

 • Ankara Hastanesi
  A TİPİ SUIT ODA Acıbadem Ankara Hastanesi’nde hasta ve refakatçilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere ‘’ev konforunda oda’’ niteliğinde tasarlanmış bir adet A Tipi Suit Oda bulunmaktadır. İki bölümden oluşan odamızda refakatçi ve misafirler için ayrı bir bölüm de bulunmaktadır. Yine tüm hijyenik koşulların özenle sağlandığı odamızda hasta yakınları için ayrı bir banyo ve dinlenebilecekleri bir de koltuk yer almaktadır. Hasta yatağının hemen başında hemşire çağırma butonu bulunurken; tuvalet ve banyolarda düşme riskine karşı metal tutunma aparatı ve acil ipi de bulunmaktadır.

 • Ankara Hastanesi
  SUIT ODA    
  Acıbadem Ankara Hastanesi’nin Suit Odaları hasta ve hasta yakınlarının birçok farklı ihtiyacını karşılamak üzere iki bölümden oluşan ‘’ev konforunda oda’’ niteliğinde tasarlanmıştır. Özel olarak tasarlanan odalarımızda misafirler için ayrı bir oda da bulunmaktadır.Hasta odasında, hasta ve yakınları için ayrıca bir televizyon da yer almaktadır. Yine tüm hijyenik koşulların özenle sağlandığı ve yalnızca 7 adetle sınırlı tutulan odalarımızda hasta yakınları için ayrı bir banyo ve dinlenebilecekleri bir de koltuk bulunmaktadır. Hasta yatağının hemen başında hemşire çağırma butonu bulunurken; tuvalet ve banyolarda düşme riskine karşı metal tutunma aparatı ve acil ipi de bulunmaktadır.

 • Ankara Hastanesi
  KING SUIT ODA    
  King Suit, Acıbadem Ankara Hastanesi’nde hastalar ve yakınlarının farklı ihtiyaçları için tasarlanan odaların başında gelmektedir. Odamız; hasta odası, hasta yakınlarına yönelik çift kişilik yatak odası ve salon olmak üzere üç bölümden oluşan bir daire niteliği taşıyarak fark yaratmaktadır. Odaların tümünden orman manzarası görülmektedir. İhtiyaç duyulabilecek her türlü temel ve lüks eşya hizmetinize sunulurken; hem hastaların hem de refakatçilerin hijyeni düşünülerek tasarlanan iki banyoda ekstra konfor sağlamaktadır.

İmkanlar

 • Otopark

  Hastanemizde ücretsiz otopark ve vale hizmeti bulunmaktadır.

 • Kafeterya

  CafeA Plus, hastanede hem kafe hem yemek hizmeti vermektedir.

 • Kuaför

  Kuaförlük hizmetlerimizden yararlanmak veya randevu almak için 43 16’yı odanızdan dahili olarak arayabilirsiniz.

 • İbadethane

  Acıbadem Ankara Hastanesi'nde ibadethane hizmeti verilmektedir.

Tıbbi Birimler

Doktorlar

Ankara Hastanesi 'nde görevli doktor listemiz aşağıda yer almaktadır:

Medikal Teknolojiler

Ankara Hastanesi 'nde yer alan tüm medikal teknolojik cihazlarımız aşağıda yer almaktadır:

Adres ve İletişim

ADRES Turan Güneş Bulvarı 630. Sokak No: 6 Or-an, Çankaya / Ankara

TELEFON +90 312 593 4444

E-POSTA ankarainfo@acibadem.com.tr

acibadem-ankara-hastanesi-google-maps-image.png
YUKARI
ALT MENÜ
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Sağlığınız Sağlığımızdır
20 : 59 : 55