Daha iyi bir deneyim için konum izni vermelisiniz.
TR

Genel Tanıtım

Gastroenteroloji Nedir?

Gastroenteroloji; sindirim sistemi ağızdan başlayarak, yemek borusu, mide, ince bağırsak, kalın bağırsak, karaciğer, safra yolları ve pankreas hastalıklarıyla ilgilenen bir bilim dalıdır. Gastroenteroloji birimi çeşitli sindirim sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisiyle ilgilenir.

Acıbadem Sağlık Grubu Gastroenteroloji bölümlerinde; hepatologlar tarafından sirozun komplikasyonları da dahil olmak üzere karaciğer hastalıklarında da tedaviler uygulanmaktadır.

Gastroenteroloji Bölümünün Çalışma Alanları Nelerdir?

Gastroenteroloji bölümünün çalışma alanı oldukça geniştir. Yemek borusu ve mide hastalıklarından, bağırsağa bağlı gelişen hastalıklara, karaciğer, safra kesesi ve pankreasa kadar birbirinden farklı görünen fakat birbiriyle bağlantılı olabilecek hastalıkların tanı ve tedavisi bu alanda gerçekleştirilir. 

Gastroenteroloji bölümünde hastalara teşhis ve tedavi hizmetleri verilmektedir. Teşhiste kullanılan yöntemler genellikle endoskopik yöntemlerdir. Bu yöntemlerden mide için olanı gastroskopi, kalın bağırsak için olanı da kolonoskopi olarak adlandırılmaktadır. Bu teşhis yöntemleri günümüzde kamera sistemiyle yapılmaktadır. Hastanın vücuduna ince bir borunun ucunda yer alan kameralar gönderilir ve bölge incelemesi yapılır. Endoskopi ve kolonoskopi işlemleri esnasında hastanın herhangi bir rahatsızlık hissetmemesi için sedasyon işlemi uygulanır.

Gastroenteroloji Hangi Hastalıklarla İlgilenir?

Birçok sindirim sistemi hastalığının benzer semptomları vardır. Gastroenteroloji alanının ilgilendiği hastalıklar genelde yaygın görülen hastalıklar arasındadır. Sindirim ağız yolundan başlayarak, anüse kadar devam etmektedir. Bu süreç yutak, yemek borusu, mide, bağırsaklar, karaciğer, safra kesesi, pankreas, rektum ve anüsü içermektedir. Bu hastalıkların tanı ve tedavisi, gastroenteroloji bölümünde uzman doktorlar tarafından yapılmaktadır. 

Bu hastalıkların çoğu genellikle yaşam tarzı değişiklikleriyle en aza indirilebilir. Bunun dışında bağırsak alışkanlıklarının değiştirilmesi, bağırsakların çalışmasını etkileyen sorunların ortadan kaldırılması ve her sene düzenli olarak yapılması önerilen kanser tarama testleri sayesinde erken teşhisle tedavi edilebilir.

Gastrointestinal Kanal Hastalıkları

Gastrointestinal sistemin ilk kısmı olan özofagus (yemek borusu) hastalıkları, mide yanması, yutma güçlüğü ve ağız kokusu gibi semptomlarının sebebi olabilir. Reflü başta olmak üzere, yemek borusunu ilgilendiren kanama veya yabancı cisim kaynaklı özofagus yaralanmalarında, yağ çözücü ve çamaşır suyu gibi tahriş edici maddelerin yarattığı hasarlarda ve özofagus kanseri gibi ciddi hastalıklarda tanı ve tedavi gastroenteroloji uzmanları tarafından yapılır.

Mide Hastalıkları

Mide rahatsızlıkları sıklıkla görülen hastalıklar arasında yer almaktadır. Sürekli faaliyet halinde olan midenin birçok farklı hastalığı ortaya çıkabilir. Karın ağrısı ve mide ekşimesi gibi şikayetlere bağlı olarak gastrit, ülser, reflü, mide fıtığı, mide kanseri gibi hastalıkların teşhis ve tedavisi yapılmaktadır.

Bağırsak Hastalıkları

Bağırsakların genel işlevi yediğimiz gıdanın emilmesini sağlamaktır. Bağırsaklarda sindirim sisteminin kronik olarak iltihabını içeren hastalıklar gelişebilir. Bunlar; ülseratif kolit ve crohn hastalığı olarak adlandırılır. Divertiküller, spastik kolon ve polipler de çeşitli bağırsak hastalıkları arasındadır.

İnce bağırsağın bir kısmı olan 12 parmak bağırsağındaki ülser ve çölyak hastalığı gibi hastalıklar, iştah kaybı ve ishale neden olabilir. Yine bu hastalıkların da tanı ve tedavisi gastroenterolji bölümünde yapılmaktadır.

Kolon Hastalıkları

Kolon ve rektumu etkileyen birçok farklı hastalık bulunmaktadır. Bağırsağın fonksiyonel bozuklukları yani düzgün çalışmadığı durumlarda bazı hastalıklar meydana gelebilir. Bunlar; kolit, polipler, irritabl bağırsak sendromu, anal fissürler, kabızlık, hemoroid, apse veya kolon kanseridir. Kolon hastalıklarının birçok tanısında kolonoskopi işlemi uygulansa da, farklı tanı yöntemleri de tercih edilir. Hastalık teşhisi konulduktan sonra hekim tarafından uygun görülen tedavi yöntemine başlanır. 

Rektum Hastalıkları

Rektum hastalıkları da sıklıkla görülen hastalıklar arasında yer almaktadır. Bunlardan en sık karşılaşılan hemoroid ve hemoroide bağlı kanamalardır. Bunların dışında ise; anal fissür (makat çatlaması), anal pruritus (anal kaşıntı), anal fistül ve apseler gözlemlenmektedir. 

Karaciğer, Safra ve Pankreas Hastalıkları

Karaciğer hastalıkları son derece önemli hastalıklar arasında yer almaktadır. Gastroenteroloji hekimlerinin en sık karşılaştığı hastalıklar arasında karaciğer hastalıkları bulunmaktadır. Bunlar; karaciğer sirozu, portal hipertansiyon, karaciğer apseleri, karaciğer kist hidatiği, karaciğer kanseri, iyi huylu karaciğer tümörleri, hepatit A, hepatit B, hepatit C ve hepatit D gibi hastalıklardır. 

Safra hastalıkları da karaciğer ve pankreasla bağlantılı gelişen hastalıklar arasında yer alır. Safra yollarında gelişen bazı hastalıklar ise; safra kesesi taşı, safra kesesi iltihabı, safra kesesi polipi, safra yolunda meydana gelen yaralanmalar veya darlıklar ve safra kesesi tümörleridir.

Bu gruba dahil olan hastalıkların arasında pankreasa bağlı gelişen hastalıklar da yer almaktadır. Vücut için önemli hormonlar olan insülin ve glukagon hormonları pankreasta üretilir. Herhangi bir sebeple pankreasın alınması halinde vücut artık bu hormonları üretemez. Bu nedenle pankreası alınan kişilerin bu duruma dikkat etmesi gereklidir. Pankreasa bağlı gelişen bazı hastalıklar ise; akut pankreas ve kronik pankreas enfeksiyonu ve pankreas kanseridir. Gastroenteroloji bölümünde bu hastalıkların seyrine göre tanı ve tedavi işlemi planlanır.

Gastroenteroloji bölümünün geniş bir hastalık yelpazesi bulunmaktadır. Bu hastalıkların teşhisinde genel olarak hasta öyküsü alındıktan sonra doktor tarafından geniş kapsamlı bir muayene yapılır. Hekimin gerek görmesi durumunda ise birçok farklı teşhis yönteminden faydalanılır. Bunlar; Ultrason, Bilgisayarlı Tomografi (CT), Manyetik Rezonans Görüntüleme (MR), Endoskopik Retrogard Kolanjiyo-Pankreatografi (ERCP), Endosonografi olabilir ve ayrıca kan ve gaita testi, dışkı elastaz ölçümü gibi laboratuvar ortamında yapılan testler de istenebilir. 

Acıbadem Web ve Yayın Kurulu tarafından hazırlanmıştır. Güncellenme Tarihi: 18 Eylül 2020 Cuma Yayımlanma Tarihi: 23 Ocak 2019 Çarşamba

İlgi Alanları

 • Akalazya

  Akalazya, özefagusta besinlerin yutulması işlevinde rol alan kasları kontrol eden sinir hücrelerinin bozulmasından veya kaybından kaynaklanır.


  Detaylı Bilgi
 • Anoreksiya Nervoza

  Anoreksiya nervoza, vücut ağırlığında anormal derecede düşüklük, hissedilen yoğun kilo alma korkusu, ve kilo algısı ile karakterize edilen bir hastalıktır.


  Detaylı Bilgi
 • Anorektal Manometre

  Anorektal manometre ile incelenen veriler, pelvik taban hastalıklarının fonksiyonel yönünü ve ayırıcı tanısını sağlıyor.


  Detaylı Bilgi
 • Bağırsak Enfeksiyonu

  Bağırsak enfeksiyonu yani gastrointestinal enfeksiyon, mide ve ince bağırsaklardan meydana gelen gastrointestinal sistemin iltihaplanması durumuna denir.


  Detaylı Bilgi
 • Balon Atım Testi ve Tedavisi

  Başta her türlü sebebe bağlı kabızlık olmak üzere özellikle dissinerjik defekasyon (uyumsuz dışkılama) hastalarında tanı ve tedavisinde kullanılıyor.


  Detaylı Bilgi
 • Barrett Özofagus

  Reflü hastalığının kronikleşmesi ve midenin içerdiği asit, safra ve ince bağırsak içerikleri Barrett özefagusa neden olur.


  Detaylı Bilgi
 • Crohn ve Kolit

  İnflamatuar bağırsak hastalıkları denince akla crohn hastalığı ve ülseratif kolit geliyor. Ancak bunlar birbirinden farklılık gösteren iki hastalık.


  Detaylı Bilgi
 • Çölyak Hastalığı

  Çölyak hastalığında ince bağırsağın içindeki besin emiliminin sağlandığı tabaka zarar görür. Çölyak hastalarının yaşam boyu glütensiz diyet uygulanması gerekir.


  Detaylı Bilgi
 • Defekografi

  Skopik görüntüleme altında rektal içeriğin kontrast ile işaretlenmesini takiben hastanın normal defekasyonunun eşzamanlı incelenmesidir.


  Detaylı Bilgi
 • Divertikülit

  Torbaların bir veya daha fazlası iltihaplandığında veya enfekte olduğunda, bu durum divertikülit olarak bilinir.


  Detaylı Bilgi
 • Diyet Tedavisi

  Her bireyin vücut yapısı ve metabolizması aynı değildir. Kişinin fazla kilolarından kurtulurken ona uygun bir beslenme programı hazırlanması gerekir.


  Detaylı Bilgi
 • Gastrit

  Gastrit, mide zarı iltihabı türleri için ortak olarak kullanılmaktadır Gastrit, çoğu zaman mide ülserlerine neden olan bakteri türü enfeksiyonun sonucudur .


  Detaylı Bilgi
 • Gaz Sancısı

  Gaz sancısı; besinlerin sindirimi esnasında bağırsak ve midede hava meydana gelmesi veya istemsiz olarak yutulan hava ile ortaya çıkabilmektedir.


  Detaylı Bilgi
 • Gaz-Dışkı Tutamama (Anal inkontinens)

  Dışkı Tutamama nedenleri çok olsa da günümüzde en fazla doğum travmaları sonucunda anal inkontinans doğum sonrası ya da uzun yıllar sonrasında gelişebiliyor.


  Detaylı Bilgi
 • Gluten

  Gluten, buğday, arpa ve çavdar gibi bazı tahıllarda doğal olarak bulunan ve bilimsel olarak prolamin adıyla bilinen bir depo protein ailesine verilen isimdir.


  Detaylı Bilgi
 • Hazımsızlık

  Hazımsızlık, yani dispepsi, bireyin karnının üst kısmındaki rahatsızlığı tanımlayan genel bir terimdir, kendi başına bir hastalık değildir.


  Detaylı Bilgi
 • Hepatit A

  Hepatit A hastalığı, Hepatit A virüsünün neden olduğu, karaciğeri tutan ve sarılıkla karakterize bir enfeksiyon hastalığıdır.


  Detaylı Bilgi
 • Hepatit B

  Hepatit B, karaciğeri etkileyen ciddi bir hastalıktır ve Hepatit B virüsü nedeniyle ortaya çıkar. kan, cinsel yol ve vücut sıvılarının yakın teması ile bulaşır.


  Detaylı Bilgi
 • Hepatit C

  Karaciğer yetmezliğine neden olması nedeniyle önemli bir hastalık olan Hepatit C''ye karşı günümüzde tam iyileşme sağlayan ilaçlar kullanıma girmiş durumda.


  Detaylı Bilgi
 • Hıçkırık

  Hıçkırık, diyaframın ani ve istem dışı kasılması sonucu meydana gelir. Bu kasılma gırtlakta bulunan ses tellerinin üzerine ani ve sert kapanmasıyla oluşur.


  Detaylı Bilgi
 • İltihabi Bağırsak Hastalıkları (Crohn Hastalığı ve Ülseratif Kolit)

  İltihabi bağırsak hastalıkları; nedeni kesin olarak bilinemeyen, bağışıklık sisteminde sorunlar, kalıtımsal nedenler ve çevresel faktörler ile ilgili olabilir.


  Detaylı Bilgi
 • İshal

  İshal gün içinde genellikle normalden daha sık sayıda, gevşek ve sulu dışkının çıkarıldığı bağırsak hareketleridir.


  Detaylı Bilgi
 • Kabızlık

  Yetersiz lif ve sıvı alımı, hareketsiz yaşam tarzı ve çevresel değişiklikler gibi birkaç eş zamanlı neden kabızlık için mevcut olabilir.


  Detaylı Bilgi
 • Kalın Bağırsak Kanseri

  Kalın bağırsak kanserinin en sık görülen belirtilerinden biri makattan kan gelmesidir. Hastaların büyük bir kısmı şikayetlerin basur olduğunu düşünmektedir.


  Detaylı Bilgi
 • Kıl Kurdu

  Kıl kurdu, en yaygın görülen bağırsak kurdu enfeksiyonu türüdür. Kıl kurtları ince, beyaz renkli, yaklaşık 6 - 13 milimetre uzunluğunda parazitlerdir.


  Detaylı Bilgi
 • Kolit ve Crohn Hastalığında Teşhis

  Ülseratif kolit ve Crohn hastalığı, pek çok hastalıkla karışabilen belirtileriyle, yıllarca gizli kalabilen hastalıklar arasında. Doğru teşhis önem taşıyor.


  Detaylı Bilgi
 • Kolon ve Rektum Kanseri

  Dünyada her yıl yaklaşık bir milyon kişiye kolon ve rektum kanseri tanısı konuyor. Hastalık, en çok yaşam kaybına neden olan kanser türlerinden biridir.


  Detaylı Bilgi
 • Kolonoskopi

  Kolonoskopi, bağırsak ile ilgili yakınmalar ya da bulguların incelenmesinde kolon ve rektum kanseri taramasında kullanılmaktadır.


  Detaylı Bilgi
 • Mide Balonu Uygulaması

  Mide balonu, morbid obeziteyi gideren bir işlem ya da obezite cerrahisinin alternatifi değildir. Ameliyat öncesinde kilo verme amacıyla kullanılır.


  Detaylı Bilgi
 • Mide Fıtığı

  Mide fıtığı, midenin üst kısmında karın ve göğüs bölgenizi ayıran büyük kasın diyaframdaki bir açıklıktan göğsünüze doğru şişmesine verilen addır.


  Detaylı Bilgi
 • Mide Kanaması

  Mide mukozasındaki inflamasyona bağlı olarak gelişen kanamalara mide kanaması denir ve kanama belirtileri bireyden bireye değişiklik göstermektedir.


  Detaylı Bilgi
 • Mide Kanseri

  Mide kanseri genellikle sinsi ilerleyen ve belirtilerini verdiğinde çoğunlukla ileri evrede tanısı koyulan bir hastalıktır.


  Detaylı Bilgi
 • Mide Yanması

  Mide yanması, ya da mide ekşimesi bireyin göğsünde, göğüs kemiğinin hemen arkasında yer alan yemek borusunda yanma hissi olarak ortaya çıkan ağrıya denir.


  Detaylı Bilgi
 • Obezite Tedavisi

  Obezite, vücutta sağlığı bozacak ölçüde aşırı ve anormal yağ birikmesidir. Yaşam kalitesini önemli derecede etkileyen Obezite tedavi edilebilen bir hastalıktır.


  Detaylı Bilgi
 • Otoimmün Hastalıklar

  Otoimmün hastalıklar vücudun birçok farklı alanını etkileyebilir. Otoimmün hastalıklara neyin sebep olduğu tam olarak bilinmemektedir.


  Detaylı Bilgi
 • Özofagus Kanseri

  Özefagus kanserlerinin tedavisi kanserin çeşidine (yassı hücreli kanser veya adenokarsinom) ve evresine göre yapılabilmektedir.


  Detaylı Bilgi
 • Reflü

  Reflü hastalığı asit, safra ve mukustan oluşan mide salgılarının yemek borusu veya ağza kadar yer değiştirmesidir.


  Detaylı Bilgi
 • Rektal Polip (Juvenil Polip)

  Polip bir sap ucundan ya da sapsız olarak bir yere bağlı bir çeşit urdur. Çocukluk çağında en sık kanama nedenlerinden biridir. 5-15 yaşları arasında görülür.


  Detaylı Bilgi
 • Rektal Prolapsus

  Rektal prolapsus, kalın bağırsağın son kısımları olan rektum ya da rektum ile sigmoid kolonun anal kanaldan dışarı çıkması olarak tanımlanıyor.


  Detaylı Bilgi
 • Rota Virüsü

  Rota virüsü, bağırsak enfeksiyonuna ve ishale neden olan ve çok yüksek bulaşıcılık oranına sahip bir virüstür.


  Detaylı Bilgi
 • Safra Kesesi İltihabı (Kolesistit)

  Safra kesesinin iltihaplanmasına kolesistit denir. Safra kesesinden çıkan tüpü tıkayan safra taşları kolesistite sebep olabilir.


  Detaylı Bilgi
 • Siroz

  Siroz, hepatit ve kronik alkolizm gibi birçok karaciğer hastalığının sebebiyet verdiği karaciğerde ileri derecede hasar oluşumuna denir.


  Detaylı Bilgi
 • Ülser

  Ülser, sindirim sıvıları ve mide asidi gibi tahriş edici vücut sıvıları tarafından tahrip edilmesi ve doku kaybı meydana gelmesidir.


  Detaylı Bilgi
 • Vücut Kitle İndeksi Hesaplama

  Boyunuzu ve kilonuzu girerek, vücut kitle indeksinizi öğrenmek ve vücut kitle indeksi hakkında detaylı bilgi edinmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


  Detaylı Bilgi
DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE

Hastaneler

Sıralama Türü:

Doktorlar

görevli doktor listemiz aşağıda yer almaktadır:

Medikal Teknolojiler

Gastroenteroloji biriminde yer alan tüm medikal teknolojik cihazlarımızı görüntülemektesiniz.

KİŞİSEL VERİLERİN ELDE EDİLMESİ VE İŞLENMESİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME FORMU

Acıbadem Sağlık Hizmetleri ve Ticaret A.Ş. (“Acıbadem”) ve Acıbadem’in hakim ve bağlı şirketleri (hepsi birlikte “Acıbadem Grubu” olarak anılacaktır.) tarafından, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) ve ilgili mevzuat kapsamında Veri Sorumlusu sıfatıyla, kişisel verileriniz, aşağıda açıklanan çerçevede ve 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu, 663 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Özel Hastaneler Yönetmeliği ve Sağlık Bakanlığı düzenlemeleri ve sair mevzuata uygun olarak işlenebilecektir.

1. Kişisel Verilerin elde Edilmesi, İşlenmesi ve İşleme Amaçları

Kişisel verileriniz Acıbadem Grubu tarafından sağlanmakta olan kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbî teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi amaçlarıyla ve Acıbadem Grubu şirketlerinin faaliyet konularına uygun düşecek şekilde; sözlü, yazılı, görsel ya da elektronik ortamda, çağrı merkezi, internet sitesi, sözlü, yazılı ve benzeri kanallar aracılığıyla elde edilmektedir. Sağlık verileriniz başta olmak üzere özel nitelikli kişisel verileriniz ve genel nitelikli kişisel verileriniz, Grup tarafından aşağıda yer alanlar dâhil ve bunlarla sınırlı olmaksızın bu maddede belirtilen amaçlar ile bağlantılı, sınırlı ve ölçülü şekilde işlenebilmektedir:

Acıbadem Grubu tarafından elde edilen her türlü kişisel veriniz (Özel nitelikli kişisel veriler de dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) aşağıdaki amaçlar ile işlenebilecektir:

İlgili mevzuat uyarınca elde edilen ve işlenen Kişisel Verileriniz, Acıbadem veya Acıbadem Grubu’na ait fiziki arşivler ve/veya bilişim sistemlerine nakledilerek, hem dijital ortamda hem de fiziki ortamda muhafaza altında tutulabilecektir.

2. Kişisel Verilerin Aktarılması

Kişisel verileriniz, Kanun ve sair mevzuat kapsamında ve yukarıda yer verilen amaçlarla Acıbadem ve Acıbadem Grubu tarafından Acıbadem Grubu’na dahil olan şirketler ile, Özel sigorta şirketleri, Sağlık bakanlığı ve bağlı alt birimleri, Sosyal Güvenlik Kurumu, Emniyet Genel Müdürlüğü ve sair kolluk kuvvetleri, Nüfus Genel Müdürlüğü, Türkiye Eczacılar Birliği, Mahkemeler ve her türlü yargı makamı, merkezi ve sair üçüncü kişiler, yetki vermiş olduğunuz temsilcileriniz, avukatlar, vergi ve finans danışmanları ve denetçiler de dâhil olmak üzere danışmanlık aldığımız üçüncü kişiler, düzenleyici ve denetleyici kurumlar, resmi merciler dâhil sağlık hizmetlerini yukarıda belirtilen amaçlarla geliştirmek veya yürütmek üzere işbirliği yaptığımız iş ortaklarımız ve diğer üçüncü kişiler ile paylaşılabilecektir.

3. Kişisel Veri Elde Etmenin Yöntemi ve Hukuki Sebebi

Kişisel verileriniz, her türlü sözlü, yazılı, görsel ya da elektronik ortamda, yukarıda yer verilen amaçlar ve Acıbadem’in faaliyet konusuna dahil her türlü işin yasal çerçevede yürütülebilmesi ve bu kapsamda Acıbadem’in akdi ve kanuni yükümlülüklerini tam ve gereği gibi ifa edebilmesi için toplanmakta ve işlenmektedir. İşbu kişiler verilerinizin toplanmasının hukuki sebebi;

Ayrıca, Kanun’un 6. maddesi 3. fıkrasında da belirtildiği üzere sağlık ve cinsel hayata ilişkin kişisel veriler ise ancak kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbı teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi amacıyla, sır saklama yükümlülüğü altında bulunan kişiler veya yetkili kurum ve kuruluşlar tarafından ilgilinin açık rızası aranmaksızın işlenebilir.

4. Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Haklarınız

Kanun ve ilgili mevzuatlar uyarınca;

Mezkûr haklarınızdan birini ya da birkaçını kullanmanız halinde ilgili bilgi tarafınıza, açık ve anlaşılabilir bir şekilde yazılı olarak ya da elektronik ortamda, tarafınızca sağlanan iletişim bilgileri yoluyla, bildirilir.

5. Veri Güvenliği

Acıbadem, kişisel verilerinizi bilgi güvenliği standartları ve prosedürleri gereğince alınması gereken tüm teknik ve idari güvenlik kontrollerine tam uygunlukla korumaktadır. Söz konusu güvenlik tedbirleri, teknolojik imkânlar da göz önünde bulundurularak muhtemel riske uygun bir düzeyde sağlanmaktadır.

6. Şikayet ve İletişim

Kişisel verileriniz teknik ve idari imkânlar dâhilinde titizlikle korunmakta ve gerekli güvenlik tedbirleri, teknolojik imkânlar da göz önünde bulundurularak olası risklere uygun bir düzeyde sağlanmaktadır. Kanun kapsamındaki taleplerinizi, “https://www.acibadem.com.tr/acibademonline/hastaverilerinkorunmasi.html” web adresindeki “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Uyarınca Başvuru Formu” nu doldurarak;

Kanun kapsamındaki taleplerinizi, https://www.acibadem.com.tr/acibademonline/hastaverilerinkorunmasi.html web adresindeki “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Uyarınca Başvuru Formu” nu doldurarak ve formda belirtilen usullerle tarafımıza iletmenizi rica ederiz.

YUKARI
İçindekiler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Sağlığınız Sağlığımızdır
20 : 59 : 55