Acıbadem Kemik İliği Merkezleri

Hasta Hikayeleri

Kemik iliği nakliyle lösemiyi yendi! Minik Berfin'in Büyük Zaferi!

Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi Çocuk Kemik İliği Transplantasyon Ünitesi Başkanı Prof. Dr. Gülyüz Öztürk’ün önderliğinde 3 Eylül’de kemik iliği transplantasyonu gerçekleştirilen minik Berfin, artık taburcu oldu. Berfin’in nakil sürecini anlatan Prof. Dr. Gülyüz Öztürk, Berfin’in tedavisinin tüm çocuklara umut olmasını istediklerini belirtti.

Devamı

Kentlerin yalnızca hastanelerini tanıyan bir minik yürek: Aysel

Aysel, henüz okul sıralarının heyecanıyla kalbinin attığı yıllarda tanıştı lösemiyle. 7 yaşındaydı. Dizlerinde ve bacaklarında minik morluklar belirdi. Doktora gittiler; ‘kansızlık’ dendi. 1 yıl boyunca kan alması gerekti. Ama yalnızca hastalıkla mücadele etmiyordu Aysel ve ailesi, yoksuldular.

Devamı

Büyük oğlunu aynı hastalıktan kaybeden bir babanın Küçük oğlu İbrahim’in hastalık mücadelesi

Mustafa Özdemir; Şırnaklı bir baba, Adana’da bir firmada güvenlik elemanı olarak hayatını kazanıyor. Ama onun yüreğinde kocaman bir yara var. Kalıtsal bir hastalık olan Fankoni Aplastik Anemi ve kronik böbrek yetmezliği olan büyük oğlu Hüseyin’i hayatta tutmak için tam 12 yıl mücadele ediyor.

Devamı

Kemik İliği Nakli SözlüğüKemik İliği Nakli Sözlüğü

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular

Kemik İliği Nakli MerkezlerimizKemik İliği Nakli Merkezlerimiz


Acıbadem Sağlık Grubu

Acıbadem Sağlık Grubu
Websitemizde yer alan bilgiler Acıbadem Hayat Yayın Kurulu tarafından oluşturulmuştur. Bu bilgiler tedavi edici amaç taşımamaktadır. Güncelleme Tarihi 04.11.2016