Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : stres

Çocuklarda uykusuzluk çocuğun sağlıklı gelişimini de etkileyen önemli bir sorundur. Bu durum ebeveynleri de sıkıntıya sokabilir. Uykusuzluğun arkasında başka sağlık sorunları da

Fizyolojik olarak pek çok sonuç doğuran menopozun psikolojik etkileri de büyüktür. Pek çok kadın bu dönemde depresyon, sinirlilik ve yalnızlık hissedebilir.

Üstün yetenekli çocukların dünyayı algılayış biçimlerinin ve tepki oluşturma şekillerinin çoğu akranına göre farklılık göstermesi, sağlıklı iletişim kuramamalarına neden olur.

Özellikle pek çok yeni anne ve baba, bebeğin neden ağladığını anlamayıp panik olabilir. Ancak bebeklerin genellikle çevrelerindeki stresten ya da karın ağrısı, açlık ve gaz gibi

Bayramda çıkacağınız tatilde memleketinize ya da deniz tatiline mi gideceksiniz. Nereye giderseniz gidin sağlığınıza dikkat edin, bayram tatiliniz zehir olmasın.

Uzun süreli kaygı durumu stresi beraberinde getirir. Stres ise bağışıklık sistemini düşüren etmenlerden biridir. “Sorunları düşünme, unut gitsin” demek yerine stresle baş etmeyi

Yapılan bilimsel çalışmalara göre koronavirüs (Covid 19) yaşlılar ve kronik rahatsızlığı olanların yanı sıra 50 yaş üstü erkeklerde ciddi sonuçlar doğurabiliyor.

Stresin başınıza bela olduğu gerçek. Alzheimer hastalığının oluşmasında bile rol oynuyor. Alzheimer stresli kişilerde daha çok görülüyor.

Okulun başlayacağı ilk gün çocuklar için zor bir gündür. Bu nedenle okulun açıldığı gün çocuğunuza destek olabillecek adımlar atmalısınız.

İyi ve kötü karnede ebeveynlerin nasıl bir tutum sergilemeleri gerektiği konusunda öneriler...

Çocukların ne zaman profesyonel psikolojik destek almaları gerektiğini anlamak, ebeveynler için her zaman zor bir konudur.

Anne babalarda çocuklarına ilişkin kaygı ve onların üzerinde yarattıkları baskı çocukta maalesef bazen o çok korkulan başarısızlığa sebep olabiliyor.

Yaşadığınız stres, travma gibi nedenler aşırı öfkelenmenize neden olabilir. Öfkenizi kontrol etmekte zorlanıyor musunuz? Öfke kontrolü için bu önerileri okuyun.

Stres gündelik yaşamımızın bir parçası. İşyerinde veya özel hayatımızda stresin yeri var. Ama dozunda… Stresi dozunda yaşayabilmeniz için onu yönetmeyi öğrenin.

Stres gündelik hayatta pek çok kez bizi zorlayabilir. Stres belirtileri kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir. Bazen mevcut hastalıkları da tetikleyebilir.

Erken boşalma cinsel hayatın başlamasıyla birlikte görülebileceği gibi normal bir cinsel yaşantı sürdürürken, çeşitli nedenlere bağlı olarak sonradan da görülebilir. Aşağıdaki te

Günlük hayatımızda kaygı duymak her ne kadar normal olsa da, dozunda bir aşırılık mevcutsa o zaman tıbbi bir hastalıktan söz edebiliriz. Anksiyete bir diğer adıyla kaygı bozukluğ

Stres, günlük yaşantımızın ayrılmaz bir parçası. Testimizdeki soruları cevaplayarak stresi yönetmekte ne kadar başarılı olduğunuzu öğrenebilirsiniz.

Hayatımızın bir parçası stres… Üç gruba ayrılan stres, solunumda, nabızda değişikliklere neden olarak bağışıklık sistemini düşürebiliyor.

İster genç ister yaş almış olalım, kalp sağlığına özellikle dikkat etmemiz gerekiyor. Peki, bu konuya yeterince özen gösteriyor muyuz? Testimizi cevaplayın, öğrenin...