Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : tiroit

Anne olmayı düşünen kadınların hassasiyetlerinden biri de hamilelik takibi olmalıdır. Hamilelik öncesi ve sonrasına dair karşılaşılabilecek riskleri bilin ve tedbirinizi alın.

Vücudun ‘saat’ gibi çalışmasını sağlayan hormonların görevlerini biliyor musunuz? Önemli hormonlar ve görevleri yazımızda…

Tiroit hastalıklarında önemli olan kişinin ne kadar tuz tüketildiği değil tuzun içerdiği iyot miktarıdır.

Bahar döneminde artan yorgunluk, zor uyanma, işe gitmeme isteği bahar yorgunluğundan kaynaklanabileceği gibi bazı rahatsızlıklardan da kaynaklanabiliyor.

Uzun süreli ve çeşitli diyet yapmanıza rağmen kilo veremiyor musunuz? Bunun altında yatan bir hastalık olabilir. Çabalarınıza rağmen kilo veremiyorsanız mutlaka bir uzmana başvur

Günlük 150-300 mikrogram alınması gereken iyot, deniz ürünleri ve bazı sebzelerde bol miktarda bulunur. İyot eksikliği durumunda ise guatr ve hipotiroidi gibi hastalıklar görülür.

Tiroit bezinde yer alan tiroit nodülleri, tiroit kanseri anlamına gelmez. Tiroit nodüllerinin sadece yüzde 5’inde tiroit kanseri görülür.

Tiroit bezi tarafından salgılanan tiroit hormonu vücutta önemli dengeleri sağlar. Tiroit hastalıkları bazen sadece ilaçla tedavi edilemez ve cerrahi tedavi gerektirir.

Tiroit testimiz ile tiroit belirtilerini ne kadar gösterip göstermediğinizi ölçebilirsiniz.

Çocuklarda sağlıklı büyüme için tiroit hormonlarının yeterli olması gerekir. Az salgılanması durumunda çocuklarda büyümede gerilik, boy kısalığı, zeka geriliği gelişebilir.