Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : tansiyon

Dilaltı hapının sadece baş ağrısı, göğüs ağrısı, nefes darlığı gibi şikayetlerde ve büyük tansiyonun sıklıkla 180 değerini aştığı acil durumlarda kullanılması gerekir.

Türkiye’de her üç yetişkinden birinde görülen hipertansiyon her zaman gündemde olan bir sağlık sorunu.

Sıcak havalar insan sağlığını da ciddi şekilde etkileyebiliyor. Özellikle kalp, hipertansiyon ve diyabet gibi rahatsızlığı olanlar için risk daha da büyük.

Yemeğinize tuz koymuyor olabilirsiniz ama farkında olmadan tükettiğiniz gıdalarla ihtiyacınızdan fazlasını alabilirsiniz. Tuzu azaltmak için bu önerileri okuyun.

Tuza düşkün müsünüz? Ama tuzun bir tuzak olduğunu unutmayın. Yediklerinizi lezzetlendirse de uzun vadede sağlığınıza ciddi zararlar verir. İşte bu nedenle tuzu azaltmanın yolları

Tuzun sağlığınıza verdiği zararların neler olduğunu biliyor musunuz? Bu yazı ile tuzla ilgili gerçekleri öğrenebilirsiniz.

Yemeklere tuz eklemeyi azalttığınızı düşünüyorsunuz. Bu önemli bir adım ama asıl tuz alımınızda işlenmiş ya da paketli gıdalarda mevcut. Mutlaka alacağınız ürünün paketin üzerind

Okul çağındaki çocuklar için beslenme çok önemlidir. İşte okula giden çocuklara özel beslenme önerileri.

Kalp krizi diyabet, tansiyon gibi hastalıklarla doğrudan ilişkilidir. Kalp krizinde risk oluşturan hastalıklar ve detayları yazımızda…

Vücudumuzun büyük bir çoğunluğunu oluşturan suyu tüketmemizin bir nedeni de kalp sağlığımız. Günde en az 2 litre su içerek kalp krizine karşı önleminizi alın.

Sıcak ve nem yazın özellikle büyük şehirde yaşayan herkesi bezdirir. Ancak özellikle kalp hastaları için daha zorlayıcı ve tehlikeli olur. Kalbinizi yazın böyle korumalısınız.

İlkbaharda görünen güneş yüzümüzü güldürür ama kalbimizi de zorlayabilir. Yaşanan ısı ve basınç değişimi ile birlikte kalp krizi riski artar.

Çoğunlukla erken evrede belirti vermeyen, son safhada fark edilen böbrek yetmezliğinin tedavisi nakildir. Böbrek yetmezliği ile ilgili bilmeniz gerekenler…

Renal Denervasyon çok sayıda ilaç kullanmasına karşın, sorun yaşamaya devam edenler için etkili bir yöntem.

Bağışıklık sisteminin temel görevi vücuda giren ya da oluşan yabancı yapılara (virüs, bakteri, kanser hücresi) karşı vücudu korumaktır. Hastalıklara daha az yakalanmak ve onlarla

Ense ağrıları, yaşam kalitemizi düşüren ve bazı hastalıkların habercisi olan ağrılardır. Ense ağrıları hakkında detayları öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.