Yazı İçeriği

Peeling ile soyulun

Lekelere karşı mezoterapi

Güneş lekelerinden 2 seansla kurtulun

Cildiniz PRP ile canlanıyor

Lazer mevsimi geldi

Cilt bakımı uygulamaları hakkında bilmeniz gerekenler

Yaz geldi, geçti. Siz tatilde fazlasıyla güneşe doydunuz. Peki cildiniz için özen gösterdiniz mi? Güneş ışınlarının cildinizi yaşlandırdığını unutmayın. Güneşlenmek gibi bir hataya düştüyseniz en azından cildinize gerekli özeni şimdi gösterin. Cildinizi onarmak için çeşitli uygulamaları tercih edebilirsiniz. Cilt bakım uygulamaları ile ilgili merak edilenleri bu yazımızda okuyabilirsiniz…


Peeling ile soyulun

Cildinizde kırışıklık, leke, akne izleri veya mat bir görünüm oluşmuşsa deriye kimyasal solüsyon sürülerek üst tabakanın soyulması ve derinin kendini yenilemesi işlemi olan “peeling” uygulaması yaptırabilirsiniz. Meyve asitli peeling ve enzim peeling tarzındaki uygulamalarda yoğun soyulma olmaz ve günlük yaşamınıza devam edebilirsiniz.

Lekelere karşı mezoterapi

Mezoterapi yüzde, dekolte bölgesinde ve ellerde gelişen leke ile kırışık gibi sorunların azalmasını sağlıyor. Mezoterapi ciltteki kurumalar için uygun ürünlerin, direkt enjeksiyonlarla cilt içine verilmesi işlemi olarak tanımlanıyor. Bu yöntemle cildin kaybettiği nem, vitamin, aminoasit ve mineral desteği yapılmış oluyor. 2-3 hafta aralıklarla 3-5 seansla gerçekleştirilen bu uygulama hem cildi canlandırıyor, hem de içeriğindeki uygun ürünlerle ciltte sıkılaşma ve renginde düzelme sağlıyor. İçeriğindeki hyaluronik asit ve vitamin kompleksleri ile aynı zamanda kırışıklıklarda etki gösteriyor.

Güneş lekelerinden 2 seansla kurtulun

Kriyoterapi ile yüz ve ellerdeki yaş lekeleri sorunu gideriliyor. Güneş sonrasında ortaya çıkan ya da artan, lentigo adı verilen kahverengi lekelere uygulanan sıvı nitrojen ile bu problemden 2 seansta kurtulmak mümkün oluyor.

Cildiniz PRP ile canlanıyor

PRP, kişinin kanından elde edilen trombosit adlı hücrelerin ve büyüme faktörü içeren zengin plazma sıvısının cilde küçük enjeksiyonlarla uygulanmasıdır. Bu yöntem ciltteki dolaşımı arttırıyor, kollajen ve hyaluronik asit üretimini tetikliyor. Bu sayede de cildi canlandırıyor, yeniliyor ve lekelere neden olan reaksiyonu baskılıyor. PRP, 2-3 haftada bir 3-6 seans olarak uygulanıyor.

Lazer mevsimi geldi

Sonbahar, Co2 fraksiyonel lazer için uygun bir zaman. Bu lazer tipi ciltte oluşturduğu kontrollü hasarlama ile kollajeni yeniden yapılandırarak, gözeneklerde küçülme, kırışıklıklarda azalma sağlıyor, ayrıca cildi yeniliyor ve renk bozukluklarını düzenliyor. Cilt bakımında yaz mevsimi sonrasında kırışıklık, lekelenmeler, cilt sarkmaları, akne izleri için yüz güldürücü sonuçlar veriyor ve güneş hasarı lezyonları olan aktinik keratozlarda sorunu çözüyor.