Daha iyi bir deneyim için konum izni vermelisiniz.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
İçindekiler

Check Up Nedir?

Check up,   sağlık sorunu olmayan bir kişinin yaş, kalıtsal yapı ve çevresel faktörler de dikkate alınarak, olası hastalıklarının erken dönemde tespit edilmesini ve önlem alınmasını amaçlayan; yaş, kalıtsal yapı ve çevresel faktörler dikkate alınarak yapılan sağlık taramasıdır. Check up yaptırmak, ileri evrelerde tedavisi zorlaşan sağlık sorunları; hasta ve ailesi için yıpratıcı bir sürece yol açıyor. Özellikle aile öyküsü olan kişilerde yılda bir kez yapılan sağlık taraması ile erken teşhis ve ardından planlanan tedavi, hayat kurtarıcı olabiliyor.

Acıbadem Sağlık Grubu'nda, yaş ve cinsiyete göre olası hastalık ve risklerin tanı ve tedavisi için Check Up Programları uygulanıyor. “Sağlık Riski Değerlendirme” adı verilen bu yöntemle elde edilen sonuçlar doğrultusunda kısa sürede gerekli yönlendirmeleriniz ve kontrolleriniz gerçekleştiriliyor.

İstanbul dışında check up yaptırmak isteyen kişiler için; Acıbadem’in Adana, Ankara, Bodrum, Bursa, Kayseri hastanelerinde de check up tarama programları yer alıyor.

Hastane ve tıp merkezlerindeki Check Up birimlerinde misafirlerimize eşlik eden Check Up danışmanlarımız, hasta dolaşımını en aza indiren sistemle süreci takip ediyor. Check up taraması dahilindeki laboratuvar hizmetleri, Acıbadem Sağlık Grubu’nun TS EN ISO 15189 standartlarına sahip laboratuvarlarında gerçekleştiriliyor.  Ayrıca;

 • Laboratuvar hizmetlerinde ISO 15189 belgesi
 • Doktor raporu ve tetkik sonuçlarının dijital ortamda saklı tutulması
 • Hastane içinde özel alana sahip check-up bölümleri
 • Doktor, kan alma, EKG, hizmetlerinin, check up özel bölümlerinde yapılıyor olabilmesi
 • Check up danışmanı eşliğinde sürecin takip edilmesi sağlanıyor.
Check up taraması sonrasında hekim, check up yaptıran kişinin taşıdığı riskleri göz önünde bulundurarak daha detaylı tetkikler isteyebiliyor. Check-Up programı sonrasında sağlığınızla ilgili tüm kayıtlar saklanır ve aile hekiminizle sağlık durumunuzun takibi için iletişim halinde olabilirsiniz.

Detaylı bilgi için 0216 665 38 15'i arayabilirsiniz...

Check Up Neleri Kapsar? Check up, sadece tahlil ve tetkikten oluşan bir inceleme değildir. Hastalık oluştuktan sonra yapılan tetkikler de check-up değildir. Check up sırasında hastanın sadece laboratuvar testlerine bakılıp değerlendirilmez, check up öncesinde hastayla yapılan görüşmeler ile daha sağlıklı değerlendirmeler yapılabilir.

Check-up doktorun hasta ile yaptığı görüşme, laboratuvar ve radyolojik tetkikleri doğrultusunda yapılan bir değerlendirmedir. Kişinin yaşam, beslenme tarzı, alışkanlıkları ve ailevi riskler göz önünde bulundurarak hastanın sağlık durumu değerlendirilir.

Check up sonuçlarına göre hastanın yapması gereken ve dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgi verilir. Eğer bir rahatsızlık teşhis edilirse ya da hastanın bir sağlık sorunu var ise, hasta doğru bölüme doğru yönlendirilir.

Neden Yaptırmalısınız?

İleride hastalığa dönüşebilecek riskleriniz tespit edilebiliyor. Hastalıklarınızın erken teşhisinde önemli rol oynuyor.

Ne Zaman Yaptırmalısınız?

Erişkin yaşlardan itibaren, herhangi bir şikayet ya da endişeniz olmasa bile yılda 1 kez sağlık kontrolünden geçmek yararlıdır. Yıllık sağlık kontrolü, hekiminizin önceki yıla ait sonuçları karşılaştırması ve sağlığınızdaki değişimleri ve riskleri izlemesi açısından önemlidir.

Check-Up Nasıl Yapılır? Ne Kadar Sürer? Check up için öncelikle check up yapılan bir hastane ya da tıp merkezinden randevu almanız gerekiyor. Check up’tan sorumlu doktor kullandığınız ilaçlar ve daha  önce geçirdiğiniz hastalıklar konusunda sorular sorar. Bu doğrultuda check up’ın kapsamı belirlenir, kişinin check up’a gelmeden kullanması veya kesmesi gereken ilaçlar varsa doktor tarafından bilgilendirme yapılır.

Randevu günü aç karna (8-10 saat arası bir açlıkla) check up birimine gelindiği zaman kan ve idrar tahlilleri alınıyor bunun dışında kalp elektrosu (EKG), akciğer filmi, batın ultrasonu gibi görüntüleme yöntemlerine başvuruluyor. Kişinin yaşı ve cinsiyetine göre mamografi, PSA testi gibi tetkikler gerçekleştiriliyor. 50 yaş üstünde endoskopik tetkikler planlanabiliyor.

Check up süresi panel içeriğine göre farklılık gösterebiliyor. Sonuçlarınız check up panel içeriğindeki tetkiklere bağlı olarak aynı gün içerisinde ve/veya takip eden günlerde hazır oluyor.

20 - 40 Yaş Arası Kadınlara;

Senede bir kez genel sağlık muayenesi, temel kan testleri, idrar analizi, akciğer grafisi, meme muayenesi ve jinekolojik muayene yaptırılması tavsiye edilmektedir.

20 - 40 Yaş Arası Erkeklere;

Senede bir kez genel sağlık muayenesi, temel kan testleri, idrar analizi ve akciğer grafisi yaptırılması tavsiye edilmektedir.

40 Yaş Üzeri Kadınlara;

Yılda bir genel sağlık muayenesi, temel kan testleri, idrar analizi, EKG, akciğer grafisi, mamografi, gaitada gizli kan testi, jinekolojik muayene yaptırılması tavsiye edilmektedir.

40 Yaş Üzeri Erkeklere;

Yılda bir genel sağlık muayenesi, temel kan testleri, idrar analizi, EKG, akciğer grafisi, gaitada gizli kan testi, ürolojik muayene tavsiye edilmektedir.

50 Yaş Üzeri Kadınlara ve Erkeklere ise;

50 Yaş ve sonrasında ise yukarıdaki kontrollere ek olarak hem kadınlar hem de erkeklerin herhangi bir şikayeti bulunmasa da risk gruplarına göre belirlenecek sıklıklarda kolonoskopi ve endoskopi yaptırması ve sonuca göre periyodik takibini gerçekleştirmesi gerekiyor. Öte yandan erkekler bu dönemde üroloji bölümüne başvurarak prostata özgü muayene ve tetkiklerini yaptırmalı. 

Sigara kullanan, aile öyküsü bulunan, şeker veya yüksek tansiyon gibi sağlık sorunları olan kişilerin, yukarıdaki kontrollere ek olarak, en geç 40 yaş ve sonrasında 2 yıllık periyotlarda Eforlu EKG ve kardiyoloji kontrolü yaptırması gerektiğini unutmayın.

Testler Nerede Değerlendiriliyor?

Testler Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü yerleşkesi içinde bulunan Acıbadem Labgen Genetik Değerlendirme Merkezi’nde değerlendiriliyor. 

Check Up Hazırlık
Uygulanacak tetkikler bir takım ön hazırlıklar gerektirmektedir. Check up hazırlığına dair detaylı bilgilendirme için tıklayınız. 
Check Up İle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar YANLIŞ: Kendimi iyi hissediyorum, check up yaptırmaya gerek duymuyorum.

DOĞRU: Check up, henüz belirti göstermeyen hastalıkları erken dönemde saptama amacıyla yapılır. Bu yüzden düzenli check up yaptırmak faydalıdır.

YANLIŞ: Ailemde kanser hastalığı yok, bu yüzden kanser taramasına ihtiyaç duymuyorum.

DOĞRU: Kanser, genetik ya da yaşamsal koşullarınıza bağlı bir hastalıktır. Yaşam tarzınıza bağlı olarak risk altında olabilirsiniz.

YANLIŞ: Uzun zamandır sigara ve alkol ürünleri tüketmeme rağmen sağlıklıyım. Kontrole gerek duymuyorum.

DOĞRU: Sigara, içinde bulundurduğu zehirli gazlardan dolayı akciğer kanseri başta olmak üzere, amfizem, KOAH, gibi solunum sistemi hastalıklarına yol açabilir. Bu durumda kalp rahatsızlıkları gibi hastalıklara ortam hazırlanır. Alkol tüketimi ise, karaciğer fonksiyonlarını bozararak, siroz gibi hastalıklara uygun ortam hazırlar. Check up sayesinde, karaciğer, kalp, akciğerler gibi sağlığınız için hayati önem taşıyan organlarınızın durumunu takip edebilirsiniz.

YANLIŞ: Sürekli devam eden bir baş ağrım var, fakat check up programınızde MR hizmeti mevcut değil.

DOĞRU: Devamlı baş ağrısı şikayetiniz varsa, check up yerine doktor kontrolünden geçmelisiniz.

YANLIŞ: Birkaç sene önce check up yaptırmıştım, hiçbir sağlık sorunum olmadığı anlaşıldı. Tekrar yaptırmama gerek yok.

DOĞRU: İlerleyen zaman içerisinde, sağlık durumunuzda istenmeyen değişimler oluşmuş olabilir. Uzmanların önerisi, yılda 1 defa check up yaptırarak, önceki zamanlara ait raporlarınızı da hekiminize göstererek, sağlığınızın korunduğundan emin olmanızdır.

YANLIŞ: Özel hayat sigortam var, check up yaptırmamın pek bir önemi yok.

DOĞRU: Özel hayat sigortanız, hasta olduğunuz zamanki sağlık giderlerinize yardımcı olur, check up ise şikayetleriniz başlamadan hastalığın oluşum aşamasında erken teşhise yardımcı olan bir uygulamadır.

Check Up Programları

Sağlık sorunu olmayan bir kişinin, olası hastalıklarının erken dönemde tespit edilmesini ve bunlara karşı önlem alınmasını amaçlayan; yaş, cinsiyet, kalıtsal (genetik) yapı ve çevresel faktörler dikkate alınarak yapılan sağlık taramasına check up denir.

Check Up Programlarımız

Acıbadem Hastaneleri ve Tıp Merkezlerinde yapılan Check Up Programları; kişinin yaşı, cinsiyeti, genetik özellikleri, yaşam şekli, geçmiş sağlık öyküsüne göre planlanıyor. Kişinin taşıdığı risk faktörleri de göz önüne alınıyor. Örneğin orta yaşlı erkeklerde prostat kanseri açısından taramalar önem taşırken, orta yaşlı kadınlarda ise meme ve rahim taramaları önem kazanıyor. Çeşitli hastalıklara yatkınlığı olan kişiler için tarama programları uygulanabiliyor.

Acıbadem Check Up Programları arasında; 

Koruyucu Hekimlik / Check Up Anlayışı Nedir?

Check up programlarında uygulanacak temel tarama teknikleri sonrası, hekiminiz tarafından sağlık risklerini ortadan kaldırmaya ve azaltmaya yönelik olarak yaşam ve beslenme tarzı değişiklikleri, koruyucu aşılar, kişisel beslenme ve egzersiz önerileri getirilir.

Check Up ile Hastalık Riskleri Yok Edilebilir Mi?

Genetik riskler dışındaki pek çok çevresel risk ve yaşam tarzı riskleri yok edilebilir veya azaltılabilir. Sadece tetkikler değil, detaylı bir özgeçmiş, ailevi risklerin sorgusu, muayene ve hastaya kendi kendini muayene bilgisi de verilmeli / sağlanmalıdır.

Hastalık bir kere baş gösterdikten sonra riskler (tedavi riskleri de dahil) katlanarak artar. Hastalıkla baş etmenin en akılcı yolu düzenli sağlık kontrolü ile önlem almaktır.

Kimler Check Up Yaptırmalı? Sağlıklı Bir Kişinin Yılda Bir Kez Check Up Yaptırması Neden Önemlidir?

Sağlıklı bir kişinin yılda bir kez check up yaptırması özellikle erken bulgu vermeyen yani klinik olarak kişide henüz şikayete yol açmayan risklerin anlaşılmasında çok önemlidir. Riskler hem laboratuvar testleriyle aydınlatılabilir, hem de detaylı bir tıbbi özgeçmiş sorgulaması ve muayene ile ortaya çıkarılabilir.

Kişiye bu şekilde bilgilendirme yapılarak daha risksiz bir hayat sürmeye yönlendirilir. Yıllık sağlık kontrolü, hekiminizin önceki yıla ait sonuçları karşılaştırması ve sağlığınızdaki değişimleri ve riskleri izlemesi açısından önemlidir.

Erişkin yaşlardan itibaren, herhangi bir şikayet ya da endişeniz olmasa bile yılda 1 kez yaptıracağınız sağlık kontrolü ile olası hastalıkların önüne geçebilirsiniz.

Hastalıkların Erken Teşhisinde Check-Up Rolü
 • Düzenli sağlık taramaları ile hastalık henüz bulgu vermediği bir safhada yakalanabilirse birçok hastalık ileri evrelere gelmeden önlem alınabiliyor.
 • Yaşam tarzımız son birkaç yüzyılda çok değişti. Toksinler, iyonizan radyasyon, rafine besinler kanser başta olmak üzere birçok hastalık için risk faktörü oluşturuyor. Check up ile artan hastalık risklerine karşı, hastalık oluşmadan önlem alınabiliyor.
 • Kardiyovasküler hastalıklar erken safhada yakalanıp yok edilebiliyor veya tedavi edilebiliyor.
 • Genetik, cinsiyet yaş, ırk gibi risk faktörlerine göre oluşturulmuş check up programları ile bu risklerin oluşturabileceği erken dönem belirtiler değerlendirilebiliyor.
 • Kendi kendini muayene eğitimi check-up sırasında verilebiliyor.
 • Diş hekimliği muayenesi ile oral kanserlerin önüne geçilebiliyor.
 • Diyetisyen görüşmesiyle beslenme tarzında olumlu değişikler için kişi teşvik ediliyor.
Hangi Kanserler Check Up ile Teşhis Edilir?

Pek çok kanser türünün riskleri bir yere kadar tarama ile değerlendirilmiş olur. Kesin tanılar ise ancak biyopsi ile konur. Biyopsi öncesine kadar hiçbir bulgu kesinmiş gibi değerlendirilmemelidir. Çok detaylı görüntülemeler check up taraması için uygun değildir. Gereksiz ileri tetkiklere sebep olurlar.

Düzenli Tarama Programları ile En Sık Erken Tanı Konulan Kanserler Şunlardır:
 • Kolorektal kanserler, akciğer kanserleri, erkeklerde prostat, kadınlarda meme ve rahim ağzı kanserleri (PAP smear ve HPV testi ile).
 • Kansere giden yolda kanseri tetikleyen, metabolizmayı bozan birçok sorun vardır. Bu tür sorunların saptanması da en az kanserin saptanması kadar önemlidir (Örneğin obezite ve kanser ilişkisi).
 • En sık rastlanan ve en ölümcül olan akciğer ve bağırsak kanserleri ile, kadınlarda meme, rahim ve tiroid, erkeklerde prostat kanserinin erken teşhisi için düzenli sağlık taraması yapılabilmektedir.
 • Kadınlar için düzenli taramalarda için sıklık ve öncelik şu kanserlerdedir: 1. Meme 2. Rahim 3. Tiroid kanserleri
 • Erkekler için düzenli taramalarda için sıklık ve öncelik şu kanserlerdedir: 1.Prostat 2. Kolorektal 3. Mide, 4. Kaposi 5. Oral (Dudak, ağız içi) 6. Mesane 7. Akciğer Kanseri (Türkiyede en sık) 8. Karaciğer, 9. Non Hodgkin lenfoma.

Benzer İlgi Alanları

DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE

Hastaneler

Sıralama Türü:

Tıbbi Birimler

Doktorlar

Check Up biriminde görevli doktor listemiz aşağıda yer almaktadır:
 • Check Up yaptırmak ne kadar zaman alır?

  Panel içeriğinize göre farklılık gösterebiliyor. Randevu alırken bilgi isteyiniz.

 • Ne kadar sıklıkla Check Up yaptırmalıyım?

  Her bireyin yılda 1 kez check up yaptırması gerekiyor, bu sayede sağlık takibi daha detaylı yapılabiliyor ve oluşabilecek hastalıkların önüne geçilebiliyor.

 • Check Up sonrasında oluşan bir sağlık sorunum olursa, gerekli yönlendirmeleri yapıyor musunuz?

  Gerekli yönlendirmeler, ek tetkikler ve tedaviler, konsültasyonu yapan doktor tarafından yapılıyor.

 • Sonuçlar kimler tarafından değerlendiriliyor?

  Sonuçlar, ilgili alandaki branş hekimleri tarafından değerlendiriliyor.

 • Sonuç değerlendirmesi için ayrıca ücret ödemeli miyim?

  Sonuçlarınızın değerlendirilmesi için, herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor.

 • Hangi bölümlerde uzman doktorlarınız var?

  Tüm check up hekimlerimiz ve diğer branş hekimleri alanında uzmandır.

 • Sonuçlar ne kadar zamanda hazır olur?

  Sonuçlarınız check up panel içeriğindeki tetkiklerinize bağlı olarak aynı gün içerisinde ve/veya takip eden günlerde hazır oluyor.

 • Sonuçlarıma nasıl ulaşabilirim?

  Check Up sonuçlarınıza Acıbadem Online üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 • Adet döneminde olmamın, Check Up sonuçlarıma etkisi olur mu?

  Bazı hormon testleri özellikle adet dönemi başında, bazıları adet dönemi ortasında gerçekleştirilebilmektedir. Hormon testleriniz, mamografi ve meme ultrasonunuz için seçilebilen dönemler olabilir. Adet döneminiz için check up hekiminizi bilgilendirmeniz önerilir.

 • Hamilelerin Check Up yaptırması uygun mu?

  Hamile kadınlar, akciğer grafisi ve radyolojik tetkikler gibi radyasyon içeren tetkikler haricindeki içeriklerden faydalanabiliyor.

 • Check Up hizmeti tüm birimlerinizde mevcut mu?

  Check up hizmeti, tüm hastane ve tıp merkezlerimizde mevcut.

 • Tüm Check Up hizmetlerinin içerikleri, her lokasyonda uygulanabiliyor mu?

  Check up hizmetlerinin uygulanması, lokasyona göre farklılık gösterebiliyor. Ancak bu durumda, araç temini ve refakat ile diğer lokasyonlardan destek alınıyor.

 • Belirlenmiş Check Up panelleri dışında, kişinin taleplerine göre içerikte değişiklikler yapılabilir mi?

  Check up panelleri Acıbadem Sağlık Grubu Tıbbi Direktörlüğü onaylı hazırlanmış panellerdir. Bununla beraber kişisel sağlık risklerinize bağlı olarak Check Up hekiminizin yönlendirmesiyle Check Up paneli dışında ek tetkikler yapılabilir.

 • Check Up yaptırmadan önce, herhangi bir hazırlık yapmak gerekir mi?

  Hazırlık ile ilgili gerekli bilgilendirmeyi check up hazırlık başlığı altından veya 444 55 44 Alo Acıbadem'den ulaşabilirsiniz.

 • Check Up işlemi esnasında, hastane içerisindeki organizasyon nasl olacak?

  Check up misafirleri için tüm lokasyonlarda ücretsiz otopark ve vale hizmeti mevcut. Check up birimlerinde check up yetkilileri tarafından gün içerisindeki panelinize uygun süreçler ile ilgili sözel olarak ve broşürler ile bilgilendiriliyorsunuz.

 • Panel içeriğinde bulunan herhangi bir işlemi, farklı bir Acıbadem lokasyonunda yaptırmam mümkün mü? Panel içeriğinde bulunan hekim kontrolünün gün ve saatini kendime göre ayarlayabilir miyim?

  Check up panelinizi hangi lokasyonda yaptırmak istediğinizi randevu aşamasında çağrı merkezine, kontrol randevunuz içinse uygun günlerinizi check up yetkilisine iletmenizi öneriyoruz. Gerekli düzenlemeler çağrı merkezi ve check up yetkilileri tarafından gerçekleştiriliyor.

Acıbadem Web ve Yayın Kurulu tarafından hazırlanmıştır. Güncellenme Tarihi: 20 Mart 2024 Çarşamba Yayımlanma Tarihi: 25 Haziran 2019 Salı

İletişim

Güvenlik Kodu

KİŞİSEL VERİLERİN ELDE EDİLMESİ VE İŞLENMESİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME FORMU

Acıbadem Sağlık Hizmetleri ve Ticaret A.Ş. (“Acıbadem”) ve Acıbadem’in hakim ve bağlı şirketleri (hepsi birlikte “Acıbadem Grubu” olarak anılacaktır.) tarafından, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) ve ilgili mevzuat kapsamında Veri Sorumlusu sıfatıyla, kişisel verileriniz, aşağıda açıklanan çerçevede ve 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu, 663 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Özel Hastaneler Yönetmeliği ve Sağlık Bakanlığı düzenlemeleri ve sair mevzuata uygun olarak işlenebilecektir.

1. Kişisel Verilerin elde Edilmesi, İşlenmesi ve İşleme Amaçları

Kişisel verileriniz Acıbadem Grubu tarafından sağlanmakta olan kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbî teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi amaçlarıyla ve Acıbadem Grubu şirketlerinin faaliyet konularına uygun düşecek şekilde; sözlü, yazılı, görsel ya da elektronik ortamda, çağrı merkezi, internet sitesi, sözlü, yazılı ve benzeri kanallar aracılığıyla elde edilmektedir. Sağlık verileriniz başta olmak üzere özel nitelikli kişisel verileriniz ve genel nitelikli kişisel verileriniz, Grup tarafından aşağıda yer alanlar dâhil ve bunlarla sınırlı olmaksızın bu maddede belirtilen amaçlar ile bağlantılı, sınırlı ve ölçülü şekilde işlenebilmektedir:

Acıbadem Grubu tarafından elde edilen her türlü kişisel veriniz (Özel nitelikli kişisel veriler de dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) aşağıdaki amaçlar ile işlenebilecektir:

İlgili mevzuat uyarınca elde edilen ve işlenen Kişisel Verileriniz, Acıbadem veya Acıbadem Grubu’na ait fiziki arşivler ve/veya bilişim sistemlerine nakledilerek, hem dijital ortamda hem de fiziki ortamda muhafaza altında tutulabilecektir.

2. Kişisel Verilerin Aktarılması

Kişisel verileriniz, Kanun ve sair mevzuat kapsamında ve yukarıda yer verilen amaçlarla Acıbadem ve Acıbadem Grubu tarafından Acıbadem Grubu’na dahil olan şirketler ile, Özel sigorta şirketleri, Sağlık bakanlığı ve bağlı alt birimleri, Sosyal Güvenlik Kurumu, Emniyet Genel Müdürlüğü ve sair kolluk kuvvetleri, Nüfus Genel Müdürlüğü, Türkiye Eczacılar Birliği, Mahkemeler ve her türlü yargı makamı, merkezi ve sair üçüncü kişiler, yetki vermiş olduğunuz temsilcileriniz, avukatlar, vergi ve finans danışmanları ve denetçiler de dâhil olmak üzere danışmanlık aldığımız üçüncü kişiler, düzenleyici ve denetleyici kurumlar, resmi merciler dâhil sağlık hizmetlerini yukarıda belirtilen amaçlarla geliştirmek veya yürütmek üzere işbirliği yaptığımız iş ortaklarımız ve diğer üçüncü kişiler ile paylaşılabilecektir.

3. Kişisel Veri Elde Etmenin Yöntemi ve Hukuki Sebebi

Kişisel verileriniz, her türlü sözlü, yazılı, görsel ya da elektronik ortamda, yukarıda yer verilen amaçlar ve Acıbadem’in faaliyet konusuna dahil her türlü işin yasal çerçevede yürütülebilmesi ve bu kapsamda Acıbadem’in akdi ve kanuni yükümlülüklerini tam ve gereği gibi ifa edebilmesi için toplanmakta ve işlenmektedir. İşbu kişiler verilerinizin toplanmasının hukuki sebebi;

Ayrıca, Kanun’un 6. maddesi 3. fıkrasında da belirtildiği üzere sağlık ve cinsel hayata ilişkin kişisel veriler ise ancak kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbı teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi amacıyla, sır saklama yükümlülüğü altında bulunan kişiler veya yetkili kurum ve kuruluşlar tarafından ilgilinin açık rızası aranmaksızın işlenebilir.

4. Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Haklarınız

Kanun ve ilgili mevzuatlar uyarınca;

Mezkûr haklarınızdan birini ya da birkaçını kullanmanız halinde ilgili bilgi tarafınıza, açık ve anlaşılabilir bir şekilde yazılı olarak ya da elektronik ortamda, tarafınızca sağlanan iletişim bilgileri yoluyla, bildirilir.

5. Veri Güvenliği

Acıbadem, kişisel verilerinizi bilgi güvenliği standartları ve prosedürleri gereğince alınması gereken tüm teknik ve idari güvenlik kontrollerine tam uygunlukla korumaktadır. Söz konusu güvenlik tedbirleri, teknolojik imkânlar da göz önünde bulundurularak muhtemel riske uygun bir düzeyde sağlanmaktadır.

6. Şikayet ve İletişim

Kişisel verileriniz teknik ve idari imkânlar dâhilinde titizlikle korunmakta ve gerekli güvenlik tedbirleri, teknolojik imkânlar da göz önünde bulundurularak olası risklere uygun bir düzeyde sağlanmaktadır. Kanun kapsamındaki taleplerinizi, “https://www.acibadem.com.tr/acibademonline/hastaverilerinkorunmasi.html” web adresindeki “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Uyarınca Başvuru Formu” nu doldurarak;

Kanun kapsamındaki taleplerinizi, https://www.acibadem.com.tr/acibademonline/hastaverilerinkorunmasi.html web adresindeki “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Uyarınca Başvuru Formu” nu doldurarak ve formda belirtilen usullerle tarafımıza iletmenizi rica ederiz.

YUKARI
İçindekiler
Size ulaşmamızı ister misiniz?