HIZLI RANDEVU TALEBİ

Merkezlerimiz

  1. Ana Sayfa
  2. Merkezlerimiz
Merkezlerimiz

Acıbadem Obezite Merkezleri’nde obezite tedavisi ve obezite cerrahisi konusunda İstanbul'da Fulya, Maslak, Kadıköy, Bakırköy, Atakent, Taksim, Altunizade ile Adana, Eskişehir ve Kayseri hastanelerinde tanı ve tedavi hizmeti sunuluyor.

Birden çok nedene bağlı ortaya çıkan obezite hastalığı insan vücudunda çok sayıda organı etkiliyor. Bu yüzden tedavisinin de multidisipliner yani birden çok branşın birlikte uyum içerisinde çalıştığı bir ortamda planlanıp yapılması gerekiyor.

Acıbadem Obezite Merkezleri'ne başvuran tüm hastalar öncelikle endokrinoloji uzmanı, beslenme uzmanı, psikiyatri uzmanı, fizik tedavi uzmanı ve egzersiz danışmanı tarafından değerlendiriliyor. Gerekli görüldüğü durumlarda hastayı kardiyoloji ve göğüs hastalıkları uzmanları da muayene ediyor. Ayrıca, uygun hastaların obezite cerrahisi ekibi tarafından görülmesi de sağlanıyor.

Merkeze başvuran her bir hasta, obezite sorununun altında yatan faktörler, yeme alışkanlıkları, psikolojik problemler, sağlık durumu gibi konularda detaylı bir incelemeden geçiriliyor. Bu incelemelere göre yapılan değerlendirmeler sonucunda, hastaya uygun tedavi programı belirleniyor.

Acıbadem Obezite Merkezleri'nde obezitenin tedavisinde aşağıdaki yöntemler kullanılıyor:

  • Tıbbi beslenme (diyet) ve egzersiz tedavisi
  • Cerrahi tedavi

Acıbadem Obezite Merkezleri Ekibi

Acıbadem Obezite Merkezleri cerrahi ekibi, laparoskopik ve robotik cerrahi konusunda ameliyatlar gerçekleştirmiş cerrahlardan oluşuyor. Acıbadem Obezite Merkezleri'nde mide küçültme ameliyatı olan hastalara, anestezi uzmanı ameliyathane ekibi ve yoğun bakım uzmanları hizmet veriyor.

Obez Hastalara Uygun Altyapı

Acıbadem Obezite Merkezleri’nde obez hastalara uygun olarak düzenlenen altyapı ile hizmet veriliyor. Ameliyathane ekipmanından, yoğun bakım ünitelerine, odalardan yataklara her şey obez hastaların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak düzenleniyor.

Obez Hastalara Uygun Radyolojik Donanım

Farklı vücut boyutları ve ağırlıklarına uygun koşullarda MR çekimi yapılıyor. Ayrıca bilgisayarlı tomografi cihazı Flash CT ile tüm vücut tomografisi çekilebiliyor.Acıbadem Fulya Hastanesi

Fulya Hastanesi
Fulya Hastanesi

Acıbadem Fulya Hastanesi 2010 yılından bu yana İstanbul’un en yoğun yerleşim bölgelerinden biri olan Beşiktaş’ta, tıbbın tüm dallarında hizmet sunuyor. Hastanenin birçok özel sağlık sigortası ile anlaşması bulunuyor.

ACIBADEM FULYA OBEZİTE MERKEZİ’ne

"Centre of Excellence" Akreditasyonu

Dünya çapında morbid obez hastalara sunulan tedavi ve hizmet niteliğini artırmak amacı ile IFSO (The International Federation for the Surgery of Obesity and Metabolic Disorders) tarafından bir akreditasyon sistemi oluşturulmuştur.

Avrupa ve bölge ülkelerde bu sistemin denetimleri European Accreditation Council for Bariatric Surgery - EAC-BS konseyi tarafından yürütülür. Bu konseyin temel amacı; morbid obez hastalar ile ilgilenen obezite merkezlerindeki cerrahların niteliklerini ve merkezin kurumsal gereksinimleri uygun şekilde yerine getirdiğini detaylı bir şekilde denetimden geçirerek tanımlamaktır.

Merkezimiz tüm denetimlerden geçerek Centre of Excellence Akredisyonu’na layık görülmüştür.

Acıbadem Fulya Obezite Merkezi Centre of excellence akreditasyonu

Adres:

Dikilitaş Mah. Hakkı Yeten Cad. Yeşilçimen Sok. No:23, 34349 Fulya, Beşiktaş

Telefon:

+90 212 306 44 44

Alo Acıbadem : 444 55 44

Acıbadem Fulya Hastanesi

Fulya Hastanesi

Acıbadem Maslak Hastanesi

Maslak Hastanesi

2009 yılında kapılarını açan Acıbadem Maslak Hastanesi tıbbın tüm dallarında hizmet veriyor. Birçok sağlık sigortası ile anlaşması bulunan Acıbadem Maslak Hastanesi, SGK kapsamında Acil, CyberKnife, Kardiyoloji, KVC, Radyasyon Onkolojisi ve Tıbbi Onkoloji dallarında anlaşmalı olarak hizmet veriyor.

Adres:

Büyükdere Cad. No: 40 34457 Maslak / İstanbul

Telefon:

+90 212 304 44 44

Alo Acıbadem : 444 55 44

Acıbadem Maslak Hastanesi

Maslak Hastanesi

Acıbadem Kadıköy Hastanesi

Kadıköy Hastanesi

Hastane, İstanbul’un Anadolu yakasındaki Acıbadem semtinde 1991 yılından bu yana hizmet sunuyor. Birçok sağlık sigortası ile anlaşması bulunan hastane, SGK kapsamında; Acil, Çocuk Kardiyolojisi, Kardiyoloji ve KVC alanlarında anlaşmalı olarak hizmet sunuyor.

Adres:

Tekin Sokak No:8, 34718 Acıbadem, Kadıköy / İstanbul

Telefon:

+90 216 544 44 44

Alo Acıbadem : 444 55 44

Acıbadem Kadıköy Hastanesi

Kadıköy Hastanesi

Acıbadem Bakırköy Hastanesi

Bakırköy Hastanesi

Acıbadem Bakırköy Hastanesi 2000 yılında, Acıbadem Sağlık Grubu’nun Avrupa yakasındaki ilk hastanesi olarak hizmete girdi. 2008 ve 2009 yıllarında, yatan hasta katları ve ameliyathaneler altyapı ve teknolojik olarak yenilendi. Birçok sağlık sigortası ile anlaşması bulunan hastane, SGK kapsamında Acil, Çocuk Kardiyolojisi, Kardiyoloji, KVC, Tıbbi Onkoloji alanlarında hizmet veriyor.

Adres:

Halit Ziya Uşaklıgil Cad. No: 1. 34140 Bakırköy/İstanbul

Telefon:

+90 212 414 44 44

Alo Acıbadem : 444 55 44

Acıbadem Bakırköy Hastanesi

Bakırköy Hastanesi

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Atakent Hastanesi

Atakent Hastanesi

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Atakent Hastanesi, 2 Ocak 2014 tarihinde hizmete sunuldu. Tıbbın tüm branşlarına yer veren hastane, Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi’nin ‘üniversite hastanesi’ olarak hizmet veriyor.Birçok sağlık sigortası ile anlaşması bulunan Atakent Hastanesi, tüm branşlarda SGK anlaşmalı olarak hastalarına hizmet sunuyor.

Adres:

Halkalı Merkez Mah. Turgut Özal Bulvarı No:16 34303 İstanbul

Telefon:

+90 212 404 44 44

Alo Acıbadem : 444 55 44

Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi

Atakent Hastanesi

Acıbadem Taksim Hastanesi

Taksim Hastanesi

Acıbadem Sağlık Grubu'nun yeni halkası Acıbadem Taksim Hastanesi genel amaçlı bir hastane olarak konumlandı.93 yatak kapasiteli hastanede, 6 ameliyathane bulunuyor. Genel Yoğun Bakım Ünitesi'nde 2'si izolasyonlu 10 yatak, Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi'nde 1'i izolasyonlu olmak üzere 7 yatak kapasitesi bulunuyor.

Adres:

İnönü Mah. Nizamiye Caddesi No: 1-9, Şişli /İstanbul

Telefon:

+90 212 273 44 44

Alo Acıbadem : 444 55 44

Acıbadem Taksim Hastanesi

Taksim Hastanesi

Acıbadem Altunizade Hastanesi

Altunizade Hastanesi

Acıbadem Sağlık Grubu’nun 22. hastanesi, Altunizade semtinde 2017’nin Mart ayında kapılarını açtı.. Birçok sağlık sigortası ile anlaşması bulunan Acıbadem Altunizade Hastanesi, SGK kapsamında Acil, Böbrek Nakli, Gamma Knife, Kardiyoloji, Kemik İliği Nakli, KVC, Radyasyon Onkolojisi ve Tıbbi Onkoloji dallarında anlaşmalı olarak hizmet veriyor.

Adres:

Altunizade Mah. Yurtcan Sok. No: 1 Üsküdar / İstanbul 34662

Telefon:

+90 216 649 44 44

Alo Acıbadem : 444 55 44

Acıbadem Altunizade Hastanesi

Altunizade Hastanesi

Acıbadem Adana Hastanesi

Adana Hastanesi

Acıbadem Adana Hastanesi, Adana ve çevre illerdeki hastalara sağlık hizmeti sunmak için 2009 yılında faaliyete geçti. Tıbbın tüm branşlarında tanı ve tedavi hizmeti veren hastane uluslararası JCI akreditasyonuna da sahip. Birçok sağlık sigortası ile anlaşması bulunan hastane, SGK kapsamında Acil, Kardiyoloji, Kemik İliği Nakli, KVC, Radyasyon Onkolojisi ve Tıbbi Onkoloji branşlarında anlaşmalı hizmet sunuyor.

Adres:

Cumhuriyet Cad. No: 66 01130 Seyhan/ Adana

Telefon:

+90 322 455 43 46

Alo Acıbadem : 444 55 44

Acıbadem Adana Hastanesi

Adana Hastanesi

Acıbadem Eskişehir Hastanesi

Eskişehir Hastanesi

Acıbadem Eskişehir Hastanesi, sadece Eskişehir’deki değil; Afyon, Kütahya ve Bilecik gibi çevre illerdeki hastalara da hizmet vermek amacıyla 2010 yılında hizmete açıldı. Birçok sağlık sigortası ile anlaşması bulunan Acıbadem Eskişehir Hastanesi, SGK kapsamında Beyin Cerrahisi, Kalp, KVC, Kadın Doğum, Nöroloji ve Onkoloji dahil tüm bölümlerde anlaşmalı olarak hizmet veriyor.

Adres:

Hoşnudiye Mah. S00734. Sok. No:19 Eskibağlar - Tepebaşı / Eskişehir

Telefon:

+90 222 214 44 44

Alo Acıbadem : 444 55 44

Acıbadem Eskişehir Hastanesi

Eskişehir Hastanesi

Acıbadem Kayseri Hastanesi

Kayseri Hastanesi

Acıbadem Sağlık Grubu, 1924 yılında Mustafa Kemal Atatürk tarafından hizmete açılan tarihi hastane binasını restore ederek 2009 yılında yeniden sağlık sektörüne kazandırdı. Göz sağlığı, Tıbbi Onkoloji, Dermatoloji, Plastik, Estetik, Rekonstruktif Cerrahi, Beslenme ve Diyet birimleri ile idari ofislerin yer aldığı tarihi bina, aynı zamanda konferans, toplantı ve sergi merkezi olarak da kullanılıyor.

Adres:

Seyitgazi Mah. Mustafa Kemal Paşa Bulvarı No:1/1-A Melikgazi/ Kayseri

Telefon:

+90 352 207 44 44

Alo Acıbadem : 444 55 44

Acıbadem Kayseri Hastanesi

Kayseri Hastanesi

  • Facebook ile Paylaşın
  • Twitter ile Paylaşın
- +