HIZLI RANDEVU TALEBİ

Merkezlerimiz

  1. Ana Sayfa
  2. Merkezlerimiz
Merkezlerimiz

Acıbadem Obezite Merkezleri’nde obezite tedavisi ve obezite cerrahisi konusunda İstanbul'da Fulya, Maslak, Kadıköy, Bakırköy, Atakent, Taksim, Altunizade ile Adana, Eskişehir ve Kayseri hastanelerinde tanı ve tedavi hizmeti sunuluyor.

Birden çok nedene bağlı ortaya çıkan obezite hastalığı insan vücudunda çok sayıda organı etkiliyor. Bu yüzden tedavisinin de multidisipliner yani birden çok branşın birlikte uyum içerisinde çalıştığı bir ortamda planlanıp yapılması gerekiyor.

Acıbadem Obezite Merkezleri'ne başvuran tüm hastalar öncelikle endokrinoloji uzmanı, beslenme uzmanı, psikiyatri uzmanı, fizik tedavi uzmanı ve egzersiz danışmanı tarafından değerlendiriliyor. Gerekli görüldüğü durumlarda hastayı kardiyoloji ve göğüs hastalıkları uzmanları da muayene ediyor. Ayrıca, uygun hastaların obezite cerrahisi ekibi tarafından görülmesi de sağlanıyor.

Merkeze başvuran her bir hasta, obezite sorununun altında yatan faktörler, yeme alışkanlıkları, psikolojik problemler, sağlık durumu gibi konularda detaylı bir incelemeden geçiriliyor. Bu incelemelere göre yapılan değerlendirmeler sonucunda, hastaya uygun tedavi programı belirleniyor.

Acıbadem Obezite Merkezleri'nde obezitenin tedavisinde aşağıdaki yöntemler kullanılıyor:

  • Tıbbi beslenme (diyet) ve egzersiz tedavisi
  • Cerrahi tedavi

Acıbadem Obezite Merkezleri Ekibi

Acıbadem Obezite Merkezleri cerrahi ekibi, laparoskopik ve robotik cerrahi konusunda ameliyatlar gerçekleştirmiş cerrahlardan oluşuyor. Acıbadem Obezite Merkezleri'nde mide küçültme ameliyatı olan hastalara, anestezi uzmanı ameliyathane ekibi ve yoğun bakım uzmanları hizmet veriyor.

Obez Hastalara Uygun Altyapı

Acıbadem Obezite Merkezleri’nde obez hastalara uygun olarak düzenlenen altyapı ile hizmet veriliyor. Ameliyathane ekipmanından, yoğun bakım ünitelerine, odalardan yataklara her şey obez hastaların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak düzenleniyor.

Obez Hastalara Uygun Radyolojik Donanım

Farklı vücut boyutları ve ağırlıklarına uygun koşullarda MR çekimi yapılıyor. Ayrıca bilgisayarlı tomografi cihazı Flash CT ile tüm vücut tomografisi çekilebiliyor.Fulya Hastanesi

Maslak Hastanesi

Atakent Hastanesi

Taksim Hastanesi

Kadıköy Hastanesi

Bakırköy Hastanesi

Eskişehir Hastanesi

Kayseri Hastanesi

Altunizade Hastanesi

Adana Hastanesi

  • Facebook ile Paylaşın
  • Twitter ile Paylaşın
- +