ALO ACIBADEM 444 55 44

Kanser beni olgun biri yaptı

  1. Ana Sayfa
  2. Acıbadem'de Meme Sağlığı
  3. Hasta Öyküleri

Hayatım 35 yaşından sonra hızla değişti benim. Sevdiğim insanla yıldırım nikahı yaparak evlendim, bir oğlum oldu, onu bir sene boyunca emzirdikten bir süre sonra kendimi muayene ederken elime bir kitle geldi. Doktorumu aradım, emzirme sonrası olduğu için bir süre beklemeye karar verdik.

1 ay sonra çekilen mamografide meme kanseri olduğum ortaya çıktı. Emziren annelerde risk düşük olsa da hastalık beni buldu işte! Demek ki yaşamam ve bir şeyler öğrenmem gerekiyormuş… O an aklıma minik oğlum geldi. Tüm aile bir araya geldik. Herkes bana moral veriyordu. Oğlumu yetiştireceğim, büyüteceğim, torunlarımı göreceğim diye kendimi motive ettim hep. Sonra biyopsi yapıldı, 1 hafta içinde de ameliyatla sol göğsümü aldılar! Her şey o kadar çabuk gelişti ki ne hissettiğimi, hatta bir şey hissedip hissetmediğimi hatırlamıyorum. Ameliyat sonrası kemoterapi süreci başladı. Ağrılar, yorgunluk, hiç hatırlamak istemediğim bir süreç o. Bir yandan bebeğimle ilgilenmek zorundaydım, bir yandan eşimle ilişkimiz zor bir döneme girmişti. Tedavim yaklaşık bir sene sürdü. Birkaç sene daha ilaç tedavim sürecek.

Deşarj olmak için günlük tuttum

Şu an sağlıklıyım ve bunun için şükrediyorum. Deşarj olmak için günlük tuttum düzenli olarak. Sağlığıma kavuştuktan sonra yazdıklarımı tekrar tekrar okuyorum ve ne zor bir süreç geçirmiş olduğumu şimdi daha iyi anlıyorum. Belki bir gün anılarımı yazarım. Çünkü yaşanmış deneyimler, hastalıkla yeni baş eden insanlar için çok faydalı oluyor. Kanser beni daha olgun biri haline getirdi. Bu süreçte beni yalnız bırakmayan tüm sevdiklerime ve gerçek kurtarıcılarım doktorlarıma minnettarım’’