Daha iyi bir deneyim için konum izni vermelisiniz.
TR

Genel Tanıtım

Acıbadem Sağlık Grubu bünyesindeki ortopedi ve travmatoloji bölümleri birçok birimin bir arada olduğu multidisiplinler yaklaşımıyla hizmet vermektedir.

Ortopedi ve Travmatoloji Nedir?

Travma; düşme, spor yaralanması, iş kazası veya trafik kazası gibi etkenlerle çoğu zaman bir sürpriz ile karşımıza çıkar. Meydana gelen hasar, travmanın şiddetine göre, basit bir yumuşak doku ezilmesinden büyük kemiklerde parçalı kırıklara kadar değişebilir.

Travma hastasının karşılanması ve ilk müdahalelerinin ilgili uzman tarafından yapılması hayati önem taşımaktadır.

Kırıkların tedavisinde yaklaşım ve ameliyat yöntemleri sürekli yenilenmektedir. Amaç hastayı en kısa sürede ve sorunsuz olarak günlük yaşamına döndürmektir

Ortopedi ve Travmatoloji Hastalıkları

Artroskopi ve Spor Yaralanmaları (Diz-omuz)

Artroskopik diz ameliyatları kapsamında; menisektomi veya meniskus tamiri, artroskopik ön çapraz bağ, arka çapraz bağ, iç-dış yan bağ ve kombine bağ yaralanmalarında rekonstürüksiyon ameliyatları, kıkırdak yaralanmalarında, artroskopik mikrofraktür veya osteochondral kıkırdak nakli, omuz çıkığında; artroskopik bankart tamiri, subakromiyal sıkışma sendromu, omuz eklem osteoartriti, labral yırtık eksizyonu-tamiri, kıkırdak ameliyatları ve rotator cuff tamiri yer almaktadır.

Omurga Cerrahisi (Spinal cerrahi)

Omurgada doğuştan veya sonradan oluşan; skolyoz, kifoz (kamburluk)  Schuermann Kifozu, spondilolistezis, spinal stenoz, omurga yaşlanması sorunları, ankilozan spondilit, osteoporoza(kemik erimesi), kırıklar, çıkıklar omurga yaralanmaları ve omurga enfeksiyonları Omurga Cerrahisi’nin ilgilendiği alanlardan bazılardır.

Çocuk Ortopedisi ve Travmatolojisi

16 yaş altı çocukların doğumsal kalça çıkığı, çarpık ayak, serebral paralizi, myelomeningosel, doğumsal deformiteler, düz tabanlık, tümörler, gelişimsel bozukluklar ve kırıklarının takip ve tedavisi ile ilgilenmektedir.

Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi

Ayak ve ayak bileğinin dejeneratif hastalıkları, spor yaralanmaları, kırıkları, bağ yırtılmaları, kıkırdak yaralanmalarının tedavisi ile uğraşmaktadır.

Ortopedik Onkoloji

Tüm kemik, kas ve yumuşak dokular başta olmak üzere; ekstremitelerin her türlü tümörlerinin medikal ve cerrahi tedavisi  ile ilgilenmektedir.

Omuz ve Dirsek Cerrahisi

Omuz ve dirseğin artrozları, rotator kılıf hastalıkları tekrarlayan çıkıklar, aşırı kullanıma veya travmaya bağlı hastalıklarının artroskopik ve açık cerrahi yöntemlerle tedavisini sağlamaktadır.

Artroz-kireçlenmeler

Gonartroz ve koxartroz tedavisi, kalça-diz protezleri, protez enfeksiyonu ve gevşemelerde revizyon ameliyatları, periacetabular ve yüksek tibial rekonstürüktif kemik ameliyatları bu bölümün ilgilendiği alanlardır.

Ekstremite Cerrahisi

Kol-bacak kemik uzatma ameliyatları başta olmak üzere; kemik deformiteleri, kırık kaynamaması, kemik enfeksiyonları ve external fixator uygulamaları ile ilgilenmektedir.

Kalça Kırıkları

Özellikle yaşlı hasta grubunun maruz kalacağı travmalar sonrası tedavi gerektiren durumlardır.

El ve Üst Ekstremite Cerrahisi

El, el bileği, dirsek ve kol ile ilgili sorunları bulunan hastaların tanı ve tedavilerinin planlanması ve uygulanması ile ilgilenir.

Üst Ekstremite Cerrahisi Servisinin klinik aktiviteleri arasında üst ekstremiteyi ilgilendiren akut yumuşak doku travmalarının ( tendon kesileri, periferik sinir kesileri, ezilme ve sıkışma sonucu oluşan cilt ve kas dokusu kayıpları vb), amputasyonların ( mikrocerrahi yöntemler kullanarak replantasyonlar, revaskülarizasyonlar vb), el, elbileği, önkol, dirsek ve kolda meydana gelen kırıkların değerlendirilmesi, koordinasyonu, tanı ve tedavisi yer alır.

Üst Ekstremite Cerrahisi

El cerrahisinin geç rekonstrüksiyonuna yönelik; travma ve kireçlenmeler sonrası doğumsal nöromusküler hastalıkların ve tümöral durumların çözülmesinde el bileği-dirsek artroskopisi, küçük eklem protezi uygulamaları, tendon transferleri, mikrocerrahi doku transferleri bu bölümümüzde yapılmaktadır.

Boyun Fıtığı

Boyun fıtığı, boyun omurları arasındaki hareketi sağlayan diskin bozulup, içindeki kıkırdak maddenin taşarak omurilik veya sinirlere baskı yapmasıyla meydana gelir.

Skolyoz 

Skolyoz omurganın yana eğriliği ya da kendi etrafına dönmesine denir. Skolyoz birçok hastalığa bağlı olarak ortaya çıkabilir. Skolyoz genellikle ergenlik döneminde kendini göstermektedir. Omurganın doğumsal anomalililerine veya kas ve sinir hastalıklarına bağlı olarak da gelişebilir. 

Kifoz 

Kifoz, özellikle sırttaki kamburluğun normal değerler dışında aşırı derecede ilerlemesi ile meydana gelir. Kifoz, kişinin duruş bozukluğuna veya omurga hastalıklarına bağlı olarak gelişebilir.   

Diz Ağrısı

Diz ağrısı çok sık karşılaşılan ağrı çeşitlerinden biridir. Bunlar spor yaralanmalarına, yaşlanmaya, kıkırdak aşınmasına, romatizmal hastalıklara ya da enfeksiyonlara bağlı gelişebilmektedir.

Acıbadem Web ve Yayın Kurulu tarafından hazırlanmıştır. Güncellenme Tarihi: 28 Mayıs 2020 Perşembe Yayımlanma Tarihi: 25 Ocak 2019 Cuma

İlgi Alanları

 • Ortez Uygulamaları

  Ortez, parmak veya ayak deformasyonlarında, piyasada satılan hazır silikon jel malzemelerin profesyonel alternatifidir.


  Detaylı Bilgi
 • Ankilozan Spondilit (Kamburluk)

  Kamburluk, omurgada bulunan bir takım bazı küçük kemiklerin, omurların zamanla birbirleri ile kaynaşmasına neden olabilen inflamatuar bir hastalıktır.


  Detaylı Bilgi
 • Ayak Burkulması

  Ayak burkulması, sert doku bağlarının yanlış bir hareket nedeniyle gerilmesi, bükülmesi ya da dönmesinden kaynaklanan yaralanmalara verilen isimdir.


  Detaylı Bilgi
 • Boyun Düzleşmesi

  Boyun düzleşmesi boynun çeşitli nedenlerden dolayı eğri kıvrımını kaybederek düzleşmesi durumuna verilen isimdir.


  Detaylı Bilgi
 • Boyun Fıtığı

  Boyun fıtığının öne çıkan belirtisi boyun ağrısıdır. Fakat her boyun ağrısı fıtıktan kaynaklanmaz. Bunların büyük bir kısmı kas kökenli ağrılardan kaynaklanır.


  Detaylı Bilgi
 • Çarpık ayak (Pes Ekinovarus)

  Çarpık ayak hastalığı, ayaklardan birinin veya her ikisinin birden doğal pozisyonunda hafifçe içe ve aşağı doğru olmasıdır.


  Detaylı Bilgi
 • Çocuk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi

  Doğumsal el anomalileri nadir görülen ancak uygun tedavi edilmediğinde ciddi fonksiyonel sorunları birlikte getiren durumlardır.


  Detaylı Bilgi
 • Deformite Cerrahisi

  Ameliyatla hastanın düzeltilmek istenen kemiğine yerleştirilen bu sabitleyici, derece derece düzelmesi ve hastanın günlük rutinine dönmesi amaçlanmaktadır.


  Detaylı Bilgi
 • Diyabetik ve Charcot Ayak Cerrahisi

  Ortopedi Departmanı Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi''nde hastalar multidisipliner şekilde ele alınmakta ve en kısa sürede sağlıklarına kavuşmasını amaçlamaktadır.


  Detaylı Bilgi
 • Diz Ağrısı

  Diz ağrısı semptomları arasında şişme, sertlik, kızarıklık, yanma hissi, dengesizlik, zayıflık, çatırdama sesi, dizi bütünüyle düzleş veya bükülme görülebilir.


  Detaylı Bilgi
 • Donuk Omuz Sendromu

  Yaşam kalitesini ileri derecede bozabilen ve ilerleyici kısıtlılık ve ağrı semptomlarıyla kendini gösteren donuk omuz, çok ciddi bir sağlık problemidir.


  Detaylı Bilgi
 • Eğri Boyun Hastalığı (Tortikolis)

  Boyunda eğrilik oluşturan birçok hastalık bulunmakla birlikte tortikollis denilince akla ilk gelen bebeklerde görülen tablodur.


  Detaylı Bilgi
 • Gliomlar

  Gliomlar beyinin destekleyici dokusu olan glial hücrelerde oluşan bir grup tümörü tanımlamak için kullanılan genel bir isimdir.


  Detaylı Bilgi
 • Huzursuz Bacak Sendromu

  Huzursuz bacak sendromu her yaşta başlayabilir ve genellikle ilerleyen yaşla birlikte kötüleşir.


  Detaylı Bilgi
 • Hücresel Tedavi

  Hücresel Tedavi, kök hücre alanında hizmet vermektedir. Merkezde; gen tedavi ürünleri ve doku mühendisliği uygulamaları yapılmaktadır.


  Detaylı Bilgi
 • Kas Yırtıklarının Tedavisi

  Tamiri olmayan omuz tendon yaralanmalarında süperior kapsül rekonstrüksiyon ve fizyoterapi uygulanarak hastaların günlük yaşamlarına dönüş süresi kısaltılır.


  Detaylı Bilgi
 • Kemik Tümörleri

  Kemik tümörleri temelde iki gruba ayrılır: Kemiğin kendi tümörleri ve diğer organların tümörlerinin kemiğe nüfuz etmesi, yani metastaz.


  Detaylı Bilgi
 • Kifoz

  Kifozun hafif seyretmesi çok fazla ağrıya neden olmazken, şiddetli kifoz ise ağrıya ve şekil bozukluklarına neden olabilir.


  Detaylı Bilgi
 • Kireçlenme

  Kireçlenme, kemiklerin uçlarını çevreleyen kıkırdak dokunun zamanla aşınması, yıpranması ile ortaya çıkan bir rahatsızlıktır.


  Detaylı Bilgi
 • Menisküs

  Menisküs yırtığı, dizde en sık meydana gelen, ağrılı ve zayıflatıcı bir kıkırdak yaralanması türüne verilen isimdir.


  Detaylı Bilgi
 • Minimal İnvaziv Travma Cerrahisi

  Ameliyat sırasında görüntüleme ile, kompleks kırıklar çevresindeki yumuşak dokulara verilen hasar düzeyinin azalması amaçlanmaktadır.


  Detaylı Bilgi
 • Omurga Kırıkları

  Omurgaya düşme ya da çarpma gibi bir kuvvet uygulandığında, omurgadaki kemik yükü taşıyamayabilir. Bu durum omurganın ezilerek kırılmasına neden olabilir.


  Detaylı Bilgi
 • Omurga Sağlığı

  Omurga Sağlığı Merkezlerinde kifoz, skolyoz gibi omurga deformiteleri, omurga tümörleri, omurga kırıkları, dar kanal ve bel fıtığı tedavileri gerçekleştirilir.


  Detaylı Bilgi
 • Omurga Stres Kırığı

  Stres kırıkları kemikte meydana gelen küçük çatlaklardır. Stres kırıkları genellikle sporcularda atlama, kısa veya uzun mesafe koşma gibi durumlarda yaşanır.


  Detaylı Bilgi
 • Omurga Tümörleri

  Omurga tümörlerinin belirtileri, yerine ve sinirler ile omuriliği etkileyip etkilememesine göre değişkenlik gösterebilir.


  Detaylı Bilgi
 • Robotik Diz Cerrahisi

  "Navio" diz robotu kullanılarak yapılan protez cerrahisi ile ameliyat sonrası süreç hasta açısından daha kolay hale getirilmektedir.


  Detaylı Bilgi
 • Romatoid Artrit

  İltihaplı Romatizma, yani romatoid artrit, kronik bir inflamatuar bozukluktur. Cilt, gözler, akciğerler, kalp ve kan damarları dahil birçok organa zarar verir.


  Detaylı Bilgi
 • Serebral Palsi

  Serebral Palsi çoğunlukla doğumdan önce olmak üzere olgunlaşmamış beynin gelişmesi sırasında meydana gelen hasardan kaynaklanır.


  Detaylı Bilgi
 • Skolyoz

  Skolyoz, belirli bir süre sonra kemiklere hasar vermeye başladığı için genellikle sırt ağrısı ilk belirtiler arasında yer alır.


  Detaylı Bilgi
 • Spina Bifida

  Spina bifida, “Ayrık omurga hastalığı” olarak da bilinir. Türkiye’de her bin bebekten 3’ünde görülür.


  Detaylı Bilgi
 • Spor ve Diz Yaralanmaları

  Spor esnasında düşme veya darbe gibi bir kaza, uygunsuz ekipman kullanımı veya teknik, spor öncesinde yetersiz ısınma gibi nedenlerle oluşan yaralanmalardır.


  Detaylı Bilgi
 • Tendon Sorunlarına Endoskopik Yaklaşım

  Ayak ve ayak bileği çevresi tendon yaralanmalarında endoskopik tedavi seçenekleri etkin şekilde uygulanmaktadır.


  Detaylı Bilgi
DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE

Hastaneler

Sıralama Türü:

Doktorlar

görevli doktor listemiz aşağıda yer almaktadır:

Medikal Teknolojiler

Ortopedi ve Travmatoloji biriminde yer alan tüm medikal teknolojik cihazlarımızı görüntülemektesiniz.

KİŞİSEL VERİLERİN ELDE EDİLMESİ VE İŞLENMESİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME FORMU

Acıbadem Sağlık Hizmetleri ve Ticaret A.Ş. (“Acıbadem”) ve Acıbadem’in hakim ve bağlı şirketleri (hepsi birlikte “Acıbadem Grubu” olarak anılacaktır.) tarafından, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) ve ilgili mevzuat kapsamında Veri Sorumlusu sıfatıyla, kişisel verileriniz, aşağıda açıklanan çerçevede ve 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu, 663 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Özel Hastaneler Yönetmeliği ve Sağlık Bakanlığı düzenlemeleri ve sair mevzuata uygun olarak işlenebilecektir.

1. Kişisel Verilerin elde Edilmesi, İşlenmesi ve İşleme Amaçları

Kişisel verileriniz Acıbadem Grubu tarafından sağlanmakta olan kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbî teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi amaçlarıyla ve Acıbadem Grubu şirketlerinin faaliyet konularına uygun düşecek şekilde; sözlü, yazılı, görsel ya da elektronik ortamda, çağrı merkezi, internet sitesi, sözlü, yazılı ve benzeri kanallar aracılığıyla elde edilmektedir. Sağlık verileriniz başta olmak üzere özel nitelikli kişisel verileriniz ve genel nitelikli kişisel verileriniz, Grup tarafından aşağıda yer alanlar dâhil ve bunlarla sınırlı olmaksızın bu maddede belirtilen amaçlar ile bağlantılı, sınırlı ve ölçülü şekilde işlenebilmektedir:

Acıbadem Grubu tarafından elde edilen her türlü kişisel veriniz (Özel nitelikli kişisel veriler de dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) aşağıdaki amaçlar ile işlenebilecektir:

İlgili mevzuat uyarınca elde edilen ve işlenen Kişisel Verileriniz, Acıbadem veya Acıbadem Grubu’na ait fiziki arşivler ve/veya bilişim sistemlerine nakledilerek, hem dijital ortamda hem de fiziki ortamda muhafaza altında tutulabilecektir.

2. Kişisel Verilerin Aktarılması

Kişisel verileriniz, Kanun ve sair mevzuat kapsamında ve yukarıda yer verilen amaçlarla Acıbadem ve Acıbadem Grubu tarafından Acıbadem Grubu’na dahil olan şirketler ile, Özel sigorta şirketleri, Sağlık bakanlığı ve bağlı alt birimleri, Sosyal Güvenlik Kurumu, Emniyet Genel Müdürlüğü ve sair kolluk kuvvetleri, Nüfus Genel Müdürlüğü, Türkiye Eczacılar Birliği, Mahkemeler ve her türlü yargı makamı, merkezi ve sair üçüncü kişiler, yetki vermiş olduğunuz temsilcileriniz, avukatlar, vergi ve finans danışmanları ve denetçiler de dâhil olmak üzere danışmanlık aldığımız üçüncü kişiler, düzenleyici ve denetleyici kurumlar, resmi merciler dâhil sağlık hizmetlerini yukarıda belirtilen amaçlarla geliştirmek veya yürütmek üzere işbirliği yaptığımız iş ortaklarımız ve diğer üçüncü kişiler ile paylaşılabilecektir.

3. Kişisel Veri Elde Etmenin Yöntemi ve Hukuki Sebebi

Kişisel verileriniz, her türlü sözlü, yazılı, görsel ya da elektronik ortamda, yukarıda yer verilen amaçlar ve Acıbadem’in faaliyet konusuna dahil her türlü işin yasal çerçevede yürütülebilmesi ve bu kapsamda Acıbadem’in akdi ve kanuni yükümlülüklerini tam ve gereği gibi ifa edebilmesi için toplanmakta ve işlenmektedir. İşbu kişiler verilerinizin toplanmasının hukuki sebebi;

Ayrıca, Kanun’un 6. maddesi 3. fıkrasında da belirtildiği üzere sağlık ve cinsel hayata ilişkin kişisel veriler ise ancak kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbı teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi amacıyla, sır saklama yükümlülüğü altında bulunan kişiler veya yetkili kurum ve kuruluşlar tarafından ilgilinin açık rızası aranmaksızın işlenebilir.

4. Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Haklarınız

Kanun ve ilgili mevzuatlar uyarınca;

Mezkûr haklarınızdan birini ya da birkaçını kullanmanız halinde ilgili bilgi tarafınıza, açık ve anlaşılabilir bir şekilde yazılı olarak ya da elektronik ortamda, tarafınızca sağlanan iletişim bilgileri yoluyla, bildirilir.

5. Veri Güvenliği

Acıbadem, kişisel verilerinizi bilgi güvenliği standartları ve prosedürleri gereğince alınması gereken tüm teknik ve idari güvenlik kontrollerine tam uygunlukla korumaktadır. Söz konusu güvenlik tedbirleri, teknolojik imkânlar da göz önünde bulundurularak muhtemel riske uygun bir düzeyde sağlanmaktadır.

6. Şikayet ve İletişim

Kişisel verileriniz teknik ve idari imkânlar dâhilinde titizlikle korunmakta ve gerekli güvenlik tedbirleri, teknolojik imkânlar da göz önünde bulundurularak olası risklere uygun bir düzeyde sağlanmaktadır. Kanun kapsamındaki taleplerinizi, “https://www.acibadem.com.tr/acibademonline/hastaverilerinkorunmasi.html” web adresindeki “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Uyarınca Başvuru Formu” nu doldurarak;

Kanun kapsamındaki taleplerinizi, https://www.acibadem.com.tr/acibademonline/hastaverilerinkorunmasi.html web adresindeki “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Uyarınca Başvuru Formu” nu doldurarak ve formda belirtilen usullerle tarafımıza iletmenizi rica ederiz.

YUKARI
İçindekiler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Sağlığınız Sağlığımızdır
20 : 59 : 55